Головне

"Динамо" громить "Металіст" або скандал замовляли...?

28.03.2010 20:08 1278 0

Київське "Динамо" у матчі 22 туру з рахунком 3:0 розгромило харківський "Металіст", отримавши першу перемогу у трьох останніх матчах.

Головною ж темою цієї гри стануть не голи киян у ворота гостей, а рішення судді гри Андрія Можаровського, який на 38-ій хвилині вилучив форвада гостей Марко Девіча.

До моменту вилучення "Динамо" вже перемагало з рахунком 1:0, після голу Михалика, який на 17 хвилині ударом головою поклав м`яч у кут воріт.

На 36-ій хвилині на газоні залишився лежати Джексон Коельо, а гравці киян не збиралися вибивати м`яч в аут, а свисток арбітра мовчить. Через кілька секунд Девіч прямою ногою іде в підкат на да Сілву, не зачепивши бразильця. Далі суддя зупиняє гру і після наради з четвертим арбітром та боковим суддею, показує червону картку Девічу, який спокійно стояв у центрі поля, чекаючи, коли поновиться гра.

Кандидат у збірну України від такого рішення судді був у шоці і жестами показував арбітру, мовляв одягни окуляри. Не допомогло.. Рефері свого рішення не змінив, хоча іншого фолу з боку Девіча більше не було, він навіть не спілкувався з суддею, щоб сказати йому щось образливе.

Помилка рефері у цьому епізоді була очевидна, якщо суддя вилучав Девіча за момент із да Сілвою.  Інша справа, що помилки на користь "Динамо" будуть трактуватися як упереджені. Це вже стає системою, яка тільки шкодить чемпіону України.

Чому четвертий арбітр, який бачив цей епізод, порадив Можаровському вилучити Девіча, це вже питання до суддівської системи в Україні, яка дала старт черговому скандалу в українському футболі.

Напевно, не буде мовчати і тренер "Металіста" Мирон Маркевич і власник команди Олександр Ярославський, який має партнерські відносини з братами Суркісами.

Грати у меншості проти "Динамо" гості на рівних вже не змогли. Підопічні Газзаєва і до вилучення виглядало краще харків`ян, і особливо в атаці, а вже в більшості зуміло довести гру до розгрому.

У доданий арбітром час Мілевський подвоїв рахунок, забивши з двох метрів після пасу Ярмоленка та помилки центральних захисників.

Третій гол у ворота гостей влетів у другому таймі. Знову відзначився Мілевський, якому асистували Сілва та Шевченко.

У завершальні 45 хвилин "Динамо" мало шанси забити ще кілька голів. Двічі м`яч з пустих воріт вибивав Шелаєв, рятував Бажан, а Ярмоленко не забиивав із забійних позицій.

У гостей був чи не єдиний шанс відквитати хоча б один гол, але після удару Олійника м`яч з лінії воріт вибив Алмейда.

Програш для "Металіста" в цій грі означає відставання у чемпіонаті від "Динамо" на 9 очок, що практично означає кінець амбіціям на друге сходинку та участь у Лізі чемпіонів.

"Динамо" ж знову доведеться витримувати атаку опонентів зі Сходу щодо системної проблеми українського футболу під назвою "Григорій Суркіс - президент ФФУ, і правитель всія арбітрів".

"Динамо" (Київ) - "Металіст" (Харків) - 3:0 (2:0)

Гол: 1:0 - Михалик (17), 2:0 - Мілевський (45+5), 3:0 - Мілевський (60)

"Динамо": Шовковський, Сілва, Михалик, Алмейда, Маграо, Єрьоменко (Каддурі), Вукоєвіч, Нінковіч, Шевченко (Зозуля, 75), Мілевський, Ярмоленко

"Металіст": Бажан, Бордіян, Обрадовіч, Папа Гуйе, Селін (Антонов, 46, Лисенко, 60), Едмар, Валяєв, Шелаєв, Олійник, Девіч, Жажа (Слюсар, 76)

Попередження: Єрьоменко (8), Михалик (80)

Вилучення: Девіч (38)