Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

"Металург" - "Динамо": неспокійна перемога киян Выбор редакции

2013-08-26 15:28 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm ...

-->-->-->-->-->

Кожен матч «Динамо» у цьому сезоні є випробуванням для нервової системи вболівальників клубу. Матч у Запоріжжі виключенням не став. Маючи беззаперечну перевагу кияни все-таки умудрилися створити «валідольну» інтригу наприкінці зустрічі. Щоправда, потрібно зауважити, що арбітр зустрічі Ярослав Козик активно допомагав господарям поля залишатися у грі.

-->-->-->-->-->-->

Ротація від Блохіна. Теперішній кадровий потенціал «Динамо» надає тренерському штабу можливість для вибору. Порівняно зі зустріччю з «Актобе» у складі киян відбулося чотири зміни. Максиму Ковалю тренери дали можливість вийти в основному складі у рідному місті. Вихід Олега Гусева також був очікуваним через ліміт на українців. Ленс замінив на правому фланзі півзахисту Дуду. Мбокані вийшов замість Ідейє, який добре виглядав в Казахстані. Все таки, добре мати двох гарних форвардів в складі.

Очікувана поява в основному складі Велозу не відбулася, через травму португальця. Роман Безус, який добре виглядам в матчі з «Таврією», залишився в запасі. Блохін вирішив, що Юнес Беланда буде більш корисним.

Зручний «Металург». Запоріжці у попередньому турі провели непоганий матч на виїзді з «Шахтарем». При цьому підопічні Пучкова не ховаються у власному карному майданчику, а намагаються грати у футбол. Зважаючи на клас виконавців, така тактика у матчах з «Динамо» та «Шахтарем» залишає не багато шансів на здобуття залікових пунктів у турнірну таблицю. Але у плані формування системи командної гри такий шлях є перспективним.

Футболісти «Металурга» намагалися грати високою лінією захисту, в розрахунку на використання «офсайдних» пасток. Успіхів в створенні «офсайдів» металурги досягли – десять разів арбітри зустрічі піднімав прапорець сигналізуючі про таку подію. Але шість виходів киян віч-на-віч з Грдлічкою, мабуть, завелика ціна за такі досягнення.

Але у матчі з «Динамо» запоріжці не змогли створити компактність у середині поля, залишивши забагато простору для розгону Ярмоленко, Ленсу та Беланді. Чим ті негайно скористалися. До того ж, забагато разів «металурги» втрачали м’яч на своїй половині поля. По суті, відмовившись від масованого захисту Пучков дозволив киянам зіграти в улюбленому контратакуючому ключі. Можна зауважити, що цьому сприяв швидкий гол Мбокані. Хоча, перебіг перших хвилин матчу говорить про те, що така гра була свідомий вибір тренерського штабу запоріжців.

Мабуть, саме у незабезпеченні компактності полягає відмінність гри «Металурга» від «Чорноморця», який зумів перемогти «Динамо» завдяки компактності та агресивності. Одеситам удалося відтіснити киян на фланги. У Запоріжжі ж динамівці отримали свободу в центральній зоні на підступах до штрафного майданчику. Звідти й прийшла головна гострота біля воріт «Металурга».

«Динамо» змінює акценти гри? Більшість аналітиків відзначали, що у «Динамо» відсутня варіативність у атакувальних діях. Матчі з «Волинью», «Шахтарем», «Чорноморцем» доказали, що суперники вдало користуються бажанням киян грати через фланги. Суперник відтісняв гравців «Динамо» на фланги, де створював чисельну перевагу. Крайні півзахисники киян марно билися об щит з двох-трьох гравців суперника, флангові захисники, опиняючись без вільного простору, були малоефективні у атаці.

У матчі з «Металургом» кияни почали використовувати атаки через центр. Навряд чи можна з стовідсотковою впевненістю відповісти на питання, що це було, мудре тактичне рішення тренерського штабу «Динамо» чи недостатність класу гравців «Металургу»? Матч з «Дніпром» може підтвердити чи спростувати здатність киян варіювати акценти атакувальної гри залежно від суперника. У Запоріжжі ж Ярмоленко і Ленса суперники не чекали в центрі. Крім того, надзвичайно продуктивну зіграв Беланда.

У цьому матчі у динамівців виходила комбінаційна гра. Я нарахував 14 загострюючих передач від киян, з яких 12 знайшли адресата. Динамівцям удавалося комбінувати на підступах і у самому штрафному майданчику. Показовими є обидва м’ячі забиті у ворота «Металурга». Пас, що розрізає захист запоріжців, вихід два гравця «Динамо» в одного воротаря, пас на порожні ворота, гол!

В таких обставинах динамівці практично відмовилися від флангових передач захисників. Тремулінас виконав за матч дві неточні передачі в штрафний майданчик, Гусєв три. Як бачимо, результат можуть приносити не тільки фланги.

Блохін заборонив Аруні бити по воротах? Постать Лукмана Аруни викликає у прихильників «Динамо» суперечливі почуття. Аруна перейшов у «Динамо» з «Монако» за «смішні», як на сьогоднішній час, кошти – півтора мільйони евро. Лукман добре зіграв в першому матчі за «Динамо» на суперкубок з «Шахтарем». Потім почався процес «адаптації». Коли здавалося, що Аруна так і не заграє за киян, Сьоміна змінив Блохін. Олег Володимирович дав нігерійському півзахиснику шанс. Аруна почав демонструвати прогрес у грі. Але до теперішнього часу Лукман так і не навчився бути стабільним. Маючі прекрасні фізичні дані Аруна з лінню діє під час захисту. В атаці зловживає індивідуальними діями і невиправданими ударами по воротах з будь-яких відстаней. У Запоріжжі ми побачили іншого Лукмана, який не залишав свою зону в центрі поля, отримавши м’яч не мчав вперед не зважаючи на суперників з метою завдати удару. Завдяки таким діям гра в опорній зоні «Динамо» стала більш надійною.

У контексті гри опорних півзахисників, не можна не звернути увагу на надійність яку вніс Огнен Вукоєвич. Запоріжці не провели жодної гострої атаки через зону Вукоєвич –Аруна. Дійсно, рівень «Металурга» не показник. Але по останнім матчам можна зробити висновок, що варіант з Вуко виглядає більш надійним від «занадто атакувального крену» з Велозу і Аруною.

Нарешті ефективні Ленс і Беланда. Джермейн і Юнес зіграли в Запоріжжі, мабуть, кращі свої матчі в складі «Динамо».

Ленс вразив ефективністю своїх дій: чотири точні загострюючи передачі з п’яти. Пас Ленса дозволив Ярмоленко віддати гольовий передачу на Мбокані. Ще дві передачі виводили Андрія на ударні позиції з гольових позицій. Передача гравця збірної Нідерландів наприкінці зустрічі виводила Мбокані віч-на-віч з воротарем, лише грубий фол захисника не дозволив Дімерсі завдати удару по воротах. Здається, що в Запоріжжі Джермейн зробив більше продуктивних дій ніж у всіх своїх матчах за «Динамо».

Беланда створив перший небезпечний момент в матчі для Мбокані і Ярмоленко. В другому таймі Юнес вже віддав таку передачу Андрію, що незабити було практично не можливо. Хоча, в середині другого тайму стало помітно, що вояж в Актобе не залишив свій відбиток, Юнес відверто втомився. Вихід Безуса замість Беланди виглядам логічно.

Як завжди ефективний Мбокані. Забив, відібрав м’яч і вивів два в нуль Беланду і Ярмоленко, заробив пенальті, який арбітр не призначив. При цьому Дімерсі встигав відпрацьовувати ще і в захисті.

Кращий гравець матчу. Андрій Ярмоленко виглядав у Запоріжжі дуже впевнено. Гол плюс пас, чотири точні загострюючи передачі, чотири удари по воротах, п’ять вдалих спроб дриблінгу. Дії Ярмоленко відзначалися різноманітністю, Андрій не застоювався на фланзі, вдало зміщувався в центр, знаходив вільні зони між захисниками «Металурга». Напередодні важливих матчів, як «Динамо», так і збірної України форма Ярмоленко всиляє оптимізм для прихильників цих команд.

«Валідол» на останніх хвилинах. Звісно дуже зручно списати все на упередженість арбітра. Але не арбітр не реалізував п’ять моментів біля воріт Грдлічки. Не Козик змусив Гусєва затягнути святкування голу Ярмоленко і не повернутися в захист.

Звісно Козик не угледів фол проти Хачеріді в епізоді, коли запоріжці могли зрівняти рахунок. Але чому всі захисники «Динамо» зупинились. Де були Тремулінас, Драгович? Така розконцентрація має систематичний характер. Матч в Актобе цьому підтвердження. Кияни можуть вісімдесят вісім хвилин контролювати гру, але розслабленість двох хвилин може привести до негативних наслідків. Тим більше в обставинах коли проти «Динамо» грають команди вище класом від «Актобе» і «Металурга».

Невпевнений Коваль. Навіть перед рідною запорізькою публікою Максим Коваль знову не зумів зіграти безпомилково. Футболісти «Металурга» не особливо турбували воротаря «Динамо», але пару мілких помилок Коваль допустив. Якщо в матчі з «Металургом» такі помилки вибачили, то в матчах з більш сильними суперниками, вони можуть мати фатальні наслідки.

«Звикайте, тепер вас так судитимуть завжди». Початкова частина чемпіонату України показала тенденцію в системи суддівства матчів «Динамо» Київ. Різне трактування винесення попереджень: жовті картки за кожен фол динамівцям, лояльність до грубих порушень або зривів атаки суперників. Пенальті на користь «Динамо» не ставляться ні при яких обставинах.

Таке враження, наче всі арбітри читають, якісь однакові «темники». Арбітр зустрічі Ярослав Козик з Мукачево вирішив влаштувати заочне змагання в допомозі суперникам «Динамо» з Сергієм Шевцовим, який «блискуче» відсудив матч «Шахтар» - «Динамо».

Козик по різному трактував аналогічні порушення правил для «Металургу» і «Динамо». Жовтих карток «Металургу» не показували до 77 хвилини зустрічі. Натомість, кияни отримали чотири жовтих картки. На підставах винесення попереджень гравцям «Динамо» хочу зупинитися.

Перше попередження Аруни на 42 хвилині зустрічі є правомірним, але необхідно враховувати, що до цього моменту гравці «Металурга» вже зробили п’ять аналогічних порушень і карток так і не отримали.

Друге попередження винесено Ленсу чи то, за самовільний вихід на поле після того, як Джермейну зняли бутсу і він приводив амуніцію в порядок, чи то, за незгоду з рішенням арбітра. Перед цим Беланда намагався дістати м’яч на фланзі, але Опанасенко зіграв в «американський футбол» відверто заблокувавши Юнеса. Козик поставив штрафний на користь «Металурга». Можливо, в ФФУ придумали нові правила, що суперники в «Динамо» мають право в День народження грати в «американській футбол». Євгену Опанасенко вчора виповнилося 23 роки.

Третє попередження винесено Драговичу за обурення останнього не уважністю Козика, який не побачив відвертого порушення правил проти Хачеріді. В результаті чого Євген ледь не залишився без голови, а Жуніору не вистачило майстерності зрівняти рахунок.

Четверте винесене Гусєву за невдоволення неіснуючим штрафним в бік воріт «Динамо» на останніх  секундах додаткового часу. В той же час за пару хвилин до цього суддя не помітив грубого фолу в штрафному майданчику «Металурга» на Мбокані.

Апофеозом «професіоналізму» Козика є два епізоди, які могли вплинути на результат матчу.

Епізод перший. 70 хвилина. Хачеріді ледь не зносять голову, свисток судді мовчить. Жуніор обігрує Коваля, але не влучає в ворота.

Епізод другий. 90+1 хвилина. Мбокані виходить віч-на-віч з воротарем. Захисник «Металурга» ззаду наступає на литку Дімерсі. Пряма червона незважаючи на місце порушення. Козик не бачить навіть фолу.

 Стиль суддівства арбітрів в матчах «Динамо» говорить про систему забезпечення чемпіонства клубу з Донецька. Думаю, що щось подібне ми побачимо і в матчах «Дніпра». «Металіст» скоріш за все також трохи «пригальмують».

Необхідно розуміти, що творці даної системи розуміють тільки силу. Заклики до справедливості навряд чи допоможуть. Занадто великий вплив має в Україні власник «Шахтаря». Тільки при зменшені цього впливу можливі зміни в системі суддівства. Для цього власникам футбольних клубів необхідне бажання змінити ситуацію в країні в цілому. Чи бажають вони цього? Чи вистачить їм мужності робити для цього реальні кроки?

Висновок. «Динамо» знову змусило хвилюватися своїх уболівальників. Процес будівництва нової команди триває. Гравці високої кваліфікації, що перебувають в складі «Динамо», поступово починають взаємодіяти між собою. Процес створення команди протікає в умовах конкурентної боротьби. В цьому процесі вирішальну роль відіграє кваліфікація тренерів. Матчі з «Дніпром» і «Металістом» будуть черговими тестами для тренерського штабу Блохіна. При цьому динамівцям необхідно розуміти, що об’єктивного суддівства в чемпіонаті в найближчому майбутньому не буде.

 

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

26.08.2013, 15:28
Dynamo-75
Автор:
(Dynamo-75)
Статус:
Наставник (1829 комментариев)
Подписчиков:
9
Медали:
Выбор редакции × 15
Топ-матчи
Чемпионат Франции Марсель Ницца 2 : 2 Закончился

Еще на эту тему

Лучшие блоги
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть