2006 рік. Український тріумф на молодіжному чемпіонаті Європи (U-21).

2014-03-19 10:36

Тренери молодіжної збірної України Олексій Михайличенко та Геннадій Литовченко.

23 травня 2006 року розпочався чемпіонат Європи по футболу серед молодіжних команд (U-21), що відбувався в Португалії. Серед учасників була і збірна України. Керував нашими хлопцями Олексій Михайличенко. І потрібно признати, що йому це вдавалося досить таки вдало. Наші хлопці посіли друге місце в своїй відбірній групі слідом за Данією (а були ще Туреччина, Греція, Грузія, Казахстан і Албанія) і в стикових матчах з Бельгією мали вирішувати долю єдиної путівки на Євро-2006. В Маріуполі українці все намагалися настигнути своїх суперників, які після трьох влучних ударів форварда «Генку» Кевіна Ванденберга постійно виходили вперед. Вдалося це зробити всього двічі, після ударів Пуканича та Алієва (особливо красивим був постріл Олександра на 48 хвилині з 25-и метрів впритирочку зі штангою). Отже – домашня поразка 2:3 і зовсім мало шансів на вихід у фінал молодіжного Євро. Ще гіршими стали ці шанси, коли в Локерені Беньямін де Келар на 40 хвилині вивів Бельгію вперед. Здавалося все, кінець! Але в другому таймі Україна проявила справжній бійцівський характер. І спочатку Фомін на 70 хвилині рахунок в матчі зрівнює. Потім Чигиринський на 83-ій виводить свою команду вперед – 2:1. А коли Мілевський на 90+3 хвилині в останній атаці поклав м’яч в ворота Бельгії, я був готовий пірнути з ліжка, на якій займався своєю 18-річною коханкою, прямо в телевізор і задушити Артема в своїх обіймах! Ура! Ми на чемпіонаті Європи!

Захисник молодіжної збірної України Дмитро Чигринський іде в підкат. Саме його гол Бельгії в Локерені на 83 хвилині подарував всім надію, що наша команда зможе вийти в фінал Євро-2006. А Мілевський на 90+3 хвилині всі ці мрії українських вболівальників матеріалізував в вирішальний забитий гол – 3:1, ми їдемо в Португалію! Україна розпочала свої виступи в Групі В досить несподіваною перемогою над Голландією – 2:1 (Мілевський, 39 – з пенальті, Фомін, 51, Лойрінк, 90+2). Особливо запам’яталося, як Артем Мілевський елегантно переграв з одинадцятиметрового голландського голкіпера. Наш нападаючий пробив м’яко так, по центру, як говорять футбольні спеціалісти «Паненкою» (Паненка – гравець збірної Чехословаччини, який зробив її чемпіоном Європи в 1976 році, завдавши саме такого удару в ворота західнонімецької команди в серії після матчевих пенальті), а Кеннет Вермєєр вже кинувся в лівий кут воріт. Цей момент потім пригадається під час виконання другого пенальті, вже на «дорослому» чемпіонаті світу тим же Мілевським.

Тільки що Артем Мілевський ударом «Паненкою» вперше вразив ворота збірної Швейцарії в серії після матчевих пенальті в 1/8 фіналу «дорослого» чемпіонату світу-2006 в Німеччині. Україна переможе – 3:0, і вперше в футбольній історії країн колишнього СРСР вийде в чвертьфінал Мундіалю! Такого ж удару Мілевський завдасть трішечки раніше, в першому матчі молодіжної збірної України на чемпіонаті Європи в ворота майбутніх чемпіонів — голландців. Потім була болюча поразка від Італії, коли пропустили вирішальний м’яч від К’єліні на 90+3 хвилині. Після цього в Україні всі спортивні фахівці та вболівальники відразу ж заговорили, що нашій команді не вистачає концентрації на останніх, уже доданих арбітром хвилинах. Вирішальний матч за вихід з групи з Данією, який вирішував все – пан, або пропав, відбувся 29 травня на Муніципальному стадіоні міста Агеда. В першому таймі Фомін на 31 хвилині відкрив рахунок, Каленберг на 43-ій його зрівняв. А в другій половині поєдинку відзначився Мілевський на 84 хвилині – 2:1! Честь і хвала переможцям. До того ж, Україна посіла перше місце, вийшла в півфінал, де схрестила свої шпаги з командною Сербії і Чорногорії. Цікаво, що наші брати-слов’яни посіли друге місце в Групі А маючи в своєму активі всього лише одну перемогу, тобто три очки. Першими впевнено стали французи, які тріумфували у всіх трьох матчах. А ось їх суперники – Португалія (0:1 — поразка від Франції), Німеччина (0:3) та Сербія і Чорногорія (0:2) розіграли між собою такий собі міні-турнір. Балканці програли німцям – 0:1, але потім перемогли Португалію – 2:0, які в свою чергу здолали їх кривдників – 1:0. Так що всі вони набрали по три очки і хто ж посів в групі друге прохідне місце, вирішила різниця забитих та пропущених м’ячів. Кращою вона виявилася у Сербії І Чорногорії (-1). На що голкіпер цієї команди Володимир Стойкович відреагував: «Бог дав нам другий шанс». До речі, на молодіжній першості Європи-2006 у французів була дуже потужна команда, в складі якої грав вже тоді широко відомий Жеремі Тулалан, а також Йоан Гуфран, Ріо Мавуба, Жюльєн Фобер. Та й за інші команди виступали молоді гравці, які встигли проявити себе у «великому» футболі. Юджин Поланскі за Німеччину, Браніслав Іванович та Мілош Красіч за Сербію і Чорногорію, Алессандро Потенца, Роландо Б’янкі та Джорджіо К’єліні за Італію, Томас Каленберг за Данію, Клаас-Ян Хунтелаар за Голландію. А ви погляньте, хто захищав кольори збірної України. Це ж одні майбутні «зірки» вітчизняного футболу: воротарі П’ятов, Рибка і Ширяєв, польові гравці Романчик, Іщенко, Невмивака, Яценко, Чигринський, Фещук, Алієв, Пуканич, Мілевський, Фомін, Пилипчук, Чеберячко, Ярмаш, Кривошєєнко, Михалик, Годін, Максимов, Ситник, Оберемко. Деякі з цієї перспективної молоді хоч зараз могли підсилити національну команду, яка в цей же час проводила свої останні перед чемпіонатом світу контрольні поєдинки. Посівши в своїй групі перше місце українська молодіжна не зупинилася на цьому і пробилася в фінал європейської першості! Гру наших хлопців з Сербію і Чорногорією транслювало українське телебачення і всі ми, футбольні вболівальники мали змогу впевнитися, яким же важким виявився той матч для України. Поступатися не хотів ніхто! Характер пішов на характер. Мілевський вийшов грати з травмою спини і його дуже скоро довелося замінити на Годіна. Але все ж Артем навіть у такому стані створив Фоміну ідеальний момент для нанесення завершального удару. І тільки в останній момент голкіпер Сербії і Чорногорії Володимир Стойкович ногами парирував удар. В складі балканської команди надактивні Пурин, Красич, Баста, Іванович, Міліяш, які могли відзначитися у воротах Андрія П’ятова. Наші хлопці відповідали не менш небезпечно. Пуканич, Фомін, Годін, Максимов, Яценко мали всі можливості вразити ціль. Але то вище воріт з декількох метрів, то голкіпер суперників грав добре, то молоко. Останні хвилини матчу наші хлопці провели в атаках. А ось вже в додатковий час більш активними були серби з чорногорцями. Коли стало зрозуміло, що серії після матчевих пенальті не уникнути, тренер збірної України поміняв воротарів і випустив на поле спеціаліста по одинадцятиметровим ударам, Олександра Рибку. І тільки-но він увійшов в гру, як тут же якимось неймовірним чином парирував удар ножицями Янковича. А потім від нього відбив і пенальті! Правда, і Стойкович парирував удар Алієва. Далі всі били без промаху, доки не схибив Пурович. Ура! Наші молоді козаки виявилися влучнішими – 5:4! Ми в фіналі, де зіграємо зі «старими» знайомими – голландцями, яких здолали в стартовому поєдинку.

Ура-а-а-а-а! Ми в фіналі!!! Українці радіють своєму виходу в фінал чемпіонату Європи.

Я не можу признати, що в грі групового раунду молодіжка Голландії виглядала на голову вищою за нашу футбольну дружину. Так, атакували голландці безперестанно, але ж українці небезпечно огризалися і змогли забити під час контрвипадів два голи. Правда, в фіналі таке не пройшло. Так, тут спрацювало правило, що снаряд в одну і ту ж воронку двічі не потрапляє. Голландія після важкої перемоги в півфіналі над Францією – 3:2 в додатковий час (Хофс, 6 – 1:0, Хунтелаар, 38 – 2:0, Фобер, 51 – 2:1, Бергуню, 85 – 2:2, Хофс, 107 – 3:2) перемогла в фіналі Україну – 3:0. Правда, не скажу, що голландці перемогли без особливих проблем. По грі наші хлопці ну ніяк не заслуговували на таку розгромну поразку, що й признали всі фахівці, котрі були присутні на тій молодіжній першості континенту.

Чемпіони Європи – голландці заслужено приймають поздоровлення з перемогою в фіналі над Україною – 3:0. Вони найсильніші на континенті! Клаас-Ян Хунтелаар, поклавши в ворота своїх суперників у вирішальному матчі два голи ще в першому таймі на 11-ій і 43-ій (з пенальті) хвилинах, з чотирма забитими м’ячами став найкращим бомбардиром чемпіонату Європи U-21. Третій гол забив Хофс на 90+3 хвилині, і з трьома влучними ударами розділив з Коленбергом з Данії друге місце в суперечці бомбардирів. Символічна збірна турніру за версією УЄФА мала такий вигляд: Манданда (Франція), Чигринський (Україна), Степанов (Сербія і Чорногорія), Тієндаллі (Голландія), Емануельсон (Голландія), Айсатті (Голландія), Мавуба (Франція), Каленберг (Данія), Тулалан (Франція), Хунтелаар (Голландія), Мілевський (Україна).

Кращий гравець і бомбардир молодіжного чемпіонату Європи-2006 Клаас-Ян Хунтелаар забиває гол в фіналі збірній України. Хоча, поразка в фіналі з розгромним рахунком аж ніяк не вплинула на настрій українських вболівальників. Друге місце на чемпіонаті Європи – до цього небувалий успіх молодіжної збірної до 21-го року. Так що, честь і хвала вам, хлопці, за «срібні» нагороди! До речі, футболісти Сербії і Чорногорії після поразки в півфіналі від українців не встигли повернутися додому, як стали жити в різних країнах. 3 червня Чорногорія оголосила про свій вихід з Державного Союзу Сербії і Чорногорії, а через два дні про свою незалежність оголосила вже Сербія. Велика і потужна колись Югославія продовжувала розпадатися на маленькі клаптики, які колишній Президент цієї країни Слободан Мілошевич називав «Прищиками на карті Європи». Молодіжний чемпіонат Європи завершився 4 червня і вдалий виступ української команди не пройшов крізь увагу тренера національної збірної Олега Блохіна, яка готувалася до свого дебюту на чемпіонаті світу-2006 в Німеччині. До заявки на Мундіаль потрапили лідери молодіжки Андрій П’ятов, Артем Мілевський, Олександр Яценко та Дмитро Чигринський. Чи будуть вони грати, питання поки що не стояло. Але Блохін неодноразово говорив в своїх інтерв’ю, що при першій же потребі головної команди країни в цих гравцях, вони відразу ж з’являться в основному складі.

Джерело: moyfootball.ru

19.03.2014, 10:36