Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Deutsche Welle: Європейці закликають бойкотувати Україну під час Євро-2012

2010-09-11 23:33 На сайті авторитетної чеської газети Mladá fronta Dnes оприлюднено незвичайного листа. Автори – українсько-чеське подружжя – ...

На сайті авторитетної чеської газети Mladá fronta Dnes оприлюднено незвичайного листа. Автори – українсько-чеське подружжя – звертаються до громадян ЄС із закликом не їздити в Україну і бойкотувати «Євро-2012».

 

Ігор Бухальов – українець, його дружина Моніка – чешка. У серпні вони приїхали в Україну автомобілем, який є їхньою спільною власністю, а повернулися до Чехії вже потягом. Автомобіль залишився на штрафному майданчику Харківської митниці. Причина – Ігор, який сидів за кермом, не мав, як того вимагає українське законодавство, від дружини доручення на керування автомобілем. Ігор Бухальов стверджує, що був затриманий українськими правоохоронцями по дорозі до магазину.

 

Зауважимо, що в Чехії, як і в інших країнах ЄС, можна позичити будь-чиє авто, і поліція не висуватиме жодних претензій, якщо ви маєте його технічний паспорт. В разі підозр про неправомірне керування автомобілем, поліція може перевірити, чи не перебуває машина у розшуку. На думку чеських фахівців, незнання водієм українських законів, звісно, не звільняє від відповідальності. Однак порушення не є таким, яке карається затриманням автомобіля, а тим паче – судом. 10 вересня на чесько-українське подружжя в Україні чекає суд. Судді вирішуватимуть, чи поверне митниця авто VW Passat Variant чи конфіскує остаточно.

 

У митників значно більше клопоту, ніж боротьба з контрабандоюBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  У митників значно більше клопоту, ніж боротьба з контрабандою Відкритий лист Бухальових викликав у Чехії великий резонанс: сотні відгуків! Очевидно, що імідж українських правоохоронців у Чехії вкрай поганий. Серед тих, хто відгукнувся, чимало таких, що повідомляють про «сумний досвід» спілкування з українськими міліціонерами й митниками. Один з коментаторів пише, що йдеться не про порушення тих чи тих правил, а про елементарне хабарництво, і детально пояснює, як діє механізм здирства на українських дорогах. Другий запевняє Бухальових, що суд в Україні вони програють, що міжнародні суди Україна проіґнорує, а відтак Захід мав би піддати її ізоляції. Одна чешка навіть заявила, що не наважилася би поїхати до пострадянських країн, хоча вже бувала і в Латинській Америці, і в Екваторіальній Африці.

 

Досвідчені водії у Харкові кажуть: якщо б таке трапилося з українською родиною, чоловік обмежився б або хабарем у розмірі від 200 гривень, або отримав би від правоохоронців протокол про адмінпорушення. Як повідомили Deutsche Welle у харківському ДАІ, українського водія , який їздить, навіть на машині дружини без доручення оштрафували би на суму від 425 до 850 гривень. Але у випадку з громадянином Чехії задіяні ще і митні закони.

 

Харківська обласна митниця у письмовій формі повідомила DW: "Автомобіль громадянина Чехії було вилучено за протоколом, як предмет правопорушення. Транспортні засоби, що тимчасово ввезені в Україну громадянами-нерезидентами, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам", - йдеться в офіційній відповіді. Тобто, дружина передала своєму чоловікові автомобіль без дозволу митного органу. Митниця заявляє, що скарга на дії митника є безпідставною. "Закон - єдиний для усіх - резидентів, або нерезидентів. Кожен може ознайомитися з правилами перетину кордону у пунктах пропуску на інформаційних стендах”, - відповідають на митниці.

 

Вживаний VW Passat Variant 7-8-річного віку коштує близько 9 тисяч євроBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Вживаний VW Passat Variant 7-8-річного віку коштує близько 9 тисяч євро У Харківському автоклубі теж кажуть: «Так, є порушення норми закону». Однак застосування жорстких санкцій голова автоклубу Олег Колесник називає невиправданим. "Подивіться, скільки людей задіяно - спецпідрозділ "Беркут”, митниця, люди пишуть протоколи, перекладач, суди, штрафмайданчики. Велика кількість людей крутиться навколо дрібної по суті проблеми. Але він міг не знати. Його могли просто попередити та примусити виправити помилку”, - каже Колесник. У харківському автоклубі згодні з чеською родиною - закон не цивілізований, і хоча Україна у цьому – виняток з міжнародної практики - це закон, і його треба виконувати, Тому, як сказав DW Колесник, автоклуб радить державним чиновникам подумати, чи зможе Україна у цивілізований спосіб приймати гостей під час «Євро-2012». Також в автоклубі питають владу: «Для кого існує цей закон? Для нотаріусів, де оформити доручення коштує дорого. Для ДАІ, щоб мати можливість зупинити машину? Для "Беркуту” або для митниці?» 

Джерело: http://www.dw-world.de

11.09.2010, 23:33
11.09.2010, 23:33
39320 1 victornd
fanat_kiev
Автор:
(fanat_kiev)
Статус:
Начинающий писатель (51 комментарий)
Подписчиков:
0
Топ-матчи
Чемпионат Англии Арсенал Вест Бромвич 2 : 0 Закончился
Лига чемпионов Спартак Ливерпуль - : - 26 сентября 21:45
Наполи Фейеноорд - : - 26 сентября 21:45
Боруссия Д Реал - : - 26 сентября 21:45

Еще на эту тему

Самое интересное:

Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Ваша карма ():
=
(шурики)
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
Закрыть