Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

На стадіоні «Динамо» відбулася презентація книги «Першопроходці»

2019-04-17 07:33 Этот материал размещаю по просьбе С. Случевского. В нем есть ответы на множество вопросов, которые автору ... На стадіоні «Динамо» відбулася презентація книги «Першопроходці»

Этот материал размещаю по просьбе С. Случевского. В нем есть ответы на множество вопросов, которые автору книги задают в интернете, а так, как ДК от Шурика один из самых популярных интернет-ресурсов о футболе с эмблемой Динамо, многим интересно будет прочитать эти ответы.

У вівторок у конференц-залі «Динамо» відбулася непересічна подія - презентація книги «Першопроходці» - першого видання з майбутньої трилогії «Галактика «Динамо», присвяченої гравцям та видатним тренерам різних поколінь.

Автор книги - заслужений журналіст України, сценарист і режисер Семен Случевський. Наступна книга матиме назву «Наступники» – про героїв 80-х років: Бєланова, Дем’яненка, Чанова та багатьох інших. А остання книга у цій трилогії – «Спадкоємці», куди увійде покоління Шевченка, Шовковського, Реброва та інші гравці.

До «Першопрохідців» же увійшла 41 біографія футболістів та тренерів, які здобули перше чемпіонство СРСР для «Динамо» у 1961-му році.

У залі було яскраво не від світла, а від присутності зіркових футболістів «Динамо» та ветеранів клубу, зокрема героїв книги: Володимира Мунтяна, Андрія Біби, Володимира Веремєєва, Анатолія Сучкова, а також представників наступного покоління гравців, які прославляли наш клуб, Олексія Михайличенка, Володимира Безсонова, Стефана Решка та інших.

Нинішній склад першої команди «Динамо» представляли Георгій Бущан та Микола Шапаренко. Крім них, на презентацію завітали члени сім'ї Валерія Васильовича Лобановського та Андрія Гусіна, юні динамівці - вихованці Дитячої футбольної школи ім. В.В. Лобановського, відомі журналісти та вболівальники.

Крім самого автора, про історію створення книги та про її значимість розповіли видавець Іван Степурін і представник Міністерства інформаційної політики України Геннадій Семенченко. А ведучим заходу був заслужений журналіст України Олександр Липенко, який розповів присутнім про історію нашого клубу та провів вікторину серед гостей наприкінці зустрічі. Десять охочих мав змогу виграти екземпляр книги за правильну відповідь.

  • Мій батько вчив мене, що будь-яка справа – хороша чи погана – має своє ім’я та прізвище, – зазначив автор книги Семен Случевський. – Ми усі – динамівці, але без конкретних імен та прізвищ футболістів та тренерів це нічого не варте. Слава «Динамо» - це слава конкретних людей. По-перше, вважаю, історію потрібно відтворювати через імена, по-друге, без історії не було б сучасних успіхів. Крім того, у книзі є кумедні моменти, наприклад, порівняння зірок «Динамо» за зовнішністю чи популярністю із зірками кіно.

У мене запитують, чому я не розпочав із 1954-го року, коли було завойовано перший кубок Радянського союзу поколінням Зазроєва, Голубєва, Грамматикопуло, Фоміна. Просто чемпіонство 1961-го року було більш знаковим явищем. Воно тим цінніше, що до цього протягом 25-ти років жодній немосковській команді не вдавалося стати першою. Іншими словами, чемпіонами незмінно ставали московські колективи: «Динамо», «Спартак», ЦСКА, «Торпедо», змінюючи одна одну. А 1961-го року київське «Динамо» вперше порушило цю гегемонію під керівництвом В’ячеслава Соловйова, тому розділ про нього у книзі найперший.

Відзначу, що вважаю важливим, щоб книга виходила двома мовами – російською та обов’язково українською. Сподіваюся, ми знайдемо інвестора, який допоможе її видати українською, і вона буде продаватися та розповсюджуватися серед широкого загалу.

Андрій Біба:

  • Мені дуже приємно, що ця книга побачила світ. Два роки тому «Динамо» відзначало 90-річчя. За цей час через команду пройшло багато поколінь гравців, і кожне з них хотіло залишити по собі помітний слід, який не змивається з плином часу. Думаю, наше покоління залишило гідний слід, який і втілився у цій книзі. Думаю, інформація та знання, які у ній представленні, просто необхідні нинішньому поколінню футболістів. Нехай знають тих, хто здобував славу нашому клубу та нехай ця книга стане для них настільною, мотивує підняти нашу команду на більші висоти. Я ж гордий тим, що стояв біля витоків народження нової команди київського «Динамо».

Володимир Мунтян:

  • Покоління, про яке йдеться у книзі, дійсно, золоте. Я теж був на стадіоні, коли «Динамо» в 1961-му році вперше стало чемпіоном. Після нашого матчу усі чекали повідомлення про результат матчу у Ташкенті, де грало «Торпедо». Коли оголосили, що вони програли, і «Динамо» стало чемпіоном, почало відбуватися щось неймовірне! Усі підскочили зі своїх місць запалили факели з газет, радість панувала величезна. Досі згадую про це. Георгію та Миколі, які грають за «Динамо» зараз, хочу побажати удачі та багато працювати на благо нашої улюбленої команди та перемоги над «Шахтарем» 24-го квітня.

Видавець книги «Першопроходці» Іван Степурін відзначив, що надрукувати книгу «Першопроходці» було для нього честю:

  • Зізнаюся, навіть не міг собі уявити, що колись сидітиму поруч із Володимиром Мунтяном, Андрієм Бібою, Володимиром Верємєєвим. Для нашого видавництва було великою честю брати участь у такому проекті. Велике щастя, що ми зустрілися з автором Семеном Олександровичем, наше видавництво взагалі з великою любов’ю друкує книги про спорт. 41 біографія – це не просто статистичні данні, а цілі літописи про видатних людей, що створювали легендарний клуб та його славу. Вона також супроводжується цікавими фотоматеріалами, зокрема з особистих архівів футболістів та тренерів. Назвав би цю книгу дуже цінною, потрібною та своєчасною. Намагаємося розповсюджувати її найбільш ефективними та правильними способами, щоб вона була доступна шанувальникам футболу. Ми вже побували у Вінниці та Сумах, у планах – Дніпро, Харків, Одеса та інші обласні центри, які живуть футболом. Завершу тим, що ми вже зібрали все необхідне, щоб випустити україномовну версію книги, і вона буде за доступною ціною.

Представник Міністерства інформаційної політики України Геннадій Семенченко пообіцяв і надалі підтримувати вихід у світ книг із трилогії «Галактика «Динамо»:

  • Одним із напрямків роботи нашого міністерства є популяризація українців в Україні та світі. «Динамо» Київ – це гордість нашої держави, тому ми підтримали проект Семена Случевського, готові також підтримувати і випуск його наступних книг. Хочу побажати ветеранам здоров’я, нинішнім динамівцям – великих перемог, а зовсім юним – продовжувати та примножувати клубні традиції.

Схвально та зі словами подяки відгукнулася про видання мама динамівця Андрія Гусіна, який рано пішов із життя, Валентина:

  • Мені приємно, що про мого сина пам’ятають. Схиляюся перед легендами клубу, які принесли славу «Динамо». Хочу подякувати Семену Случевському за написання та видання такої книги, із задоволенням її прочитаю. Андрій, мабуть, теж вніс свою частинку в історію клубу та залишив там слід. Мабуть, усі пам’ятають, як збірна України пробивалася на чемпіонат світу 2006-го року та як виступила там. Мабуть, у наступних частинах трилогії буде розділ і про нього. Такі книги – дуже хороший приклад для молоді, вони важливі, адже якщо не знатимемо історії, не матимемо майбутнього.

Наостанок відзначимо, що тираж першого видання – 3000 екземплярів, і всі вони – для безкоштовного розповсюдження.

Завершилася презентація урочистим врученням книг ветеранам, гравцям основного складу, молодіжній та юнацькій командам «Динамо», дитячій школі, журналістам, а також загальним фото на пам’ять.

http://www.fcdynamo.kiev.ua/allnews/clublife/kniga_pershoprokhodtsi_predstavlena_shirokomu_svitovi/?fbclid=IwAR0F3u3APBYv79Pp7X2-bT9zMBKzH5MlMfdCfF62FeUq-OjvJpahumHU160

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

17.04.2019, 07:33
betelgeuze1948
Автор:
(betelgeuze1948)
Статус:
Эксперт (9991 комментарий)
Подписчиков:
134
Медали:
Выбор редакции × 82
Топ-матчи
Чемпионат Франции Анже ПСЖ 0 : 1 Закончился
Чемпионат Италии Наполи Фиорентина - : - 17 января 13:30
Чемпионат Франции Брест Ренн - : - 17 января 14:00
Чемпионат Англии Астон Вилла Эвертон - : - 17 января 14:00

Еще на эту тему

Лучшие блоги
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть