Бельгія — Португалія — 1:0. Обмін ролями

2021-06-28 09:39 Збірна Бельгії у досить тьмяному поєдинку зуміла зупинити діючих чемпіонів Європи, збірну Португалії, на стадії 1/8 фіналу Євро-2020. ... Бельгія — Португалія — 1:0. Обмін ролями

Торган Азар святкує гол, Getty Images

Вивіска поєдинку Бельгія — Португалія прикувала до себе чимало уваги. У складі обох колективів виступає багато провідних футболістів світу. Крім того, красок до цього матчу додало те, що збірна Португалії є діючим чемпіоном Європи, а захистити цей титул є дуже непростим завданням. Подібне зуміла здійснити тільки «фурія роха».

Збірна Бельгії, яка посідає перше місце у рейтингу ФІФА, покладає великі надії на цей континентальний форум. «Золота молодь», якою ми захоплюємся з 2014 року, уже далеко не та необстріляна зграя юнаків, тому для них ця європейська першість є ключовою, адже багато футболістів далеко не молоді.

В очікуванні свята вболівальники і телеглядачі понурились у нудну постанову від європейських творців. Ні Роналду, ні Лукаку, ні де Брюйне ніяк не виблискувала на фоні цієї надмірної обережності. Португалія, взагалі, не очікувала, що буде грати першим номером, а Бельгія весь час тільки контролювала свої захисні редути, щоб ніхто не випав із скрупульозно-вибудованої оборони.

Цікаво, подібний трюк Роберто Мартінес вибрав для того, щоб поберегти сили на наступні матчі? Відповідь залишається відкритою. Португалія мала свої напівмоменти, щоб змінити плани іспанського стратега. На початку зустрічі Діогу Жота пробив неточно з вигідної позиції, а вже під занавіс тайму Криштіану Роналду, небезпечно пробив зі штрафного. Відзначу, що особливо вирізнявся один із творців перемоги минулого Євро-2020 Ренату Саншеш. Своїми діагональними передачами він змінював вектор атак команди, але партнери не завжди його розуміли.

Звикнувши до ролі другого номера, бельгійці діяли досить розсудливо в обороні, однак без ніякого креативу в нападі. Всі атакувальні спроби завершувалися виносом на Ромелу Лукаку, а двохметровий гігант уже діяв, як вільний художник: хочу віддам, хочу побіжу, хочу впаду. Але це «хочу» і принесло свої плоди. Під занавіс тайму саме Лукаку зумів грамотно притримати м’яч і віддав на набігаючого Торгана Азара. Останньому вдався досить шикарний гол. «Круглий» полетів за такою траєкторією, що тут питання більше не до гравців збірної Португалії, а до цінителів фізики.

Звичайно, такий розвиток подій тільки зіграв на руку Бельгії, але травма де Брюйне в кінцівці тайму зіпсувала настрій бельгійській армаді.

По перерві обережність збірної Бельгії нікуди не поділася, вона, навпаки, зміцніла. Португальці, в свою чергу, нічого не могли цьому протиставити. Все відбувалося настільки нудно, що всі телеглядачі вже чекали ток-шоу Василя Голованова. Перелом гри відбувся після виходу на поле Бруну Фернандеша та Жоау Феліша. Так, вони не стали справжніми лідерами, але Португалія почала створювати справжні моменти.

Після сутички в центрі поля, спричиненої жорстким підкатом Пепе проти Торгана Азара, підопічні Сантуша завелися. Ключовими стали два моменти за участю Рубена Діаша та Рафаеля Геррейро. 82-а хвилина: Рубен Діаш завдав сильного удару головою, але Куртуа на рефлексах декласував загрозу. Через хвилину Куртуа вже був не при справах, однак на допомогу йому прийшла штанга.

А що далі? Класика жанру. Бельгійці зі всіх сил тримали рахунок. В одному з епізодів Еден Азар почав накульгувати, його ж відразу замінили.

Фіналом поєдинку став удар Жоау Феліша з лінії штрафної у додатковий арбітром час. Молодий португалець прийняв досить зріле рішення, і з цим ударом всі гравці Португалії переконалися, що вони покидають турнір.

Оцінити гру Бельгії досить складно. Якщо Роберто Мартінес дав завдання перемогти «малою кров’ю», то він — геній. Але ж є ще такий варіант, що Бельгія просто виснажилася. Будучи без свого лідера, Кевіна де Брюйне, «червоні дияволи» втратили у креативності, а це є дуже важливим фактором у матчах подібного значення.

Португалія гідно провела останню третину поєдинку, але де ж вона була до цього? Ваша відповідь, сеньйор Сантуш!

В 1/4 фіналу збірна Бельгії зустрінеться з національною командою Італією. Як Ви вважаєте, зуміє бельгійська дружина щось протиставити енергійним хлопцям із Апеннінського півострова?