Хорватія — Іспанія — 3:5. Гамма емоцій та голів

2021-06-29 06:56 У рамках 1/8 фіналу Євро-2020 збірна Іспанії у мегадраматичному поєдинку обіграла непоступливих хорватів. Цей матч вже достроково потрібно ... Хорватія — Іспанія — 3:5. Гамма емоцій та голів

У рамках 1/8 фіналу Євро-2020 збірна Іспанії у мегадраматичному поєдинку обіграла непоступливих хорватів. Цей матч вже достроково потрібно віднести до списку «незабутніх». Команди на двох забили вісім голів! Безумовно, що таке дійство спрогнозувати було складно.

Лука Модріч проти Альваро Морати, Getty Images

Тренери обох команд нас особливо не здивували, їм цього і не потрібно було робити, адже не полі з’явилися тільки кращі з кращих. У Златко Даліча була певна головна біль, адже два дні тому Іван Перішич здав позитивний тест на Covid-19, а в останньому турі групового етапу Деян Ловрен організував для себе дискваліфікацію. Але і без того у Хорватії були виконавці, які гідно замінили відсутніх.

Перший тайм збірна Хорватії провела у стилі експериментів Девіда Коперфільда. Команда Златко Даліча не нанесла жодного удару по воротам Уная Сімона, проте зуміла відзначитися забитим голом. Молодий півзахисник іспанців Педрі з центра поля віддав підступну передачу воротарю, а далі відбулось щось неймовірне — кіпер іспанців підняв голову і вже бачив відкритого Ляпорта, але одна миттєвість, і шоковані хорвати святкували гол. До речі, цей автогол став історичним, адже він був забитий із 45-ти метрів.

Іспанців, у деякій мірі, було шкода, вони контролювали поєдинок, створювали моменти і, головне, надійно грали в обороні. Цей автогол настільки вплинув на них, що більше десяти хвилин вони не могли отямитися і не розуміли, як потрібно діяти в атаці. Ключовим моментом стало те, що Пабло Сарабія і Ферран Торрес помінялися флангами. Під час одного з наступів Сарабія досить грамотно зайняв позицію і успішно зіграв на добиванні. Рахунок 1:1 виглядав більш справедливим, адже статистика говорила сама за себе — 0:4 за ударами по воротам.

У другій половині зустрічі обидві команди відчули на собі різну гамму емоцій. Розпочалося все традиційно — тотальний контроль м’яча від іспанців, хорвати відбивалися з надією на індивідуальні якості нападників та Луки Модріча. Проте на цей раз підопічним Даліча не вдалося стримати стартовий натиск «фурії рохи». В одній із атак Сесар Аспілікуета успішно підключився і головою забив дуже важливий гол. Далі слідували низка замін від обох спеціалістів і третій гол іспанців. І знову жахлива помилка, але на цей раз оступився захисник хорватів Йошик Гвардіол. Молодий захисник не проконтролював підключення Феррана Торреса і, розгубившись, дав іспанцю відсвяткувати гол.

Останні десять хвилин у виконанні збірної Хорватії варто показувати у дитячо-юнацьких школах. Підопічні Даліча продемонстрували, що у них є характер, мужність, відвага та, головне, бажання. Крім того, Златко Даліч досить успішно провів заміни, випустивши на поле недосвідченого Оршича та запального Пашаліча. Саме ці гравці почергово змусили іспанців розпочинати гру з центра поля. Звичайно, характер хорватів, то саме те, за що ми любимо футбол. Але як оцінити розбалансованість збірної Іспанії?

Початок овертайму нагадував основний матч, але тільки домінували на полі хорвати. Міслав Оршич та Андрей Крамаріч змарнували неймовірні нагоди для взяття воріт. Здавалося, що ось-ось і Хорватія здійснить чудо. Однак збірна Іспанії також продемонструвала, що вона вміє грати у контратакувальний футбол. Дані Ольмо, головний джокер Луїса Енріке, створив голи для Альваро Морати і Мікеля Оярсабаля. В обох випадках представник «РБ Лейпцига» віддав загострюючі передачі на своїх партнерів.

На стартових секундах другого овертайм Анте Будімір не зумів переграти Уная Сімона, який, до речі, повністю відпрацював свою помилку і часто рятував «фурію роху» від «іспанського сорому». Після заміни Модріча наставник хорватів Златко Даліч дав зрозуміти, що на цьому шоу закінчилося. Так і сталося. обезсилені хорвати тільки спостерігали за іспанською «тікі-такою», яка вже не несла загрози.

Впевнений, що цей матч залишив лише позитивні емоції у вболівальників обох команд, а для посереднього глядача це, взагалі, голлівудський триллер. Велике дякуємо Хорватії та Іспанії за цей вечір. Це було незабутньо.

Як ви вважаєте, цей матч поки є найкращим на Євро-2020? Пишіть свої думки у коментарях.