Человеку, не особо вникающему в суть обвинений, возможно, покажется, что гендиректор УФПЛ Александр Ефремов действительно стал очередной жертвой беспредела со стороны национальной ассоциации, пренебрегающей, по его словам, не только принципами Respect, но и юридическими правами партнеров. Ведь именно такую картину обрисовал на официальном сайте лиги один из ее руководителей.
Во избежание неточностей, возможных при переводе, фрагменты заявления публикуем на языке оригинала. Итак:
«Прем'єр-ліга виступає проти будь-яких конфліктів, адже вони не несуть із собою нічого хорошого. Навпаки, ми постійно зауважуємо, що хочемо співпрацювати із національною федерацією. ФФУ ж порушує власні правила, постійно шукаючи конфронтації. Не знаю, навіщо федерації це робити, якщо ми не претендуємо на її повноваження, а працюємо на розвиток клубного професіонального футболу. Тим більше дане рішення Загальних зборів аж ніяк не можна кваліфікувати як втручання в організацію суддівства».
Давайте разберемся, чем ФФУ нарушает собственные правила, и насколько адекватной в этой ситуации можно считать публичную реакцию руководства премьер-лиги. Предметом разногласий в данном случае стал конкретный пункт решения недавно состоявшегося общего собрания участников премьер-лиги. Вот его фрагменты:
«(...) Також на Виконком ФФУ виноситься список арбітрів Прем'єр-ліги, затверджений Загальними зборами. У ПЛ обмежили кількість суддів вісімнадцятьма. Це - оптимальна кількість, яка дозволить арбітрам весь час перебувати у тонусі і підтримувати свою кваліфікацію.
(...) Так само Прем'єр-ліга виступає за обмеження чисельної кількості делегатів та інспекторів. їх також має бути вісімнадцять. Якщо Виконком ФФУ затвердить більшу кількість арбітрів, делегатів чи інспекторів, ПЛ не буде оплачувати їхню роботу».
Позиция премьер-лиги по данному вопросу более чем ясна. Она действительно имела право существовать и обсуждаться в кулуарах объединения профессиональных клубов в качестве инициативы. Но только До недавнего времени. Ведь общеизвестно, что высший орган футбольной власти в Украине на основе рекомендаций ФИФА еще в конце прошлого года изменил свое отношение к данной проблеме, что и зафиксировано в соответствующем постановлении. Кстати, с ним можно запросто ознакомиться на официальном сайте ФФУ.
Постанова XI Конгресу ФФУ 29.12.2009, 16.45. т. Київ, 18 грудня 2009 р.
Виходячи з викладеного, XI Конгрес Федерації футболу України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
15. Доручити адміністрації ФФУ:
- призупинити дію п.6 розділу V договору між ФФУ та УФПЛ України про організацію і проведення змагань серед професіональних футбольних клубів України «Прем'єр-ліга» сезону 2009/10 років, що стосується відхилення кандидатур арбітрів, асистентів арбітрів, інспекторів та делегатів ФФУ, призначених для проведення матчів міні командами УФПЛ».
Таким образом, позиция ФФУ выглядит предельно ясной и юридически безупречной. Решения конгресса должны безоговорочно выполняться всеми субъектами футбольной деятельности на территории страны. К таким относится и ОПФКУ «Премьер-лига», о чем ее руководство вторично было предупреждено еще в начале февраля.
Виконавчий комітет Федерації футболу України
РІШЕННЯМ 1
м. Київ, 01 лютого 2010 р.
«Виконком Федерації футболу України вирішив:
2. На виконання пункту 15, абзац 3, Постанови XI Конгресу ФФУ попередити ОПФКУ «Прем'єр-ліга» про призупинення дії п.6 розділу V Договору між ФФУ та ОПФКУ «Прем'єр-ліга» «Про організацію та проведення змагань серед клубів ОПФКУ «Прем'єр-ліга» сезону 2009/10 років», що стосується «відхилення кандидатур арбітрів, асистентів арбітрів, інспекторів та делегатів ФФУ. призначених для проведення матчів між командами ПЛ».
Так в чем же суть претензий Александра Ефремова к первому вице-президенту ФФУ Сергею Стороженко, который, с моей точки зрения, весьма корректно напомнил руководству премьер-лиги о необходимости выполнения последней требований вышестоящих футбольных органов: «Премьер-лига может принимать решение, но они должны относиться с уважением к той организации, в которую направляют свои требования. Хочу напомнить, что премьер-лига не вправе вмешиваться в организацию работы арбитров»?
Казалось бы, после такого предметного замечания гендиректор должен был, думаю, немедленно извиниться за недоразумение и поблагодарить коллегу из ФФУ за подсказку. Мол, наши юристы не доглядели... А Ефремов вместо естественного для чиновника поведения приводит «оригинальный» комментарий, который одни расценили как провокацию, другие - вопиющую некомпетентность. Кто прав, судите сами из приведенного ниже текста:
«Сергій Стороженко - визнаний юрист і навіть входить до відповідного комітету ФІФА. Тим дивніше мені було прочитати його останню заяву. Людина, яка має стежити за дотриманням норм і законів, каже, що національна федерація не виконуватиме свої договірні зобов'язання! А як же щодо поваги до партнера, про яку він, до речі, згадав? Напевно, Сергію Михайловичу неправильно вклали інформацію у вуха. Клуби Прем'єр-ліги не відмовлялися від послуг окремих арбітрів чи делегатів, вони лише окреслили коло тих осіб, послуги яких їм дійсно необхідні.
Таке право клубам добровільно надала Федерація футболу України, адже у Договорі про організацію та проведення змагань серед клубів Прем'єр-ліги сезону 2009/2010 років чітко та конкретно встановлено, що Загальні збори Учасників ПЛ уповноважені відхиляти кандидатури арбітрів, асистентів арбітра, інспекторів та делегатів ФФУ перед початком чемпіонату України і перед весняною частиною змагань. І саме цим правом Загальні збори скористалися!»
...Но самое печальное, мне кажется, заключается в том, что участники собрания даже внимания не обратили на противоречивое содержание заведомо конфликтного документа, за который, между прочим, голосовало большинство клубов.
Владимир КУЛЕБА
Фактично УПЛ розпочала війну проти ФФУ і використовуючи необізнаність більшості уболівальників, обвинувачує опонентів загальними, однак красиво вибудованими фразами. До того ж, часто перекручуючи зміст на свою користь.
Я, будучи прихильником ідеї Прем'єр-ліги, бачу, що в наших українських умовах цей інститут використовується як знаряддя боротьби за футбольну владу. І кращого способу, ніж збвинуватити опонента, починаючи своє обвинувачення фразою "Прем'єр-ліга виступає проти будь-яких конфліктів..." краще і не знайти.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Коли ФФУ цілком логічною, але досить сухою і, можливо, нецікавою мовою спростовує обвинувачення на свою користь, УПЛ, не маючи аргументів, переводить спір у іншу площину, або переходить на іншу тему спору.
Тому, я думаю, що конфлікт у нашому футболі - вічний, поки є Ахметов (я не називаю Шахтар, бо це інструмент у руках Ахметова).
Адже по аналогічному шляху ведення війни задіяні і підконтрольні Ахметову ЗМІ (аналізуйте ситуацію у Футбольному уік-енді, коли виважені та аргументовані відповідді ФФУ закрили тему "голосування" за відставку Суркіса та тему "звітності", коли голий і нікому не цікавий звіт був "загублений"). Головне - вплив на розум тих, хто не може аналізувати побачене (прочитане). Останній приклад з "полуофсайтом" у матчі за участю Динамо.
У цих хлопців, які оділися в овечі шкури і видають себе за цивілізованих політиків та управлінців, немає стопору. Хіба Колесников, колишній продавець, може змінити свою психологію, прикриваючись красивими фразами, хіба це може зробити Ахметов з його репутацією "наперсточника" до кінця життя (йому в очі говорять, що він бізнесмен, але думають про нього все рівно, як про наперсточника) чи наш Президент, який і говорити толком не вміє.
На жаль, наразі їхню активність зупиняє лише Євро-2012. Що буде потім - не знаю, але передчуття у мене погані.
ГМС ограничивается пока только "отпором" - блокирует удары.
Но сам от решительных действий отказывается...
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Ви мені вибачте, але висловлюсь не настільки толерантно, як Ви - я так не вмію, вченого ступеню не маю.
Т. зв. "Гендиректор" (адже ми всі "повірили", що це саме він так висловився в заяві) вивернув на голову певної категорії вболівальників черговий казан з локшиною. Локшина зависла на вухах тих вболівальників від футболу, які дуже хтіли це почути.
Нерівна боротьба продовжується.