– Йожефе Йожефовичу, кого вважаєте фаворитом у двобої Хорватія – Україна?
– Безперечно, фаворитами є хорвати. В Загребі завжди складно грати, знаю це ще зі своєї практики. А нині збірну цієї країни укомплектовано непоганими гравцями. Хорвати свідомі того, що у протистоянні з Україною вирішиться їхня доля – чи зможуть вони посісти хоча б друге місце в групі й потрапити на чемпіонат світу. Тому про жодну розслабленість з їхньої сторони годі говорити. Славан Біліч знає, як налаштувати своїх футбоілістів. Тому українцям буде дуже складно. Нашим хлопцям потрібно брати приклад з полтавської «Ворскли», яка у фіналі національного Кубка здолала донецький «Шахтар». Потрібно більш ніж на сто відсотків віддаватися грі, лише за шаленої самовіддачі ми можемо розраховувати на успіх.
– Яку ланку вважаєте найсильнішою у збірної Хорватії?
– У них дуже пристойний півзахист. У нападі теж є кому забивати. Коли ми їхали в Лондон на матч зі збірною Англії, я вже тоді казав, що найскладнішим для нас буде матч у Загребі. Хочеться вірити, що фортуна буде до нас прихильною, і досягнемо бодай нічиєї з хорватами.
– У разі поразки в Загребі наставникам збірної України варто розпочати планування підготовки до Євро-2012?
– Думаю, вони вже думають про Євро-2012. Проте не квапмося, почекаймо на поєдинок із хорватами.
– Порівняйте збірну Хорватії часів, коли з нею зустрічалася національна команда України, яку ви очолювали, і теперішню…
– Тоді однозначно була краща команда. З-поміж хорват було чимало «зірок» світового масштабу, грали футболісти з «Мілана», «Манчестера». Тоді була дуже хороша команда. Часто згадую той матч, перед очима постає епізод, коли суддя не зарахував чистий гол Максимова, коли арбітр не призначив стовідсоткове пенальті щодо Реброва. Ну, а що відбувалося в Києві, мабуть, пам’ятають усі вболівальники. Те, як поводився рефері того двобою Педерсон, не забувається.
– А збірна України коли була сильнішою – тоді чи тепер?
– У мене була краща ситуація, ніж у Михайличенка. Мав змогу запрошувати в команду своїх перевірених футболістів, потенціал яких і стан форми мені були чудово відомі. А в Михайличенка все інакше. Він змушений формувати збірну з гравців із різних команд, а в якій вони формі – відразу зрозуміти складно.
– Михайличенкові складніше ще й тому, що найкращі українські футболісти не мають постійної ігрової практики…
– Так, ви праві. Колись Шевченко у своїй команді був найкращим, тепер він не є гравцем основи своєї команди, гріє лаву запасних. Той самий Воронін не завжди має ігрову практику.
– Серед уболівальників чимало говорять про доцільність запрошення в збірну Андрія Шевченка. Цього сезону він практично не виходив на поле в офіційних матчах, попереднього –те саме…
– А кого тоді запрошувати? Ви ж бачили Гладкого, Селезньова… Хіба можна порівнювати Шеву з ними? Давно говорив, що Шевченко в поганій формі приносить значно більше користі, ніж інші наші нападники. Хіба Гладкий відповідає рівню збірної? Переконаний, Шевченко повинен грати.
Розмовляв Гліб Ваколюк
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости
Читать все комментарии (11)