Меня давно беспокоит вопрос из истории укр.футбола. "Динамо Киев" в 1975и 1986гг -обладатель Кубка кубков,при этом являясь чемпионом и обладателем кубка СССР предшествующих сезонов.Вопрос:почему выбирали самый непрестижный из еврокубков,а не играли в Кубке Чемпионов???Понятно,что добиться успехов в Кубке Чемпионов намного сложнее, лрактически невозможно (уже 66 лет как),но...Кто делал выбор тренеры или руководство? Почему об этом ни слова до сих пор? Пролейте свет!
Наприклад,у 1976р.йому навіть відібрали очки за буцім-то "нєутвєрждьонний переход вратаря Прохорова",до речі,колишнього гравцяДинамо).Доходило до того,що Москва втручалася у справу переходів гравців України до Динамо(Татарчук,Довбій,Притасов,Литовченко).
У той же час у клубів-лідерів Європи грали граввці усього світу.
В 1973 году Арарат Симоняна взял дубль, Динамо было финалистом Кубка СССР, поэтому осенью 1974-го стартовало в Кубке Кубков- втором по значимости турнире, выиграв его в мае 1975-го.
Через рік у 1977 р. у розіграші КЄЧ в чвертьфіналі Динамо К програло вже Баварії перший матч 0-1 на виїзді, а дома вело в рахунку 1-0 і німці готували ковдри і гарячий чай для додаткового часу, але на подачу з кутового на останніх хвилинах вискочив Слободян і головою послав мяча під перекладину. Так Динамо вийшло у півфінал КЄЧ, де зустрілося з .... Боруссією з Мьонхенгладбаха. Домашній матч ми виграли 1-0, а виїзний програли 0-2.
Ось тепер ми сьогодні знов зустрілись з тією Боруссією, біль від колишньої поразки, хай і приглушений, я відчуваю і нині. Тому з великим задоволенням пережив відчуття переможного реваншу у першому матчі і бажаю, щоб кияни ще раз засмутили Боруссію, вже на Олімпійському.
Ось так у футбольному світі все переплетено.
На фоні перемог Динамо К В.Лобановському вдалося вговорити москоське начальство перейти на нову систему розіграшу і весняний укорочений чемпіонат 1976 мав стати перехідним. А з осені стартував би нормальний чемпіонат за системою осінь-весна, одначе пішли невдачі у киян, а відтак і у збірної і в Москві срочно передумали і згадали, що у них особий путь, який "аршином общім нє ізмєріть" і відмінили перехід, провівши восени ще один укорочений осінній чемпіонат.
Тому я до кінця не вірив що росіяни в наші дні перейдуть на систему осінь-весна і думав, що в будьякий момент вони цей перехід зможуть відмінити.
Після цього переходу росіян знаєте що зникло? Зникли багаторічні воплі з Донецька місцевих стратегів про непрогресивний спосіб розіграшу по-європейськи осінь-весна, і зникли вимоги поверненути Україну на самий прогресивний розіграш весна-осінь. Це щось на зразок того, як спочатку кричали, що Україні не потрібно вступати у ВТО, а тепер мовчать, бо Росія вступила.
Отож думати треба своєю головою і в першу чергу про свої інтереси, а не про сусідські. В цьому плані я вдячний Г.Суркісу, що не піддівся донецькому тиску.
А от у двозначному положенні опинились тепер футбольні функціонери з Білорусі, які після кількох розіграшів чемпіонату по-європейськи перешли на "прогресивну" систему, і питання тепер стоїть лише в тому, через який час вони повернуться знов до розіграшу осінь-весна.
еврокубковый сезон - 1974/75 годов, начинался осенью 74го, и завершался летом в 75ом финалом... чемпионат СССР проходил по системе "весна-осень", то есть проводился в одном году, а не "разбивался" на 2, как сейчас чемпионат Украины...
соответственно, в еврокубках 74/75 могли принимать участие:
- в Кубке Чемпионов - чемпион СССР 1973 (как последнего завершившегося сезона на момент старта еврокубков) - Арарат
- в Кубке УЕФА - призеры чемпионата СССР 1973 года (аналогично КЧ) - Динамо Киев, динамо москва и т.д.
- в Кубке Кубков - обладатель Кубка СССР 1974 года (кубок в том году проходил в марте-августе 74го) - Динамо Киев
теоретически, Динамо могло участвовать в Кубке УЕФА и Кубке Кубков... естественно, клуб не мог выбирать где участвовать - участвовал в том турнире, в какой он завоевал право как победитель - в данном случае, в Кубке Кубков...
в еврокубках 85/86 годов Динамо могло участвовать только вКубке Кубков, так как в Чемпионате СССР 84го года выиграл Зенит, а Динамо не было даже в призерах... выиграли только Кубок СССР 84/85 (проводился с июля 1984 года по июнь 1985 года) - соответственно, начали выступать в Кубке Кубков 85/86 года...
все просто... ))))
==========================================================================
Ви праві і не праві.
Кияни дійсно виграли Кукбок СССР у 1974 році, перемігши Зорю у додатковий час 3-0, але то їм не дало права стартувати у Кубку Кубків. У 1980 році Шахтар Д виграв у фіналі у Динамао Тб 2-1, але також путівки до Кубка Кубків не отримав. Натомість восени 1980 року стартувало Динамо з Тбілісі і в тому розіграші виграло КВК.
У чому річ? Справа в тому, що тоді фінали Кубка СРСР проводились у день фізкультурника у серпні місяці, коли заявки на участь у єврокубках уже закінчились, а отже стартувати володарі Кубка СРСР, як і чемпіони, як і учасники КУЄФА у єврокубках могли лише восени наступного року. Саме із-за цього факту Динамо К не виграло КЄЧ, а вигравало те, що їм попадало під руку, коли вони були на піку форми в успішні сезони.
Судіть самі: щоб стати чемпіоном треба було витратити рік, ще рік йшов на те, щоб стартувати у КЄЧ, і лише на третій рік можна було добратися до фіналу, коли як правило наступав уже спад.
Так Динамо К виграло у 1975 році Кубок Кубків не як переможець Кубка 1974, а як фіналіст 1973. Тоді у фіналі КСРСР 73, виграючи 1-0 у Арарата, О.Севідов поміняв перед кінцем матчу лідерів, та Арарат взяв і на останній хвилині зрівняв рахунок, а в додатковий час забив киянам ще один гол і став переможцем. Але в Кубку Кубків Арарат не стартував, бо відібрав у киян ще й чемпіонство і стартував у КЄЧ.
До речі, в одному з єврокубкових матчів гравець Арарату забив гол, який жартівники називали «гол по-армянскі». Там воротар тримав на долоні м’яча, як кавуна, а вірменин раптом підбіг і тицьнув маківкою в круглого і той залетів до сітки, і здається, що тоді у Єревані в гостях був клуб калібру Баварії. Ну а за те, що кияни у 1973 році двічі були другими О.Севідова звільнили, а Динамо очолив В. Лобановський і почалася нова ера.
Закінчуючи цю історію скажу, що Динамо Тб виграло КВК 81 не як фіналіст 1980, а як володар Кубка СРСР 1979, коли воно по пенальті виграло у московського Динамо. А от Шахтар не стартував у КВК також і наступного 1981 року, бо радянське керівництво раптом вирішило перенести фінали Кубка СРСР з дня фізкультурника на 9 травня і у 1981 році у КК вже по новому розіграшу стартував ростовський СКА, що виграв у Спартака з Москви 1-0. Отже Шахтав постраждав від перехідного періоду.
тому дякую за виправлення... )
учетная запись этого пользователя была удалена