Уявіть собі підлітка, який вперше потрапив у нічний клуб. Всі його товариші вже не раз були в ньому і радо й легко замовляють собі напої, закуски, кальяни і т.п. А він, попри те, що в нього в гаманці є певна сума грошей, все ніяк не може собі дозволити, щось «серйозне»: то бармен зайнятий, то просто не можна це зараз приготувати, тому він обмежується соком.
Всі навколо це бачать і під’юджують його, але хлопець обіцяє, що вже ось-ось і він таки зробити це замовлення. І от вечірка підходить до кінця, компанія збирається додому і тоді хлопець нарешті купує на барі дорогий коктейль із невідомим змістом та отримує, на здачу, викрутку…Лондонський «Арсенал», як і його тренер, навряд чи заслужили асоціації з підлітком. Однак трансферна поведінка клубу цього міжсезоння викликає стійкі асоціації з такою поведінкою. Венгер і Ко вже дуже давно не купували по-справжньому топових гравців для вирішення серйозних задач, обираючи їх з категорії «вище середнього». Десь їм щастило (Подольські, Жиру, Касорла, Насрі), десь це закінчувалося провалом попри окремі світлі моменти (Шамах, Аршавін, Жервіньйо). При цьому їх трансферні апетити обмежувалися сумами, які їм вдалося отримати від продажу своїх лідерів.
Ця трансферна кампанія мала стати «легендарною» для клубу, а обернулася повним провалом. «Каноніри» стали посміховиськом для всієї Європи, коли не зуміли підписати забивного нападника і центрального півзахисника, хоча і йшлося про їх інтерес до Суареса, Ігуаїна, Руні, Феллаїні, Капуе. Єдиним трансфером тривалий час так і залишався таємничий і безкоштовний француз Яя Саного… Складалося враження, що месьє Арсен просто не знає і не вміє підписувати зіркових гравців і витрачати великі суми грошей.
Але в останні години трансферного вікна 2013 р. сталося те, на що вболівальники «Арсеналу» чекали більше десяти років: «каноніри» підписали найдорожчого гравця в своїй історії – Месута Озіла. Зірка збірної Німеччини став зайвим в «Реалі» за наявності Іско та Бейла і перейшов в клуб, де стовідсотково буде основним гравцем. А на закуску був підписаний і кіпер «Палермо» Вівіано.
На перший погляд: все прекрасно і перед клубом Венгера відкриваються прекрасні перспективи. Однак, якщо уважно придивитися, то виявиться, що: «король то голий». По перше, сама трансферна кампанія, поза Озілом, не вражає. Саного навряд чи має потенціал навіть того самого Шамаха, який цього літа покинув «Емірейтс», Вівіано є непоганою підміною Щенсни, але не більше того, Фламіні, звичайно, досить непоганий футболіст, але він вже навряд чи вийде на свій колишній рівень, а Бендтнер, який останнім часом вражав тільки скандалами з алкоголем узагалі дуже сумнівне посилення.
Що-ж до теперішнього складу «Арсеналу», то головною проблемою є його «глибина». Коментатор одного з українських каналів, коментуючи останній матч канонірів із «Тотенхемом», вирішив проаналізувати хто із запасних може посилити гру команди Венгера: прізвища Саного (20 р.), Гнабрі (18 р.) та Зелалема (16 років!!!) викликали іронічну реакцію. В той же час, в суперників на лавці сиділи Ламела, Сандро, Дефо, Сігурдсон, не кажучи вже про новачка Еріксена. Той матч хлопці Венгера виграли, але як буде на довшій дистанції невідомо, навіть враховуючи резерви у вигляді травмованих Артети, Вермалена, Діабі і Чемберлейна.
Озіл для Венгера і Ко, в першу чергу, має психологічне значення. 50 млн. Є за нього є підтвердженням статусу «Арсеналу» як суперклубу, статусу, який вже кілька років не підтверджується жодними трофеями. Він має надати новий стимул ветеранам Росіцкі, Санья та Фламіні, ентузіазму нинішнім лідерам Подольські, Уолкотту і Касорлі та впевненості молодим Уілширу, Ремсі та Щенсни. Якщо цього не станеться, і в психології команди не відбудеться очікуваних зрушень: марафон під назвою Прем’єр-ліга виявиться команді не під силу. Як би не грав Озіл…
Венгеру на літні трансфери було виділено 80-90 млн євро. На мою думку це вікно завершилось просто шикарно для канонірів, підписавши Озіла клуб показав що може тратитись і водночас купляти гравців у таких клубів як РЕАЛ! Водночас це чудове підсилення команди, Озіл за 3 роки став одним з найкращих півзахисників світу, його точні розрізні паси та вмілий конроль м'яча на 50% формували гру вершкових.
На рахунок ТОП форварда. Особисто я не вважав за необхыднысть покупку нападаючого, Жиру з цією роллю прекрасно справляється, починаючи з другого кола минулосезонної АПЛ, він на 100% прижився в команді і зараз є її невід'ємною частиною. Факт, Анрі та Ван Персі свій перший сезон в Англії провели набагато гірше за Ольвіє, і забили голів набагато менше, так що сподівання на француза оптимістичні як і на його співвітчизника Саного, хоч він на даний момент повністю сирий, але французи під опікою Венгера це ракетка в руках Федерера.
Минулий сезон у Войцеха Щенсни видався майже провальним, половину виручав, половину поров + травми, що закінчувалося не раз лавкою, та переведенням в основу Фабьянскі...але я памятаю сезон 11-12 коли Щенсни як дикий звір кидався за тим мячем, тоді його перевершив лише Харт, якому посприяло чемпіонство Ман Сіті... цей сезон Щенни розпочав сильно,так він і його має продовжувати, єдина біль Войцеха це відсутність конкурецнії, рівнозначної заміни... Венгер здійснив правильний хід, взявши в оренду Вівіано, чудовий воротар, якому прогнозували лаври Буффона, але як виявилось до рівня Джиджи він не доріс, хоч і залишився надійним воротарем. Вівіано саме той голкіпер, який не посадить Щенсни на лавку, а буде з ним конкурувати, і захищати рамку канонірів буде сильніший з поміж них в залежності від форми.
Щодо складу Арсенала, єдиною позицією, яку я вважаю потрібно було б підсилити - правий захисник, не думаю що вона проблемна, але гравця туда можна було б посильнішого. Санья сильніший за Дженкінсона, але сам вже у віці, та й якість гри не та що була 2-3 роки назад, в той же час, вважаю Дженкінсона не слабшим за Аспілікуету, який був основним при Бенітесі в Челсі.
Позиція опорника закрилась БЕЗПЛАТНИМ Фламіні, який показав чого він вартий саме проти ТОТЕНХЕМА, зіграв не супер, але на рівні, і провалів замітних не було, нагадав як він раніше "відривав ноги" суперникам..+ в запасі зявляться після відновлення Артета та Діабі(який при відсутності травм, був тим самим Яя Туре що грає в МС, а може і сильнішим, що не раз говорили Англійські експерти, це вам не Циганики з Леоненками), також Вілшер чи Ремзі без проблем можуть трішки опуститись вниз, Вілшер взагалі вважаєтсья самим цупким гравцем лондонців...
Якщо виникнуть проблеми, хитрий Арсен матиме зимою 40 млн з літа + можливі додаткові фінанси на зимове трансферне вікно
і вот що получається:
----------Щенсни----------
Санья--Мертизакер--Кошельни---Гібс
--------------Фламіні----------------
-------------------Ремзі--------------
---Волкот-------Озіл----------Касорла---
--------------Жиру------------------
запас: Вівіано,Саного, Росіцкі, Монреаль, Гнабрі, Зелалем, Вілшер
до того ж, склад буде лавка буде просто чудова після повернення Вермалена, Діабі, Чемберлена та Подольскі
p.s звязка Касорла-Озіл-Волкот буде сильнішою навіть за минулорічну Азар-Мата-Оскар :)