У Європарламенті закликають країни-члени ЄС солідарно викупити у Франції два вертольотоносці «Містраль», які призначалися для Росії, та ввести їх до складу майбутніх європейських військово-морських сил швидкого реагування
Про це йдеться у листі 37 депутатів Європарламенту до президента Європейської ради Германа Ван Ромпея і президента Франції Франсуа Олланда, передає Еспресо.
TV з посиланням на Укрінформ.«З метою полегшення негативного фінансового і політичного впливу на наших французьких друзів ми пропонуємо розглянути позитивний альтернативний варіант. ЄС у складі 28 країн-членів повинні викупити кораблі «Містраль», - заявили європарламентарії.
На їхнє переконання, ці вертольотоносці повинні стати ядром майбутніх військово-морських сил швидкого реагування ЄС (EU Maritime Rapid Reaction Force). Кораблі також можуть застосовуватися для підтримки операцій ЄС Frontex з метою вирішення проблеми нелегальної міграції у регіоні Середземномор'я.
У листі депутати наголошують, що в умовах військової агресії Росії проти України передача Францією «Містралів» Росії означатиме «перетинання червоної лінії», яка окреслює європейські цінності і солідарність.
Європейські політики прямо вказують на факт ведення Росією військових дій в Україні, а також говорять про продовження перекидання російських військ і важкого озброєння на територію сусідньої країни.
Парламентарії висловлюють сподівання, що рішення про повну заборону експорту зброї з ЄС до РФ буде ухвалене упродовж найближчих днів.
Ініціатором листа виступив депутат від Естонії, представник політичної групи Європейської народної партії Тюнне Келам. Загалом звернення підписали 37 депутатів, які входять до комітету у закордонних справах та підкомітету з питань безпеки і оборони, представляють чотири політичні групи у ЄП та 14 країн-членів ЄС. Це, зокрема, Європейська народна партія, Прогресивний альянс соціалістів і демократів, Альянс лібералів і демократів за Європу, Європейські консерватори і реформісти. Серед країн-членів представлені депутати від Естонії, Швеції, Литви, Латвії, Бельгії, Польщі, Німеччини, Угорщини, Португалії, Болгарії, Румунії, Словаччини, Чехії та Словенії.