Як виникло слово "бойкот"

Бойкот. Це слово ми чуємо достатньо часто. Звідки воно взялось? Про це-сьогоднішній пост.

Один із перших відомих бойкотів був організований ще до появи самого слова "бойкот". Трапився він наприкінці XVIII ст. Тоді члени аболіціоністського руху (противники рабства) відмовилися пити чай з цукром. Справа в тому, що цукор видобувався з цукрової тростини, а її в свою чергу збирали раби.

Бойкот (хоча, як я вже казав, такого слова тоді не знали) підтримали багато людей.

Саме ж слово "бойкот" виникло у XIX ст. в Ірландії, що тоді повністю входила в склад Великої Британії. Земля належала англійським лордам, що могли ніколи не бувати в Ірландії. За її користування селяни мусили платити ренту, що часто була для них непідйомною. За несплату ренти селян виганяли з маєтків. Ренту збирали спеціальні люди-збирачі ренти. Одним із таких був капітан Чарльз Канінгем Бойкотт.

Якось селяни, в яких збирав ренту Бойкотт відмовились її платити, поки вона не буде знижена. Тоді Бойкотт доніс на них і селян почали виселяти. Як результат-Бойкотта відмовилися обслуговувати листоноша, праля, слуги. Він не міг купити товарів у магазинах-вони зачинялися. На вулицях його обпльовували. Не сідали на одній лаві з ним у церкві. Кампанія проти Бойкотта набула розголосу в пресі. Ренту знизили. Бойкотт покинув Ірландію. А в англійській мові з'явилися дієслово to boycott. В українську та інші мови світу ввійшли дієслово "бойкотувати" та іменник "бойкот"

Автор:

Статус: Наставник (1011 комментариев)

Подписчиков: 3

Комментировать