Написати цей пост мене спонукали 2 події:
Нова форма Динамо.
Усвідомлення того, що я, на 100% україномовний у побуті, тут пишу переважно російською, щоб спілкуватись однією мовою з більшістю колег по сайту.
Думаю, що таких як я тут вистачає. Тай взагалі таке наше ставлення вважаю дещо несправедливим до державної мови.
Тому хотів би винести на обговорення пропозицію: - як максимум - до адміністрації сайту та всіх коментаторів: зробити бодай один день на тиждень повністю українським на сайті. Тобто публікувати всі статті, новини та коментарі українською; - як мінімум - до коментаторів - погодити між собою той же один день на тиждень, протягом якого ми всі на сайті будемо спулкуватись виключно українською.Мені здається, що це було б цікаво та корисно для всіх. Нічого не маю проти російської мови в спілкуванні, але врешті володіння кількома мовами - ознака певного інтелекту:) Особливо, коли йдеться про мову державну.
Чи може існує повністю україномовний варіант сайту, і я даремно тут розпинаюсь? :)
Усі "ф"юг...фьюга" розуміють...
На любій мові.
Дело было в Киеве. Так вот - банку я выиграл минут, так через 5-7. Правда, "хлопчик" был сельским и бухло, так и не выставил. Наверное, задело...
----------
- українською мовою, якщо їх оригінал був українським;
- російською, якщо їх оригінал був російською;
- на вибір редактора або українською, або російською, якщо новина була на іншій мові.
----------
Таким чином, через деякий час на сайті вже по факту буде немаленька частина новин поданих українською мовою, а там гляди і може й остальні новини підтянемо -- перший крок самий тяжкий!
День мови на сайті призначати не візьмусь, було бі добре, щоб така пропозиція надійшла від когось з зубрів нашого сайту, або від представників адміністрації:) Така пропозиція буде мати набагато більшу вагу, ніж мої слова.
учетная запись этого пользователя была удалена
Не надо внедрять "шароварщину"!
Чи Ви забули, шановні, що першим вбитим на Майдані був вірменин Сергій Нігоян?
А скільки постраждали за Україну людей різних національностей?
Слава Богу, і на ТВ, і в побуті, і, що головне, на фронті - ніхто не звертає уваги на те, якою мовою спілкуются патріоти України!
Звичайно, свою мову треба плекати та захищати - та в не в такий спосіб!
Хто має якісь претензії до дописувачів на сайті, через мову спілкування?
Кому потрібне таке "ноу-хау"?
Чи приклад Кириленка з його ініциативою про відміну закону "О языках" в березні 2014 року, що став однією з причин заворушень в Криму та на Донбасі, нічому не навчив?
Не так, та не тут потрібно боротись за Україну, та українську мову!
А это так - "прилипалы".....
Кстати те, кто на передовой, в большинстве не ставят языковый вопрос во главу угла. Не ставлю его и я. Просто считаю, что украинский язык прекрасен. Но лично я скоро забуду, как на нем писать, общаясь преимущественно с русскоязычными комментаторами, многие из которых в быту украиноязычны. Трішки мови в коментарях на улюбленому сайті - це корисно для кожного з нас. Така моя думка.
В другое время, я бы поддержал Вас двумя руками. Но сейчас общество как натянутая струна. Малейший повод - и может быть взрыв. Как с одной, так и с другой стороны.
Не время сейчас делить страну ни по какому признаку. Не время...
Только единство!
Кроме Западной Украины, все говорят на суржике. В городах больше, в селах - меньше.
Сейчас все больше молодежи переходит на украинский язык, и это прекрасно!
Только не надо подталкивать...
У відповідь на вашу останню ремарку: не вважаю ініціативу про один день на тиждень спілкування державною мовою чимось загрозливим для російськомовних коментаторів. Ви могли бі поглянути на це, як на освітню ініціативу, яка буде корисною кожному з нас.
Свого часу той же закон "про мови" виглядав досить провокативно і мав багато противників. Але він виконав роль клапана, який дав можливість стравити пару. Його прийняли і забули про нього. Зате "особливо обдарованим" крикунам одразу заціпило - ось, все, прийнято. Галасувати про "ущемление" більше не вийде. До речі, закон замінював "Закон про мови в УРСР" 1989 року, котрий в цілому був схожий на новий закон і діяв до його прийняття.
Одразу після майдану було зроблено кілька помилок, зокрема, спроба скасування цього закону, випуск на волю отої, з косою та вольове призначення кабміну. Ціла злива, та ні - водопад пролились на колеса трухлявого млина "східного сусіда".
Особисто мені не потрібен тиждень або місячник або "суботник", щоб спілкуватись українською мовою. Я просто розмовляю.
І вірно зауважено, все частіше на вулицях можна почути, як молодь спілкується українською.
Дело было лет 10 назад...