Продовжуючи міркування на тему «Грати чи не грати» http://dynamo.kiev.ua/blog/287482-grati-chi-ne-grati поговоримо про наступне.
Прибравши за дужки імена головних тренерів та персоналії гравців чи політичних діячів, включаючи лідерів національних футбольних асоціацій, а також часи які не вибирають, а в них живуть та помирають подивимось на деяку статистику, адже як казав Піфагор – все є число.
В футболі існує таке поняття як міжнародні вікна (international window – відповідно до FIFA Regulations on the Status and Transfer of Players), що включають у себе період із понеділка по вівторок наступного тижня і в цей проміжок часу, відповідно до зазначеного регламенту ФІФА національним збірним командам «А» можна грати два матчі починаючи із середи, а перерва між ними не повинна складати менш ніж два дні.
Раніше, до відбірного циклу 2014/16, кваліфікаційні матчі збірних проводились, як правило, через три дні на четвертий та національні футбольні асоціації мали змогу самостійно формувати календарі матчів. Починаючи із Євро 2016 саме УЄФА визначає розклад матчів і у випадку проведення двох матчів підряд – спарених матчів – в одну так звану дату ФІФА чи міжнародне вікно ФІФА, вони граються через два дні на третій без будь яких винятків.
На завершенні відбірного циклу УЄФА до Кубку світу ФІФА 2018, у понеділок 9 жовтня, збірна України знову невдало зіграла два підряд кваліфікаційні матчі. Перемога в Албанії поєднувалась із поразкою від Хорватії. У вересні було те саме: перемога над Туреччиною та поразка в Ісландії. Починаючи із осені 2014 року проведено 7 спарених відбірних матчів в яких лише одного разу зароблено шість очок – Білорусь 2:0 та Македонію 1:0 (жовтень 2014 року). Тричі перемога межувала із поразкою, тричі – нічия та перемога.
22 матчі 12 перемог 4 нічиї 6 поразок
До цього слід додати, що збірна шість разів брала участь у play-off УЄФА Євро (тричі) чи Кубку світу ФІФА (три рази) – у яких зафіксовано дві перемоги у двох різних play-off, 5 нічиїх і 5 поразок.
Усього проведено 124 відбірні матчі із 244 загальної кількості матчів на рівні «А» національних збірних команд. Джерело: http://ffu.org.ua/ukr/teams/teams_main/a_history/. 59 перемог (47,58%) 37 нічиїх (29,84%) 28 поразок (22,58%)
Із 124 матчів – 42 були спареними (26,62%), з них 12 матчів play-off. 30 спарених матчів під час групових етапів кваліфікацій. В 11 «спарках» зафіксовані дві к ряду перемоги (36,67%), або 38,6% від загальної кількості перемог. Якщо взяти статистику ігор через два дні на третій – відсоток перемог складає вже 14,29% або 16,67% від загальної кількості перемог починаючи з осені 2014.
Як бачимо відсоток перемог відчутно знизився, хоча слід зважати на короткий проміжок часу, що минув із осені 14 року у порівнянні із періодом в 10 років – осінь 1994, коли зіграний перший офіційний матч збірної, та осінь 2014 року. Але числа, поки що, не викликають великого оптимізму. На жаль збірна Україна проводить спарені матчі не кращим чином, особливо якщо вони мають характер play-off.
Дивлячись не невтишну статистику виникає запитання: чому в листопаді збірна грала лише один товариський матч, хоча мала можливість провести два і, таким чином, наприклад, пошукати оптимальні тренерські рішення для спарених ігор? Адже ера так званих «товарняків» добігає кінця.
P.S. Александр Кушнер (https://45parallel.net/aleksandr_kushner/vremena_ne_vybirayut.html) Времена не выбирают, В них живут и умирают. Большей пошлости на свете Нет, чем клянчить и пенять. Будто можно те на эти, Как на рынке, поменять…
По теории заговора именно в связи с тем, что проигрываем думаю скажут, что Шевченко вторую игру боялся проиграть.
Как мне видится либо нерасторопность чиновников, либо решили экономить. Словаки к нам сами приехали - наверное больше никто не захотел из середняков такой подвиг повторить. А по условиям спарки один матч обычно выездной. Зажали деньги на вояж для товарняка.
--------------
20 років
Проте це не змінює суті.
И, хочу заметить (так, про между прочим), что основная работа тренера - до матча. А сама игра - это уже, так сказать, попытка реализовать командой задуманное главным тренером, наработанное на СБОРАХ. До игры. Сборы важны! И, чем чаще, тем лучше)
Исходя из выше мной написанного, считаю утверждение, что он якобы ничего не дал важного, глупостью.