Неофіційний Кубок Володарів Кубків 2007/2008 рр. - іспанський "дубль"

Темы:
Лига Европы, Кубок УЕФА, Еврокубки

Той сезон завершувався драматичним фіналом ЛЧ МЮ-«Челсі» у Москві із незабитим пенальті імені Джона Террі, а попереду був початок домінування Іспанії у світовому футболі через перемогу на Євро-2008 в Австрії та Швейцарії. А Кубок УЄФА здобув санкт-петербурзький «Зеніт» із Анатолієм Тимощуком в основі.

Попередні частини - в моєму блозі Проте на титул неофіційного володаря Кубку Кубків того сезону «Зеніт» претендувати не може, оскільки не був ані володарем, ані фіналістом Кубку Росії. Його візаві – шотландський «Рейнджерс», теж не могли претендувати на титул, оскільки потрапили в турнір вибувши з Ліги Чемпіонів. Суперник «Зеніт» по півфіналу – мюнхенска «Баварія» парадоксально провалила попередній сезон, здобувши лише 4 місце в Бундеслізі та не дійшовши навіть до фіналу Кубку Німеччини, як й італійська «Фіорентіна», яка протистояла «Рейнджерс».

В чвертьфіналі «Зеніт» успішно протистояв іншому німецькому клубу – «Баєру» з Леверкузена, який також в попередньому сезоні не здобув жодних особливих лаврів, а «Рейнджерс», з, очевидно, не меншим успіхом – лісабонському «Спортінгу», який був віце-чемпіоном Португалії та починав євросезон в ЛЧ. А от «Баварія» вибула з турніру в нелегкому протистоянні іспанський «Хетафе», який і був фіналістом Копа Дель Рей 2007 р., а , оскільки, володар – «Севілья» того сезону грала в ЛЧ і стає неофіційним володарем Кубку Володарів Кубків.

«Хетафе», яке тоді очолював Мікаель Лаудруп, вийшов в Прімеру у 2004 р. і відтоді був міцним середняком першості та двічі (у 2007 та 2008 рр.) виходив до фіналу Кубку Іспанії. Головною зіркою команди був, безумовно, румун Космін Контра (73 матчі, 7 голів за збірну Румунії), який свого часу засвітився в «Алавесі», з яким дійшов до фіналу КУЄФА 2001 р., після того провів сезон в «Мілані», а згодом перейшов в «Атлетико», в складі якого більше часу провів по орендах, які і привели його до п’яти сезонів в футболці «Хетафе».

Аргентинський кіпер Роберто «Пато» Абонданас’єрі, перейшов в «Хетафе» після десяти сезонів в складі «Бока Хуніорз» і багато пограв за збірну «альбі-селесте» (49 матчів). Півзахисник Ману Дел Морал, подавав в складі «Хетафе» великі надії і має в активі навіть матч за збірну Іспанії, однак повністю розкрити свій потенціал не зміг і зараз дограє в «Нумансії». Непомітним, але досить сильним опорним хавбеком був також швейцарець Фабіо Селестіні (35 матчів, 2 голи за збірну Швейцарії).Нападник Ікечукву Уче багато, але без особливого успіху пограв за іспанських середняків, а також 46 разів грав та 19 разів забивав за національну збірну Нігерії.

Нарешті вихованець мадридського «Реалу» Рубен Де Ла Ред, став єдиним з того «Хетафе», хто влітку грав за збірну Іспанії на Євро-2008 та став чемпіоном Європи (3 матчі, 1 гол усього за Іспанію), та навіть відзначився забитим голом у матчі з Грецією.

Рубен Де Ла Ред в футболці збірної Іспанії

Хетафе 2007/2008 (орієнтовний склад) ****Роберто АБОНДАНАС’ЄРІ – Космін КОНТРА, Мануель ТЕНА Давід КОРТЕС, Лукас ЛІХТ – Хав’єр КАСКЕРО, Фабіо СЕЛЕСТІНІ, Хайме ГАВІЛАН, Рубен ДЕ ЛА РЕД - МАНУ Дель Морал – Ікечукву УЧЕ

Цікавий факт: Рубен Де Ла Ред після Євро-2008 повернувся до мадридського Реалу, однак був змушений завершити кар’єру у 2009 р. через проблеми із серцем у віці 24-х років.

На відео - Рубен Де Ла Ред оголошує про завершення футбольної кар'єри

https://www.youtube.com/watch?v=k9oo33xet94

Автор: (Korwin777)

Статус: Читатель (30 комментариев)

Подписчиков: 1

1 комментарий
Комментировать