(Тенденції українського футболу)
Автор:Юрій Конкевич 11.09.2018
Юрій Конкевич розбирається у неЙсподіванному продажі Карпат одним з найбагатших людей України.
Ані сезону без Карпат у ролі головного ньюзмейкера УПЛ. У Львові звикли епатувати — змінювати тренерів і купувати пачками футболістів, потім їх тусувати, як карти в колоді, заявляти про гучні плани і майбутні продажі.
Але цього разу йдеться про справді грандіозний проект — продаж клубу.Інша справа — це безкоштовний трансфер вільного агента чи Карпати продаються за грубі гроші.
_Хто такі Гереги.
Перш за все, це власники величезної за мірками України компанії Епіцентр.
Коротко про Олександра Герегу — обидва рази в Раду він потрапляв з мажоритарного округу в рідному Хмельницькому, у першій каденці був членом фракції Партії регіонів, а в розпал Майдану, 16 січня 2014 року, спочатку проголосував за «диктаторські» закони, а потім не підтримав їхнього скасування.
Вдруге зайшов в Раду як самовисуванець, сьогодні він там позафракційний депутат. Галина Герега у 2011-2014 роках була секретарем Київради.
Хто забув — це був розквіт земельного дерибану в столиці Олександр і Галина Гереги входили в топ-10 рейтингу найбагатших українців за версією журналу «Новое время» та інвестиційної компанії Dragon Capital станом на осінь минулого року.
Тоді їх статки оцінили у 688 млн дол. У квітні цього року видання «Фокус» оцінило їх статки у 530 млн та розмістило на 12-й позиції (на одну нижче за Петра Порошенка).
Найсвіжіша Історія бізнесу Герег «з душком» — це журналістське розслідування про продовження діяльності їхніх Епіцентрів в окупованому Криму. https://m.youtube.com/watch?v=n5tPB4hxw8E
Ці гіпермаркети працюють напівострові як Новацентри й афільовані із структурами Епіцентрів.
Цей зв’язок журналісти довели, коли знайшли у реєстрі юридичних осіб РФ компанію із Московської області, яку заснували у травні 2014 року компанії Епіцентр К, Нова лінія і Торговий дім «Трейдиком «Інко», кінцевими власниками яких є Гереги.
Димінський знайшов одногривневого інвестора?
Відтоді, як Петро Димінський керує клубом на відстані, Карпати вже одного разу «продавалися». Минулої осені говорили про інтерес також екс-регіонала Григорія Козловського.
Його Рух і Карпати регулярно обмінювалися гравцями, Козловський інколи більше публічно говорив про Карпати, ніж про свій клуб, а навесні цього року навіть став посередником у вирішенні «проблеми Гудими».
Та історія із буцімто купівлею чи передачею Карпат Козловському стихла, але в сухому залишку була заява клубу (читай самого Петра Димінського) про те, що він готовий віддати клуб за символічну гривню будь-кому, хто дасть раду Карпатам
Попри наміри залагодити проблеми із українськими правоохоронними органами у справі про смертельне ДТП, Димінський все ще розшукувана особа в Україні.
Навіть за великої любові до свого клубу у Петра Петровича є інші глобальні проблеми.
Аналогічно й інший співласник Карпат Ігор Коломойський, який охолов до футболу після від’їзду з країни, був не проти позбавитися цього активу. Усе зійшлося — з’явилися Гереги.
Навіщо їм Карпати?
Історія із Карпатами — не перша спортивна в житті і творчості Герег
. У 2008-12 роках вони мали статус титульних спонсорів УПЛ
. Сьогодні в кількох футзальних лігах грають регіональні Епіцентри (одеський Епіцентр грає в футзальній Екстралізі), а Олександр Володимирович ще й завідує федерацією важкої атлетики України: його спорткомплекс «Епіцентр» в Городку (Хмельницька область) є центром важкої атлетики в Україні.
Від Кононенка до Насірова. Які українські політики очолюють спортивні федерації https://sportarena.com/more-sports/vid-kononenka-do-nasirova/
Більше того, в бізнес-історії Герег було й німецьке відрядження.
У серпні 2015-го Епіцентр підписав однорічний контракт із Вольфсбургом, який в тому сезоні після срібла в Бундеслізі грав в ЛЧ.
Отож, якою буде ситуація, якщо Гереги зайдуть в Карпати. Вони близькі отримати водночас непрофільний, але знайомий для себе актив — спортивний клуб із хорошою впізнаваністю, але, мовою маркетингу кажучи, недостатньою розкруткою.
Попри те, що бізнес Герег не зациклений суто на заході країни, останнім часом вони активні саме в цьому регіоні та й обиратися до парламенту
Олександр Володимирович буде у 2019 році саме на рідній Хмельниччині (якщо, звісно, залишиться можливість купувати квиток в парламент через мажоритарку). Гереги давно вийшли за межі мережі будівельних гіпермаркетів.
В березні цього року йшлося про те, що «Епіцентр К» мала намір придбати нафтобазу концерну «Галнафтогаз» (власник «ОККО»). Ще з 2015 року сім’я Герег почала будувати свою аграрну імперію і ЗМІ приписують їм понад 100 тисяч гектарів землі у Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Київській і Черкаській областях.
Контроль над Карпатами і можливе ефективне реформуванння клубу — чудове тло для передбвиборчої кампанії 2019 року і наступних виборів.
Використання спорту — не нова фішка в політтехнологіях. Хоча на дворі 2018 рік, але за вмілого поєднання позитивних змін у клубі з піаром ім’я «нового ефективного власника» Карпат здатний створити Герегам позитивний імідж в частини людей.
І тут може йтися не тільки про містечкову партію Герег — «За конкретні справи», яка розкручена суто в Хмельницькій області.
Карпати — це Львів, причому для Герег Львів поки не стільки у політичному розумінні, скільки в бізнесовому. Клуб допоможе потрохи ставати їм своїми у столиці Західної України.
А далі — справа технологій і піару. Звісно, ідеальна історія Герег в Карпатах — це перетворення і так у значній мірі нетипового українського ФК в європейський.
Про це тепер говорять на кожному кроці — маркетинг, реклама, орієнтація на продажі гравців…
Але важко віриться, що політичний шлейф Герег обмежиться суто спортивними змінами в Карпатах.
Шлюб за розрахунком ?
Продаж Карпат Герегам — напряму чи афільованим компаніям — поставить чимало запитань.
Передусім — про подальше перебування Олександра Гереги серед віце-президентів ФФУ.
Він і натепер невідомо чим переймається там, перебуваючи в федерації разом із ще добрим десятком відомих і не дуже осіб у якості весільних «почесних генералів».
Але бути власником клубу УПЛ і співкерувати ФФУ — некамільфо.
Хоча, звісно, навіть якщо Герега й піде з ФФУ це не означатиме, що його хороші стосунки із президентом ФФУ вмить погіршаться.
Для Андрія Павелка придбання умовно «своєю» людиною Карпат — це зменшення його клопотів. Хай там як, але Карпати часто намагалися опонувати керівництву ФФУ-УПЛ, коли йшлося про порушення регламенту. В умовах прямої демократіїї за допомогою факсових голосувань «свої» Карпати — це ще один свій «штик».
Цікаво буде спостерігати і за реакцією фанатів Карпат — колись вони не соромилися закидати Димінському співппрацю з Партією Регіонів, нещодавно частина з них була готова стерпіти передачу клубу іншому екс-регіоналу
Козловському.
Але проковтнути чутки про бізнес Герег в Росії і голосування за диктаторські закони 2014 року буде важко навіть на тлі ймовірних розмов про те, що клубу «потрібен новий поштовх, тверде керівництво і мудрий маркетинг».
Цікаво буде спостерігати і за тим, як і чи змінюватимуть Гереги Карпати.
Умовно кажучи — це буде фіктивний шлюб за розрахунком на один сезон (до парламентських виборів) чи шлюбний контракт на тривалий час?(с) 11 вересня 2018 Юрій Конкевич Sportarena
Автор: manowar-723 Олдскул-завжди олдскул !(с) (manowar-723)
Статус: Старожил (540 комментариев)
Подписчиков: 1
Першим із зарубіжних рок-гуртів були Скорпи,я ще тоді їх альбоми збирав З радянських -Кіно Ще дуже полюбляв Талькова-хоча це,звісно, не рок,але мене притягува зміст текстів
Був на прем'єрі фільму "За последней чертой " ,який вийшов вже після вбивства Ігоря -народ весь плакав у кінотеатрі "Салют" ,що у Черкасах -мені тоді було 13 років і це для мене справило дуже сильне враженн-рік,який багато у чому був для мене переломний у світогляді -тоді ще підлітка(хоча це був не раптова переоцінка ,не буду всього тут перелічуватиале у школі вів політінформацію -тому слідкував за перебігом подій у Союзі та світі (по мірі сил та можливостей ,звісно
У 1990 р я завів зошит "ГТП-Гарячие точки планеті "-де пробував коротенько залишати свої судження щодо різних конфліктів у Союзі та світі (потім якось знайшов зошит пізніше -було Прикольно)
Черги вечірньо-нічні за цукром,коли родичі змінювали один одного,щоб не втратити чергу до ранку (ми з братом теж батьків підміняли )репортажі з Вільнюса ,Нагорного Карабаху та інш впливали теж на формування світогляду й на певну переоцінку цінностей
Події ГКЧП теж помітно вплинули-я тоді був у родичів у Житомирський області ,слідкував за всим цим ,але,ж звісно,багато чого було не зрозуміло
Я переживав,як поїду через Київ до себе В Черкаси(А ще з 10 років я і брат самі їздили з Жит області через Київ з пересадкою на центр автовокзалі Києва -спочатку з нами їхали до Києва,а пізніше самостійно долали весь шлях )
Так от- спочатку не знав,що у Києві все відносно спокійно (все відбувалося у Москві) та й бідкався-як я буду сам добиратися
Аж ось -ГКЧП терпить крах у Москві,а в Києві ВР УРСР приймає Акт Проголошення Незалежності-їхав до родичів у Союзі ,А повертався вже вже за самостійної Україні(хоча,з вісно,до 1 грудня Референдуму ще був перехідний етап та й трохи потім ) Але повернімося до музики ...
Гурт "Manowar" почув наприкінці лютого 1996 (перший курс істфаку Черкаського Державного Університету),коли випадково проходив повз один з небагатьох "профільних музичних кіосків"(лише рок та метал),що розташований був у центрі Черкас біля філателії поблизу Драмтеатру та магазину "Черевички"
Один хлопець прослуховував перед придбанням кассету -ч на відстані перебував,але зацікавив вокал та музика
Хлопчина придбав касету та пішов,а я запитав продавця,який гурт це був
Він відповів "Мanowar" Я попрохав спочатку поставити мені такий же альбом,що грав ,але оскільки не було більше у наявності я не відступив й попрохав поставити якісь інший
Здається то був альбом 92 року (The triumf of steel")
Я закохався з першого звучання -й не тільки лишень у сам гурт ,А й у рок та металл-і з того часу можна вести відлік рокера-металліста :)
Тобто,Скорпи були-першим гуртом і ,який обожнював взагалі ,А от з "Manowar" у 1996 я став "рокером та металлістом" і це,гадаю на все життя олдскульні та непередбачуване :)
Ерік Адамс-вокал,хоровий спів ,старовинні баллади я зрозумів це моє й це стосується не лишень музики
Мене підкупив у свій час ,що рок-виник як протест,що це прагнення бути волеблюбним та вільним -і це стало стилем мого життя
А тоді у важкі 90-ті ,мені давали батьки часом по 100 тис купонів -які стали 1 гривнею,щоб міг поїсти в інституті,а я збирав гроші та купував -касети ,постійно відкриваючи для себе нові рок-та металл-гурти
Нажаль,гурт Manowar не був в Україні і щось гадаю,що може й не бути
На концерті Скорпів минулого року у -Києві поруч стояв юнак,від якого почув назву гурту та щось віньдесь почув Я запитав,а він відповів,що був з другом на концерті гурту у Білорусі
Що стосується концертів рок-та металл-гурти гуртів то в мене їх було досить мало поки що
Перші -це були концерти Назарету та Діп Перплу у рідних Черкасах-11 та 10 років тому
Також у ті часи був на "Араксі" та одному з кавер-гуртів-теж у рідних Черкасах
Перший "музичний вояж" до Києва був минулого року на Скорпів2фанка після чого зрозумів,що треба квитки брати лишеньту фанки ),а у цьому році на просто суперовий та дуже довгий (майже 3 години) концерт ще однієї моєї любові гурту "Helloween"
Що стосується "Manowar"-то шанувальники американського гурту,який досяг популярності у Європі у 80-х ,просто незвичайні -часто підходять зовсім незнайомі люди,бачучи футболку,щотна аватарі на мені -потискують руку та показують клас
У травні цього року я був з другом та його сім'єю у Києві під час ЛЧ-були на жіночому фіналі на стаді Динамо ,та у фанці на Контрактовій під час перегляду Лівер-Реал,а між ними були у фанці на Хрещатику-жили поруч (зокрема й турнірі легенд-мене вже вкотре показували по ТБ,коли стояв поруч з фанами Лівера зверху)
Так от в день фіналу чоловічого я чекав на друга поруч з входом до фанки на Хрещатику-жили там де прохід(арка)
Увімкнув пісні гурту на мобілі ,А до мене починають підходити англійціамериканці,іспанці -тиснутьтруку ,обнімаються -дехто стояв поруч таттеж слухав музику
У магазині трохи далі за фанку-до мене підходить один чоловік у футболці Металіки ,каже дуже поважає гурт -виявилося,щомвін теж не киянин,а з Кіровоградщини :)
Я до чого ,що шанувальники гурту-фани та ті,хто їх теж люблять спокійно підходять до незнайомих людей,намагаються спілкуватися-від низ надходить радістьтта позитив Це дуже приємно
Я сам перед концертом Helliween-у бачив двох чоловіків у футболці Manowar+сам не одягнув-подумав,що якось на іншомутнурті буде не те -хоча рокя-метал рух єдиний й нічого страшного у цьому,звісно нема
Так от сам привітався з ними,перекиувся парою слів
І ще -мені дуже приємно,що палким феном гурту та рок-металлу став сам-нехай до певної міри випадково +хоча гадаю то було питання часу ),А не тому,як глоріки,що Багатьом подобається -бо ніколи не сприймав "масову культуру"-зпвжди намагаючись мати власну думку з того чи іншого питання
Трішки заілудили тему-сподіваюся,що комусь це було цікавим
Та й оскільки -голоана тема
всеж таки "Рress-release",А це спілкування з людьми -то в-принципі ,нічого страшного й не трапилося :)
Може якось музичний блог чи блоги напишу (в мене був колись,але стосувався футбольних гімнів та пісень )
З повагою,manowar-723
В чому проблема?
В усіх цих ситуаціях є один дуже важливий нюанс. Скільки б фанати «Карпат» не вимагали від Димінського продати клуб, він не може це зробити. Адже Димінський володіє «Карпатами» лише наполовину. Друга належить Ігорю Коломойському.
«Я продав 50% акцій футбольного клубу в 2010 році іноземному інвестору. Ці кошти були спрямовані на розвиток інфраструктури клубу, дитячо-юнацького футболу. Ось такі інвестиції я готовий залучати і надалі.
Чи правда, що 50% акцій належить олігарху Ігорю Коломойському? Я можу казати одне: дійсно, у «Карпат» сьогодні два власники – дві юридичні особи, не фізичні, це дві іноземні компанії», – говорив Димінський в березні 2016-го в інтерв’ю «Главкому».
Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG Повний текст читайте тут: https://m.glavcom.ua/interviews/331754-petro-diminskij-dumaju-firtash-mig-bi-stati-aktsionerom-wog.html
Як відомо Tribuna.com, Димінський справді не проти продати свою частку в «Карпатах» (рік тому навіть пропонував її за 1 гривню), однак покупців найбільше відлякують два моменти:
а) ніхто не хоче купувати, грубо кажучи, лише половину клубу;
б) ніхто не розуміє, з ким конкретно вести перемовини зі сторони Коломойського.
Коломойський не вмішується в діяльність клубу і не фінансує його, але продати «Карпати» без нього – неможливо. В цьому і полягає основна перепона для продажу клубу, який з логічних причин більше не потрібен Димінському. ТаТоТаке повідомляє, що цього разу потенційним покупцям, схоже, вдалося домовитися і з Димінським, і з Коломойським. Вірите?
2018 рік. Як відомо Tribuna.com, цього року в «Карпати» надходила пропозиція від китайських інвесторів. Однак конкретних перемовин чи аудиту також не було. (С)
2015 рік. На «Карпати» вийшов Ростислав Штинь – він виступав посередником у переговорах між невідомою німецькою компанією і власниками львівського клубу. Рік потому Штинь повернувся, але пропозиція була конкретнішою. «Карпати» знову хотіли німці (компанія German Pellets), але в обох випадках точок дотику знайдено не було. Справа не дійшла до аудиту.
(С)
https://m.ua.tribuna.com/tribuna/blogs/editors/878426.html
Ні. Під час правління Димінського траплялися кілька ситуацій, коли «Карпати» хотіли купити. Та й сам бізнесмен натякав, що хоче продати клуб. Не обходилося без «але».
«Якщо чесно, я хотів би продати «Карпати». Але залежно від того, хто хоче придбати і з якими намірами. Наприклад, свого часу я був готовий віддати клуб за символічну гривню, але за умови, що «Карпати» набудуть колективну, акціонерну форму власності: по чверті акцій в руках інвесторів, міської та обласної влади та вболівальників. Однак далі задекларованих намірів з боку влади справа не пішла», – розповідав Димінський. Всі переговори закінчувалися однаково – нічим.(с)
Сам Герега відомий тим, що заснував компанію «Епіцентр-К», яка була спонсором «Вольфсбурга». В 2012-му був обраний до Верховної Ради від «Партії регіонів», там він голосував за «диктаторські» закони і не голосував за їх відміну. В лютому 2014-го вийшов з «Партії регіонів» у ВРУ, але в жовтні знову був обраний нардепом. Зараз займається там податковою та митною політикою. Також Герега є президентом федерації важкої атлетики та віце-президентом ФФУ. (С)
https://m.ua.tribuna.com/tribuna/blogs/football_lemderg/2166473.html
Справа не в Димінському.
Що відбувається?
Що стосується області-то тут вже не сама найгірша ситуація -все ж Темп Шепетівка на початку-сер 90-х грав у Вищій Лізі
Деякі області-зокрема рідна Черкащина й далеко не чужа мені Житомирщина не можуть похвалитись навіть цим :(
Але не будемо про сумне