Днями УЄФА остаточно затвердив формат єврокубків в сезоні-2021/22. І там відбулися серйозні зміни в порівнянні з тим, що ми маємо зараз. Найголовніша інновація - старт Ліги конференцій, яка стане третьою за силою турніром Європи.
І найголовніша новина для України - це, безумовно, той факт, що УЄФА відібрав у нас пряму путівку в груповий етап Ліги Європи.
Крім того, в кваліфікації ЛЄ від нашої країни буде грати тільки одна команда.Отже, бронзовий призер чемпіонату України (або володар Кубка країни, якщо це буде не учасник Ліги чемпіонів) стартуватиме з раунду плей-офф. За крок до групового етапу. При цьому, якщо нашій команді не вдасться подолати цей бар'єр, вона відправиться безпосередньо в групу Ліги конференцій.
Щоб дістати пряму путівку в групу ЛЄ Україні потрібно в таблиці коефіцієнтів бути мінімум на 7-му місці. А цього не було за підсумками минулого року (9-я позиція), а також не передбачається в цьому сезоні (вище 11-й не піднімемося).
На щастя, в Лізі чемпіонів все залишається на своїх місцях. Чемпіон потрапить відразу в групу в сезоні-2021/22, а віце-чемпіону гарантовано місце в основному раунді Ліги Європи, якщо не вдасться пройти відбірковий етап в ЛЧ.
А що стосується Ліги конференцій, то в цьому турнірі в сезоні-2021/22 від України зіграють відразу два представники.
Джерело: White Blue Team | Динамо Київ
Но в целом все движется в сторону большего спортивного интереса. Будет три кубка, где выступают , как правило, равные по силам команды. Да и не будет такого, что две команды с чемпионата тянут на себе все еврокубки, а остальные отдыхают в это время и спокойно готовятся к матчам чемпионата на выходных...
Даже Заря показала, что ей, по большому счету, нечего делать в Лиге Европы. Лучшей характеристикой этого являются слова Скрипника после матча с Брагой: "первый тайм вытерпели, а потом у Браги вышли основные игроки". А вот играть с командами такого же уровня (тот же АЕК, к примеру, или лучшие команды Хорватии, Польши, Дании, Чехии ...) - будет действительно интересно.