Як хочеться інколи пірнути у солодке минуле! Ностальгуючі по "сильній руці" з любов'ю дивляться на пожовтілу газетну вирізку, де зображений "вождь народів". Відставні дон-жуани та казанови знову й знову розглядають список своїх амурних перемог, важко зітхаючи і ковтаючи валідол. Кожному своє.
Я ж недавно повернувся до 2012-го року, і не треба було для цього винаходити наворочену машину часу.
Просто прочитав інформацію, що на матчі "Зоря" -"Гент" в груповому турнірі Ліги Конференцій спостерігачем від УЄФА буде Віктор Кашшаї. І відразу постав у пам'яті незарахований гол Марко Девіча на "Донбас-арені" та ім"я угорського арбітра, який миттєво став для мене ворогом номером один , як і для тисяч українських вболівальників.І ось він знову на обрії. Вже не в суддівській уніформі, без свистка і карток, а у поважному статусі спостерігача. Тобто сидить у VIP-ложі,і роблячи розумне обличчя, уважно слідкує за перебігом подій на полі. Я, чесно кажучи, не зміг переглянути цю гру, тому не знаю, чи потрапляв до кадру відповідальний представник суддівського корпусу УЄФА - мене отой кадр із більш ніж 10-річного минулого зовсім не займає. Нехай цей Кашшаї їсть кашу і радується життю, хоча навряд чи каша замінить йому гуляш.
Забув про нього швидко, бо інша постать промайнула - теж із минулого, та зовсім свіжого. Бо ми забуваємо потроху про існування збірної росії з футболу, і про те, що у цій забаненій збірній є тренер теж рідко згадуємо. Та ось дружина фахівця, який був нам колись відомий як Валерій Карпін, зізналася, що збирається з дітьми до Естонії, й чоловік напевно приєднається до неї.
Хіба не щасливчик цей Валера! Я й зручний маршрут для переходу через кордон для нього склав. Нехай сідає у свою машину, й тисне на газ аж до крайнього Заходу Петербургської (чи вона лишилася Ленінградською?) області. А там між російським Івангородом і естонською Нарвою тече річечка з такою ж назвою. Її чи на човні місцевого рибалки або вплав перетнути нічого не варто. Тільки щоб не забував прикордонникам горлати: "Не стріляйте, це я -Карпін"!
А на євросоюзівському березі -лафа: в тій Нарві 90 процентів населення-етнічні росіяни. Валерію розділля гарантовано. Хочеш карпів у річці лови, а скоріше за все місцеву команду запропонують очолити. Бо якщо часи зміняться, може й сам "Зеніт" приїде товариський матч із сусідами грати. А то доводиться кращій російській команді спаринг-партнерів десь у Азії шукати.
І, знаєте, знаходять! А назва одного з цих спаринг-корешів -"Кайрат" теж у минуле кличе - в незабутнє минуле радянського футболу. Як не згадати команду з Алма-Ати -міста, яке в наш час незаслужено позбавили статусу столиці. А колись цей клуб з честь репрезентував на всесоюзній арені казахський футбол, дарма що з казахів там були лише масажист та водій клубного автобусу.
І хоч "Кайрат" вже давно не флагман, приїзд самого "Зеніта" комусь самолюбство потішить, а іншим дасть можливість зітхнути і з словами "Оце часи були!" запіхнути до рота цілу жменю валідолу.
Справді, було колись не життя, а малина. А зараз? Каша з карпами та й тільки!
Євген Шрайман
Склад Кайрата 1986:
Батырбаев Турлубек
Рафиков Алимжон
Масудов Вахид
Салимов Фанас
Сыздыков Марат
Кубиев Магомет...
Це лише ті, чиї прізвища не викликають сумнівів.Бо наші Мунтян і Поркуян теж деякимим "дописувачами" можуть бути віднесені до легіонерів
Я до того, що не завжди прізвище ототожнюється з національністю.
А щодо Кашаї, то автор не те прізвище запам'ятав. Всім нам слід було вивчити прізвище лайнсмена, бо Кашаї фізично не міг правильно оцінити, чи перетнув м'яч лінію, зі своєї позиції.
І щодо перейменування столиці Казахстану: казахи дуже мудро зробили, що перенесли її в целіноград, бо інакше до цього часу те місто повторило б долю Криму. А забирати столицю з ісконно казахською назвою, кацапам не з руки.
Отже, гол Девіч наче і забив. Але є нюанс, точніше навіть два. Пас йому віддавав Мілевський. А Мілевському пас віддавав Сєлін. І Мілевський в цей момент знаходився у залізобетонному офсайді. Чи знає автор, що за офсайд відповідає в першу чергу асистент, це така людина, з прапорцем вздовж поля бігає? І якби асистент не прокурив цей офсайд, спав би автор зараз спокійно, бо до Девіча м'яч навіть не дійшов би. Далі. Очевидно автор не в курсі від слова взагалі, але на тому чемпіонаті судді працювали по п'ятеро. Двоє знаходились де? Раз не знаєш, розказую - за воротами. Якраз для таких от випадків, а чи перетнув м'яч лінію? Ну і порушення в карному роздивлятися звісно. Так от саме цей суддя прокурив, що м'яч перетнув лінію, а Кашшаї не міг фізично цього побачити та і не повинен був, бо у нього для цього був помічник. Тому якщо автору не вистачить чогось зрозуміти, що того голу не мало бути взагалі (ВАР би відмінив його стовідсотково), то принаймні розберись, що прізвище твого нічного кошмару не Кашшаї, а Вад))) Іштван Вад. От чому я завжди так дивуюсь "настаящім" балєльщікам - у вас відсутнє критичне мислення як явище. Вам кидають будь-який дурний лозунг і ви починаєте бігати з ним, як курка без голови, навіть не намагаючись докопатися до суті. Сподіваюсь, я трохи полегшив твої неймовірні страждання від незабитого голу, який сам по собі нічого не вирішував, бо нам треба було забивати ще, а ми чомусь не забили. Будуть питання - звертайся.
Це теж одна з рис ментальності. Тут бачимо, а тут ні.