Тож, номінально єдиним гравцем у першій пресинг-лінії, яка протидіяла розіграшам динамівців, був Гуцуляк.
Він рівномірно розподіляв сили та не біг у інтенсивний відбір, а зазвичай просто позначав тиск, перекриваючи прості варіанти передач. Тараса Михавка важко назвати слабким на м'ячі, але саме він з якоїсь причини був обраний як цільовий гравець пресингу штабом Максимова. Можливо, для Юрія Вілійовича дійсно вік значить більше, ніж якості футболіста, і він гадав, що Михавко має почати помилятися під таким тиском тiльки через брак досвiду. А за нього, тобто за тиск на Михавка, відповідав Олег Очеретько, який у фазі тримання м'яча Поповим або Бущаном, працював ще по Шапаренку, але як тільки м'яч доходив до Тараса, швидко зближувався та виконував спробу відбору.
У цьому випадку, Бабенко та Рубчинський забирали на себе Андрієвського та Шапаренка, а фланги (Вівчаренко та Тимчик) вже були накриті Мірошніченком та Лєднєвим відповідно. Тому зрозумілих та легких варіантів пасів у Динамо не було, окрім як перепасовки між Бущаном та Поповим, тож задля виходу із цього "вакууму", доводилося грати або у боротьбу на фланги, або лонгболами вперед. Нижче можете побачити статистику лонгболів у Попова та Михавка.
Бачимо, що статистика довгих передач у ЦЗ Динамо не найкраща, бо попереду все було щільно перекрито, а під тиском виконати прицільну довгу передачу не завжди легко. Проте Михавку час від часу вдавалося проходити Очеретька самотужки, з чого одного разу киянам вдалося створити свій найбільш небезпечний момент у першому таймі - Кабаєв продерся флангом пiсля розрiзної Михавка, та вiддав точну передачу у штрафну на Ваната.
Гол Гуцуляка не був випадковістю – дніпряни хоч і мають дефіцит ідей попереду, все одно вміють атакувати простір за спинами центральних захисників, чим і займався Гуцуляк, відгукуючись на передачі у ситуаціях відкритого м'яча.
У трьох із чотирьох таких епізодів, які Я зміг найти, Олексію вдавалося прийняти м'яч, ще одна передача була заблокована Поповим. Тут треба відзначити, по-перше, сам скіл Гуцуляка, по-друге – ЦЗ Динамо не завжди діяли правильно, через що і програвали позицію. В епізоді з голом Михавко розташовувався правильно – під час передачі вже знаходився на зігнутих ногах, готовий бігти, та тримав у полі зору Гуцуляка, що дозволяло бачити його переміщення. Іншими словами, Тарасові було не потрібно витрачати зайвий час на те, аби розвернути корпус до суперника, він вже попередньо підготував собі умови для вдалого єдиноборства.
Але і Гуцуляк також зробив все те саме, тому далі шанси гравців залежали від їх швидкості та вміння тримати "удар" на випадок, якщо знадобиться поштовхатися. Знадобилося і те, і інше. Михавко хитро пробіг перед Гуцуляком, намагаючись збити того з кроку, але Олексій без втрати швидкості оббіг суперника та продовжив претендувати на м'яч. Тут вже знаходження поряд Попова здавалося дуже доречним для команди, що захищається, бо Михавку було відверто важко грати плече в плече з Гуцуляком, але Попов ніби теж злякався тиску Гуцуляка, і замість того, аби зіграти у м'яч, почав його закривати, сподіваючись на те, що той вийде за межі поля швидше, аніж до цього дістанеться Гуцуляк.
І дарма, бо на той момент м'яч вже суттєво зменшив силу свого руху і підскакував. Тож Гуцуляк пошив обох у дурні, і опинився першим на м'ячі, після чого елегантно перекинув Бущана.
Дивіться повне відео:
Автор: SpielRate | Iнший Футбол Телеграм-канал про неочевидну сторону футболу. Пiдписуйтесь
Чи буде частина 2?
Дякую за роботу!
Але він умудрився не побачити як Гуцуляк звалив Попова ,смикнувши його за футболку на 43 хв..
Як і борцовський прийом проти Бражка у штрафній Дніпра.
"Ідіотський підкат " повторив у матчі Баварія - Реал на 43:30 Нуссаир Мазрауи проти Вінісіуса ,при чому один в один,і що?
-Лише ж.к. при БЕЗДОГАННОМУ суддівстві.
Також не звернули ніякої уваги на удар ногою Сватка по голові Попова.
Незачо,)
Зверніть увагу на ліву руку Гуцуляка.
Гуцуляк спирався на Попова, там не було амплiтудного руху, який можна було би трактувати як фол. Ну i те, що Попов сам, вже програвши позицiю i падаючи, своєю лiвою рукою тримався за Гуцуляка, ви, звicно ж, не помiтили. А це обопiльна боротьба. Загалом, мене не цiкавлять обговорення суддiвських моментiв, тому це кудись на iншу гiлку, будь ласка
У репортажі пролунало:"Гаджієв".