-->-->-->
Колись давно в спортзалі однокласник спитав мене: «Ти ось ту вагу піднімеш?» Вага була солідна, але я її вже не раз брав, тому і відповів: «Та запросто!» Підійшов до штанги потягнув її нагору, а вона, зараза, впирається, я її - вгору, вона тягне вниз, піднявши трохи вище пояса, я впустив її, і штанга глузливо бабахнула об підлогу. Стою чухаю потилицю і починаю розуміти що таке адекватне налаштування, правильна підготовка на здолання ваги.
Я думаю що серед усих збірних у Данії нема такої ваги (збірних), які б наша дружина не могла подолати, треба лише зробити правильні висновки з першого матчу і адекватно підійти до наступних.
На мою думку вчора наша збірна вцілому переважала чехів за показниками індивідуальної майстерності та командних дій, при цьому збірна України намагалася переграти суперника по всих статтях (пресинг, утримування м’яча, індивідуальні протистояння один в один, вивільнення з лабет пресингу суперника, кількість ударів по воротах, тощо), але не знала навіщо то треба. Наша територіальна та ігрова перевага замикалась сама на себе, претворюючись в самоціль і не несла великої загрози для воріт суперника. Чехи ж навпаки добре знали чого вони хочуть, тож не стали протистояти нам по всьому спектру футбольних достоїнств, дарма витрачати зусилля, а зосередились на обороні, на руйнуванні українського конструктиву і на зрячому пошуку, вичікуванню свого шансу в атаці.
В шахах є таке поняття, як форсований варіант – це комбінація, коли ходи передбачувані, легко читаються і вимагають від суперника однозначних відповідей, слідування яким часто в кінці веде до поразки, але відхід від них веде до негайної поразки. Під час форсованого варіанту активна сторона весь час на хід попереду, прикладом такого варіанту слугує гольова комбінація у фінала КВК 1986 року, після якої Олег Блохін забив гол:
http://www.youtube.com/watch?v=Lu-nkNwnY5M
Чехи форсованих варіантів дочекалися двічі, а наші лише один раз.
Що треба зробити, щоб наша команда не загрузала в чужих редутах? Треба всім підняти голову і «включити світло».
От скажімо Морозюк, вміло прикриваючи корпусом, стягує навколо себе кілька суперників і може утримувати м’яч, що похвально, а потім сміливо йде в обіграш на 3-х чоловік – молодець, нікого не боїться. Ось тільки для чого то робиться? Ситуація дуже нагадує ту, що часто повторюється в київському Динамо, коли, скажімо, Гусєв і Данило стягують на себе по 5 гравців, а потім дрібними стіночками намагаються прорватись через буреломи і частоколи ніг, вгнувши голову і нікого навколо не помічаючи. Так часто було у матчах з Брагою та інш. А треба «включити світло», тобто подумати про те, що якщо біля двох чоловік на невеликому (3х5) клаптику поля зібралося пів польового складу суперника, то значить десь є на полі пустота та існує тотальна чисельна перевага нашої команди, залишається негайно підняти голову і перевести (або самому, або через партнера) м’яча туди, де може включитись форсований варіант, а не вперто вгризатися в бетон. Я не кажу що треба відмовитись від флангових проривів, але треба постійно шукати кращі варіанти.
Ярмоленко, Коноплянка власне уміння витрачали на те, щоб не загубити м’яча під пресингом суперника, а не на загострення ситуації чи пошук форсованого варіанту. Правда треба, щоб і партнери допомагали. Футболістам без м’яча треба активніше пропонувати себе, щоб суперники не могли все передбачити, а партнер міг вибрати краще продовження.
Одним словом, треба безперервно читати і передбачати наперед ситуацію, постійно тримати ворота в полі зору, тоді можливо ефективно запрацює, наприклад, гармата Ракицького.
От як відбувся гол у ворота чехів? Кравець відібрав м’яча і створилася ситуація сприятлива для форсованої комбінації. Кравець міг і сам спробувати прорватись через захисників, або одразу пробити, але, оцінивши ситуацію, він на блюдечку виклав м’яча Білому, той міг віддати пас в центр, або згарячу вдарити, але він теж оцінив ситуацію, тримаючи в полі зору ворота, і холоднокровно поклав м’яча із точки в точку.
Треба пам’ятати, що такі моменти будуть завжди з любим суперником і траплятимуться обов’язково до останніх секунд, треба лише активно їх шукати, створювати, чекати і, якщо трапилась нагода, бути готовим реалізовувати їх. Проти лома гострих атак, контратак і стандартів безсильна будьяка збірна, просто гостроту треба створювати, без неї нічого не можна виграти.
І останнє: відчай, безнадію, психування, спори з арбітром треба залишити суперникам і не тільки сьогодні, а на все життя, що залишилось. Всю енергію, емоції треба пускати на зусилля та дії, що направлені на перемогу.
Перемога і удача любить сильних, тож будьте сильними, наші дорогі українці.
учетная запись этого пользователя была удалена
Ваше бачення гри англійців у матчі з іспанцями знов зацікавило мене, треба подивитись на їх гру ще раз більш уважно. Дякую.
учетная запись этого пользователя была удалена
========================================================================================= Іспанська молодь не в повній мірі засвоїла сучасні світові тенденції, коли навіть Мессі, далеко не гігант і не зразок витривалості, приймає участь у чорновій роботі, у пресингу, в підкатах, силовій боротьбі. Іспанська молодь робить ставку на контроль м'яча і швидкість у всіх її проявах, а от пресингувати не любить, хоча нині можна від них чекати чого завгодно, це я вже перекидаю місток до третього матчу. Тож цікаво буде глянути на них і з цієї сторони в матчі з чехами.
учетная запись этого пользователя была удалена
Тепер я дивлюся матч Іспанія Чехія і бачу, що чехи на 10-й хвилині виглядали наче вже зіграли 80 хвилин. Таки недарма я акцентував увагу на тому якою ціною для чехів стала перемога над Збірною України. О, другий пішов.
Щодо нашої збірної, то мені здалося, що в нас сил ще є достатньо. Хвилює лише одне: другий матч часто для нас видається важким, але ж відступати нікуди і будуть задіяні резерви. Крім того Павло Яковенко є учнем Лобановського і цілком реально, що наші додаватимуть прямо по ходу турніру.
=======================
Спілкування з вами примусили мене більш уважно проаналізувати матч з чехами, після чого я не втратив оптимізм, навпаки, на душі стало спокійніше.
Збірної Чехії не має яскравих зірок, а сила її у добре організованій командній грі. Виходячи з того, що це все ж збірна команда, а не клубна, викликає подив: як можна відшліфувати командні дії до такого ступеня, збираючись разом вряди-годи. Очевидно тут справа у тренері, а ще в тому, чому учать хлопців у клубах. Мабуть для Федерації України назріла необхідність видавати друком якісь збірні методичні посібники для дитячих та юнацьких шкіл, які вказували б що повинні обов’язково вміти і знати футболісти по закінченню навчального закладу, і як того досягти, можливо вводити певне ліцензування. А то найбільш розповсюджені прогалини у освіті наших футболістів: прийом м’яча, масово не поставлений удар, не достатнє ігрове мислення, не вміння віддати точну передачу, як з точки в точку, так і на вихід, в динаміці, я вже не кажу про дриблінг та фінти. Це все речі елементарні для футболіста, так само як для медсестри вміння поставити капельницю, гірчичники, або зробити укола. У футболі ж все навчання робиться кустарно, хаотично, несистемно, раніше виручав масовий, дворовий футбол, а нині - зась. Але це я відволікся.
Гравці збірної Чехії сумарно не мають того досвіду, що українські. У нас є кілька футболістів які не без успіху грали у матчах найвищого накалу: і в ЛЧ, і в ЛЄ проти Барселони, Інтера, Арсенала, Роми, МС тощо, і за національну збірну, та й чемпіонат у нас серйозніший, але чехи своєю організацією зуміли виграти у зб. України. Безумовно не обійшлося без допомоги наших захисників, але й вивчення гри суперника заслуговує на увагу. Чехи грали 2-м номером зосередившись на оборонних діях, при чому легкий пресинг починався ще на нашій території, який ставав тим потужнішим, чим ближче просувалась наша команда до воріт суперника. При чому чехи густо і вміло використовували тактику дрібного фолу, але ось на ближніх підступах до власної штрафної вони не фолили. Звідси висновок перший: треба виставляти тих футболістів в атаку, які можуть обіграти один в один і дати вказівку сміливо вриватись на швидкості в штрафну, вас не зачеплять, а як зачеплять, то буде небезпечний стандарт.
Власне Зозуля це і намагався робити, але робив якось незграбно, часто «малюючи» штрафні за що і поплатився: чистий небезпечний штрафний для нього став жовтою карткою.
Наша команда могла теж грати другим номером, але тоді точно ніхто б не підійшов до жодних воріт.
Власне всі загрози чехів і так звелися до небагатьох прострілів та навісів і якби не відвертий провал нашого захисту не відомо чим все це й скінчилося б. Цікаво було би подивитись на чехів, якби Україна забила першою, як зберігала б Чехія свою недоторканість в умовах розріженої оборони та вільного простору для нашої атакуючої групи. Звідси висновок, що при зриві чеських атак наші контратаки мали би розвиватися швидше, миттєво. А ще ви праві – треба додати точності довгим передачам, а щодо швидких та коротких передач, то їми не можливо пройти все поле, можна виграти локальну позицію, але не можна перетворюватися в Спартак - чим більше передач, тим вірогідніша обрізка.
Ви пишете, що чехи відтісняли нас до бровки, примушуючи переводити непрямок атаки об’їздним шляшом через захист. Щось таке було, але було і так, що наші відбирали м’яч і утримували його під чужим пресингом, залишалося лише вибрати мить, щоб створити небезпеку. Останнім часом наші команди тяжко протистоять пресингу і при втраті м’яча суперник розвиває небезпечні контратаки, цього ж разу наші негайно тим самим пресингом порвертали собі м’яча і не дозволяли провести контратаки, яких так добивалися чехи. Контроль м’яча за перший тайм взагалі вражав 65 на 35 на нашу користь. З усього цього скажу: у нас хороша команда але без створення небезпек чужим воротам нічого виграти не можна. В таких складних матчах, за рівних умов виходить на передній план індивідуальна майстерність, наприклад Коноплянка, Ярмоленко чи Ракицький мали вирішувати долю матчу індивідуальним спалахом, якщо вони хочуть бути зірками. Щось мені підказує, що ми з чехами ще зустрінемось і там все буде по іншому.
Щодо Англії та Іспанії, то жодна з цих команд в катеначіо грати не буде, а отже нам приготовлено багато переживань за наші ворота, але й атакуюча група України матиме більше свободи і вільного простору, якщо на протязі вього матчу з чехами наші витримували й перемагали в змаганні пресинг на пресинг, то вже із піренейцями та альбіонцями ми зможем упоратись, головне вгадати зі складом і тактикою і не забувати про чужі ворота.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Я трохи здивований, що не все вийшло у Коноплянки у центрі, бо начебто у нього все є і тримання мяча, і поле бачить, і пас може видати, і дриблінг має, і удар хороший. Може просто в цей день у нього не зовсім вдалася гра, як і у всієї команди, а може звичка грати зліва не дала розкритися у центрі. У другому матчі, я думаю, наша збірна виглядатиме значно краще. Окрім того, що Павло Олександрович внесе корективи психологічного і тактичного плану, у нас є декілька варіантів розстановки гравців, скажімо Ракицький зможе грати в обороні зліва, в центрі і на місці опорника. Замість Морозюка зможе вийти Білий, замість Зозулі - Кравець і замість Ярмоленка - в центр Гармаш або Голодюк, а Коноплянка на ліво, а може ніяких, окрім Степаненка, замін не буде.
А відносно "....идея простая и понятная. Только вот в реальных условиях трудно осуществимая ", це справедливо, якщо включатись в гру лише тоді, коли м'яч потрапив до вас, тоді завали не розгребеш. Змінювати напрям атаки, чи включати (підтримувати) форсований варіант, переводити гру з флангу на фланг не важко, коли ти і твої товариші весь час мобілізовані і не втрачають концентрації. Але мабуть бути весь час включеним, як лампочка і не тухнути, це і є найважче.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Не нужно кормить тролля.
Мудо на разгон :(
Задрали :)
Отсос подрос, ищи отсос !
*********************************************************************************
Меня ничего не раздражает , как ни странно , маемо , те що маемо :)
*******************************************
Так насколько дорогие ?
И популизм про любовь и сильных бабе по ночи втирать будешь , а я хорошо прочитал ту фигню , которую вы напару с дружком по мозгам возите :)
:)
Отсос уже отрос :)
************************************************
Ага , как раз про сборные речь идет :)
Сборная - это Украина , не важно кто и от куда , дерьмо захлебнуло мозги ,причем навсегда :))))))))))))
учетная запись этого пользователя была удалена