Доброго дня!
У цьому блозі спробую одночасно відповісти на усі запитання.
Отож, почнемо із пісні "Києве мій". Історія питання така. Цю пісню я запропонував роки два тому і всім у клубі сподобалось. Але із різних не завжди залежних від мене причин, у тому числі і через старі фонограми, які не підходили по ритму, це не вдалося. Приблизно навесні цього року мені сказали, що Гудзь із групою є фанатами "Динамо" і записали свій варіант пісні. Ви усе чули. Перший перемонтований куплет перед грою ще пішов, а у перерві повний варіант не пішов. На мою думку це сталося тому, що починаючи із другого куплету підспівувати неможливо. Це швидше варіант для молодіжного концерту. Чомусь мені здається, що якщо ми її і заспіваємо, то лише перший куплет. За своїми музичнимми смаками я трохи інших переконань, ніж прихильники Гудзя. І я не один такий. Як на мене, має бути ще один варіант, який можна реально підхопити і заспівати усім стадіоном. Слова кожний нормальний киянин, думаю, знає. Щодо відео, то його хтось приніс до приймальні президента, де я його і взяв. Оцінюйте його якість самі.
Тепер про саму гру. Може я старий і нічого не розумію, тому прошу мені пояснити. Йде другий тайм. Наша команда із останніх сил намагається таки забити мяч, розуміючи, що потім сил на пресинг не вистачить. Йде навала атак на ворота "шахтарів", тобто момент кульмінації гри. І у цей час на трибунах запалюють вогні і дими. Мені цікаво, невже тим, хто запалює, не цікаво, чим закінчиться атака, чи забють мяч, чи ні? Приблизно пять хвилин сектори навколо двадцятого- двадцять пятого секторів взагалі футболу не бачили. Поясніть мені у чому тут прикол? Чому не можна запалити це у перерві чи після гри, а саме у момент атаки Динамо?
Пропоную мій варіант відповіді. Кожна людина у дитинстві переживає період пізнання світу. Хто із нас не палив "димовухи" у віці пяти-шеісти років? Цеприблизно той вік, коли дітям цікаво, чим саме дівчата відрізняються від хлопців і т.д. Але потім люди виростають і це проходить. Як видно, не у всіх.
Доводилося чути заяви деяких діячів, про те, що без файєрів футбол - це не футбол і фанат це не фанат. Зовнішність тих, хто це казав, підтверджувала, що вони не до куінця ще вийшли із того віку, про який я писав вище. Хоча може я і помиляюсь. Може і справді ті, хто не палить файери не справжні фанати, а "лохи"?
Тепер повернемось до відео від фанатів. Там були фрагменти із їхнього з дозволу сказати "фільму", де окремі футболісти і тренери заявляють, що без фанатів їм не жить. Звісно, що ці усі слова безбожно вирізані із контексту і змонтовані у потрібному вигляді. Так до речі, люблять робити творці "Футбольного уікенду". То чи насправді футболісти жити не можуть без фанатів із файерами?
Давайте будемо обєктивними. Що добре - те добре. І голосова підтримка, і співи, і банери здебільшого у фанатів дуже непогані, а інколи просто чудові. А ось дими та вогонь навіщо? Чули як Шевченко сказав, що не бачив тих файерів? І правильно - він і його команда грали у футбол. Вони що, мали стати і милуватися так званим "файер -щоу"? Шевченко не побачив файерів не тому що сліпий, а тому що це ні йому, ні його партнерам не потрібно! Кому не ясно?
Увечері суботи показували футбол із Барселони. Мессі і компанія ганяли суперників і забивали мячі на усі смаки. На трибунах було до ста тисяч. І жодного файера за усю гру. Ну чи не лохи вон там у тій Барселоні? Хіба ж то футбол, коли навколо трибун немає сотень поліцейських, коли нічого не горить і не палає, коли ніхто нікого ні за що не збирається бити? І не лише у Барселоні лохи! І у Мадриді! І у всій Іспанії, Англії, Німеччини, де стадіони вщерть заповнені тими лохами на кожній грі.
Ми не такі, правда? Ми справжні фанати! І нічого, що та Іспанія із лохами-глядачами є чемпіоном світу та Європи, що там, а також у згаданих Німеччині та Англії грають кращі футболісти світу. Лохи вони, а не фанати! Показати б їм оте наше фанатське "кіно", зрозуміли б, які вони нещасні. Та навряд чи їм покажуть. Так і будуть мучитися. А ми будемо щасливі!
А коли серйозно, то невже не зрозуміло, що усі ці файери назавжди відходять у минуле. Це вже у світі "не носять". Так само, як у світі не дудять у дудки. А може я неправий? Може я теж "лох"? Можливо уважно дивитись футбол і кричати тоді, коли підказує серце, а не "заряджаючий" це "лоховство"?
Чекаю на ваші відповіді.
Николай, вы действительно лох.
http://www.youtube.com/watch?v=inP5jLIP5x4&feature=related
ще,як приклад,матч за Суперкубок УЄФА 2009 року між тою ж самою Барселоною і Шахтарем!!!!!
ВІДЕО в студію http://www.youtube.com/watch?v=5kdqtRf2U4s
"На матче с «Шахтером» впервые прозвучала на стадионе «Динамо» обработка песни «Києве мій», сделанная группой Gogol Bordello. Еще в день матча возглавляющий отдел «по борьбе с болельщиками» тип провозгласил себя инициатором, вдохновителем, а заодно и исполнителем этой идеи. Хотелось бы уточнить несколько важных моментов. Идея рок-обработки песни изначально возникла у болельщиков киевского «Динамо». Один из них, Любомир Васильев, знаком с Евгением Гудзем, солистом группы. Именно через Любомира Гудзю были предложены две песни (одна из них — «Києве мій). В марте этого года Gogol Bordello начал работу над новыми музыкальными версиями. К началу мая были готовы предварительные варианты, для записи которых группа, отменив несколько концертов в Канаде, засела в одной из лучших студий звукозаписи США. Предварительные варианты песен были использованы в фильме «Последний аргумент». Уточнения и пожелания, высказанные после появления этих вариантов, Гудзь учел, записывая окончательные версии песен, которые были готовы к августу.
Одну из песен («Демьяненко, Блохин, Бессонов — наши идеалы») группа стала исполнять на своих концертах. Самым ярким, как и можно было ожидать, было исполнение в Москве.
Вторую, «Києве мій», решено было «приберечь» для матча с самым принципиальным соперником в национальном чемпионате. Лично президент клуба, на встрече с болельщиками, сказал, что песня должна полностью прозвучать в перерыве. Лишь после этого на горизонте замаячили унылые тени вечно занятых, но при этом редко способных сделать что-либо самостоятельно и качественно, сотрудников клуба. Оказалось, что «официальный» фан-клуб задумал неимоверный «перфоманс». (Интересно, что уже после матча, двигаясь к выходу навьюченные выданными им флагами и барабаном, представители официального фан-клуба бодрыми пионерскими голосами скандировали похабные речевки в сторону выездного сектора. Важно заметить, что «звери», «алкаши» и «наркоманы», а в миру ультрас обоих клубов, договорились не употреблять оскорбительные «заряды» и с честью сдержали слово).
В лучших комсомольских традициях был изготовлен «самый большой фанатский шарф». Видимо для того, чтобы накрыть весь «многочисленный» состав этого «фан-клуба». И для «выноса тела», то есть шарфа, им вдруг понадобилась именно новая обработка «Києве мій». Несмотря на первоначальный запрет тех, кто действительно сделал все для того, чтобы песня появилась на стадионе, «несуны» выклянчили себе первый куплет песни для своей торжественной церемонии. Только поэтому, а не по какой-либо иной причине, до матча прозвучал только первый куплет.
Полную версию, с видеоклипом из фильма «Последний аргумент», можно было услышать в перерыве, как и планировалось.
Но даже это стало причиной для упреков от борца за чистоту туалетов, языков и мозгов, приходящих на стадион. Клип, мол, из фильма, в котором благодарности фанатам липовые, вырезаны «из контекста». Вот как выходит-то. Олег Романович Лужный, Тарас Михалик, Олег Гусев, Андрей Гусин (который на премьерный показ фильма привел всю команду «Динамо-2») не хотели говорить, что играет команда в первую очередь для тех, кто ее поддерживает. Их враги заставили. В то время как «настоящие патриоты клуба» делаеют все, чтобы на стадион ходило как можно меньше людей". (с)
Пусть каждый сделает свой вывод про "безбожно вырезанные"
Слова игроков и клип Gogol Bordello : http://www.youtube.com/watch?v=EUIx-7S4Qus
В европ пе болельщики ведут борьбу за право использовать пиротехнику. В этой акции участвуют сотни ультрас групп из сотен клубов. И девиз этой акции "Пиротехника это не преступление"
Чтобы подтвердить мои слова вот сайт со списком участвующих в акциях. http://www.pyrotechnik-ist-kein-verbrechen.at/unterstuetzung/
Правда не малый список?
Вы бы лучше обращали внимание как работают с болельщиками за границей! А то вцепились в свои фаера и тылдычите только об этом и о том какие ультрас козлы.
Николай увольтесь. Мы вас поймём, а президент простит.
----------------------------------
Одна из.
Дык, это ж надо принять, понять и развивать. Но почему интереснее с этим бороться :(((((
_________________________________________________________________
Пане Несенюк, а чому "і справді"? Вас хтось у цьому переконував? Я, наприклад, вперше чую таку позицію саме від Вас. Виходить це Ви нав'язуєте вболівальникам думку, що ультрас так до них ставиться?!
Дуже дивно читати статтю побудовану навколо слова "лох", особливо від автора статті "футбол і тюрма".