Привіт!
Я оце подумав: а чому ми усе про «фанатів» та про «фанатів»? Давайте згадаємо і про решту відвідувачів стадіону, яких певна частина т.зв. «двіжа» услід за москалями називає «кузьмичами». Можна було б і щось своє придумати. Можуть же, коли захочуть. Коли раніше практично все у «двіжах» було здерто у наших російських сусідів, то нині почало зявлятися дещо оригінальне.
Та сьогодні не про це, точніше не про цих. Хто ж вони такі, оці «кузьмичі»? Довго намагався сформулювати визначення цих людей і врешті дійшов висновку, що «кузьмичами» є усі ми, усі ті, хто не відносить себе до «фанатів» чи «ультрасів». І це нормально, так воно і має бути.
В усі часи певна частина молоді відрізнялася від решти суспільства. Колись, у роки моєї юності це були «стілягі», «хіпарі», «панкі» і так далі. Це були найбільш передові для свого часу молоді люди. За зовнішніми ознаками - чудернацьким на тлі решти людей одягом, зачісками та манерами, приховувалось небажання жити так, як навчають дорослі, шукати щось своє, оригінальне.
Зазначу, що в усі часи це була далеко не уся молодь. Більшість молодих людей поводили себе як належить, підростаючи і готуючись стати дорослими. Так жити було нецікаво. Тому молодіжний протест знаходив різні форми, в основному зовнішні аби відрізнятися від «правильних». Одразу зазначу, що мордобій до числа цих форм не входив ніколи. Мордобій був призначений для найменш розвинутої частин и молоді. Та й мордобою того було не так вже й багато. Більше розмов, ніж власне бійок. Та й за що було битися? Район на район? Вулиця на вулицю? Набагато цікавіше було у футбол між собою зіграти.
Та це усе тривало недовго. Кілька років юності, а потім служба у війську, навчання, робота, діти… Як і належить колишні молоді протестувальники ставали дорослими і вже їхні діти протестували проти них. Так було завжди, так є тепер, так буде і надалі. Молодь не може без протесту. Те, що час і натхнення для цього протесту можливі завдяки тому, що дорослі у цей час працюють і заробляють на життя – теж нормально. Усьому свій час.
Коротше, закінчивши протест юнаки і дівчата повертаються додому, де стають нормальними членам и своїх родин. Нікому не спадає на думку якось збиткуватися над батьками, які працюють у той час, коли їхні діти «самовиражаються». Коли батьки і діти розумні – конфліктів не виникає. Старші розуміють дітей, бо самі такими були, діти розуміють батьків, бо самі такими будуть. Тому при батькові і матері найвідчайдушніші ватажки юнацьких компаній не матюкаються і взагалі поводяться спокійно. Якщо тверезі.
Тепер повернемося на переповнений стадіон, а таке у нас буває досить часто, де неподалік одні від одних розташовані «фанати» та «кузьмичі». Насправді ніякої ворожнечі між ними немає, оскільки на одних секторах сидять образно кажучи батьки, а на інших, образно кажучи, діти. Звідки ж проблеми?
На мою думку проблема у тому, що реальних, а не удаваних батьків та дітей одночасно на стадіоні буває не так багато. Із тих, хто горлає на «фанатськму» секторі, лише одиниці потім, коли стають дорослими, йдуть на футбол. Інакше наші стадіони давно були б забиті по зав’язку на кожному футболі. Чому лише одиниці колишніх «фанатів» залишаються із футболом?
Гадаю, що це стається із кількох причин. Частина молоді, яка йде на стадіон, робить це «за компанію». Закінчується компанія – закінчується футбол. Ще одній частині футбол взагалі байдужий. Вони йдуть на «фанатський сектор» за іншим. Не буду уточнювати. Бо це буде надовго. І лише незначна частина на усе життя прикипає до футболу і вже не мислить себе без походу на стадіон.
Є такі і серед нинішніх «ультрасів». Молодість самовпевнена – вона вважає, що не закінчиться ніколи. На жаль, закінчиться. Причому у всіх без винятку. Але можна зберегти від молодості найкраще. Хто сидить на трибунах «кузьмичів»? Що це за люди? Чи варті вони зневаги, чи навпаки?
Ці люди різні. І за віком, і за зовнішністю, і за політичними поглядами і за багатьма іншими ознаками. Але кожен з них колись вперше побачив футбол. Кожен мріяв колись грати за «Динамо», за збірну і стати чемпіоном світу (не менше!). Подумки вони були поруч із футболістами коли були дітьми, коли були підлітками, студентами, дорослими і пенсіонерами. Я досі по одному-двом словам можу відрізнити любителя футболу від того, хто до футболу байдужий. І тих, хто байдужий, мені по-людськи шкода. Вони ніколи не відчують того щастя, яке відчуває футбольний уболівальник. А таке щастя буває у житті кожного уболівальника лише тому, що він йде на футбол. Де все не так. як у житті. Де попри всякі нехороші речі, збереглася і збережеться боротьба за перемогу. У якій ніколи не відомо, хто переможе.
Тому я дуже поважаю «кузьмичів» на трибунах стадіонів. І знаю, що у частини нинішніх молодих і гарячих уболівальників теж всередині зростає той самий «кузьмич». А ті, у кого не зростає, з часом підуть, не залишивши по собі нічого, окрім потрощеного інвентаря та міліцейських протоколів.
"А в Ровно была газета, о существовании которой я даже не подозревал – «Рівне вечірнє». Ее редактор – для меня тоже абсолютно незнакомый человек Николай Несенюк, руховец по убеждениям – то есть от меня, панслависта, очень далекий идеологически, - решил оживить страницы своего печатного органа моим «Вурдалаком». Текст он позаимствовал из интернета. Разрешения у автора, конечно, забыл спросить – просто вытащил, перевел на украинский и опубликовал. "(с)
http://www.from-ua.com/voice/f1fb5f20ebe8b.html
крысятничаемс?:)
Не могу себя причислить к "Ультрас", никогда не был фанатом. Но Динамо полюбил в конце шестидесятых. Старший брат подсадил. "Биба из Мунтяном, Сабо с Поркуяном ждуть медали,ждуть". Слушали футбол по радио. Роскошь в виде телевизора наши родители не могли себе позволить. Увидел первый раз Динамо в семидесятых, живьем увидел в 1981 году - служил в Киеве. После армии старался ездить на домашние матчи, был на выезде в Москве, Ташкенте и Вильнюсе. Хотелось ездить за командой везде, но финансовое положение и занятость на работе не позволяли.
Выходит я - кузьмич. Наверное это так. Я не против.
В то золотое время с болельщиками никто не работал, нас и без несенюков собиралось по сто тысяч.
Вопрос к "движам": а вы способны собрать сто тысяч?
Мы копили деньги на поездки, ездили, поддерживали любимую команду и даже подумать не могли о том, что с нами проводят какую-то работу, г-на Несенюка и в помине не было. Льгот и преференций тоже не было. Когда летели в Ташкент у многих не хватало денег на билет. Тогда Утюг снял шапку и собирал возле Республиканского мелочь. Полетели все кто хотел. Кассирша в Жулянах наверняка запомнила эти килограммы мелочи.
Извините за сумбур.
Это у Несенюка всего 2 градации -- или ненужный хулиган-ульрас, или кузьмич. И кто лепит ярлыки? в среде ультрас используется термин "кузьма" для того чтобы указать на людей за границами фан-сектора. Не для того чтобы кого-то обидить, а чтобы передать информацию -- поддержали люди на стадионе заряд или нет, как себя вели и т.д. Я на матчах сижу в 29 секторе, значит я часть "кузьмы". Хотя меня вряд ли кузьмичем ультрас назовут. Может скарфером... :).
Не ведитесь на провокации автора блога -- он манипулирует общественным мнением и настраивает людей против ультрас. Хотя никакой вражды там нет и быть не может. Всех объеденяет любовь к Динамо намного сильнее чем различные социальные и культурные разногласия.
Термин "ультрас" относительно недавно стал употребляться фанатами, что связано, в первую очередь, с популярностью на наших просторах южноевропейского, можно сказать , "романского" стиля поддержки - с большим количеством визуальных элементов - флагов, баннеров, растяжек, пиротехники, традиционного для Италии, Испании, Франции, Балкан, но впоследствии распространившемуся по всей Европе. Оттуда же, из Италии, и само слово "ультрас" добралось до нас - в Киеве в начале 2000х появились "Ультрас Южной Борщаговки", хотя на тот момент это было просто название "ультрас". Затем, в середине 2000-х, появились первые группы фанатов, придерживающиеся стиля "ультрас" - Форзца Киев, позже - Вива, Гранде Киев. Сейчас же под знаменами ультрас Динамо Киев объединены все активные болельщики "Динамо".
И как по мне Николай решил что стержнем его работы есть этот блог. Николай действительно в это верит. Я думаю мы придём к тому что Николаю поставят прижизненный памятник.
учетная запись этого пользователя была удалена
Или вы думаете, что 80тыс в Дортмунде сплошь болелы Борусии и футбольные фанаты.
Архиважная задача маркетинговых служб клубов и функционеров нашего футбола - привлечение на стадион максимально возможного числа "кузьмичей". Именно для них нужна реклама во всех возможных местах, потому что именно они несут на стадион деньги.
Ультрас это прошлое. Настоящее и будущее за поющими стадионами а не, горлопанящими матерные речевки, отдельными секторами
А вы говорите кузьмичи будут петь? Дак они могут петь, если на стадион приходят в других целях, раздавить с коллегами по цеху пузырь водки, сьесть запасы семочек и уйти за 10 минут до конца игры...здесь вопрос в обществе и его культуре поведения.
Ультрас же воспитать НЕВОЗМОЖНО. Любые попытки хоть какого то воздействия заканчиваються "выкинутыми стюардами".
Большей половине из них не интересен ни футбол ни клуб. Это обычное малолетнее безкультурное быдло, которое нашло способ реализовать свою агрессию. Потому многие ветераны Динамо и говорят что не понимают этих "ультрас", не понимают ни их методов боления ни причин их посещения стадионов.
"создают амтосферу" они на отдельных секторах, что смотриться достаточно жалко в сравнении с атмосферой на европейских стадионах. Эти сектора еще и отделяют от остальных часто. Оно и понятно, достаточно секунд десять побыть возле "ультрас" и сразу же появляеться желание пересесть в противоположную часть стадиона.
Если делать ставку на ультрас, как основных болельщиков и основных методов воздействия на футболистов во время матча- будем продолжать деградировать, и переедем на стадион поменьше))
Перед тем как писать что-то поинтересовались бы о чем пишете.
_______________________________________________
После такого ответа кому-то интересно еще читать всё это? А ведь это был ответ скорее всего "кузьмичу".
Вам пора уже книгу издавать из этих опусов.
Успех гарантирован ;-)
И назвать ее нужно как-то грамотно...бойко.
Ну,например, "Моя борьба" :-)
В смысле против ультрас ...:-))))
Не надо бороться с ультрас. Это ни к чему не приведет
хорошему.
Ни для кого.
А вот книгу вашу я прочитал бы. Ссылочку дадите?
но,стоит учесть,что у нас ультрас-культура относительно молодая, вот например у Торсиды,ультрас Хайдука,встречаются настоящие ветераны. в 1950м году была создана их группировка.
кто то спился.
учетная запись этого пользователя была удалена
Получается пан Микола хороший журналист!Жирно всех затроллил)))Еще бы написал про национальные отличия и вероисповидание - коментарии растянулись бы как полотно)