Про новий стадіон Динамо

Усі ми пригадуємо, як під час реконструкції Олімпійського президент нашого клубу Ігор Суркіс неодноразово заявляв, що після реконструкції Олімпійського клуб переїде грати на цей стадіон і почне реконструювати власний. Але зараз вже вигадав відмовку, чому не буде власного стадіону. Виявляється, він навіть не очікував, що Олімпійський вийде таким гарним.

Ви думаєте, вам повірили, пане президент? Уже на тій стадії, коли ви давали інтерв'ю, можна було помітити, що Олімпійський дійсно вийде гарним. Можливо тут справа не в красі реконструйованого Олімпійського, невласного клубного стадіону, а справа в тому, що у вас просто не було тоді і зараз немає грошей на новий стадіон?

Власний стадіон Динамо можна перебудувати: прибрати доріжки, пересунути трибуни ближче до поля, зробити більший кут нахилу трибун, збудувати надлегкий дах з використанням мембранних технологій. У результаті кількість місць збільшиться до бажаних 30 тисяч.

Сучасні технології з надлегкими матеріалами дозволяють робити конструкції значно легшими. Треба запрошувати передових світових архітекторів, а не консультуватися з нашими радянськими спеціалістами, які сидять у конструкторських бюро і будують щось на зразок модернізованих коробок Познякижилбуду. Ці спеціалісти зі своїми допотопними розрахунками казатимуть, що буде зсув схилу або щось інше на кшталт перекривання центру під час аншлагів.

Перекривання центру - це взагалі ні в які рамки не лізе. Це що виявляється, зараз ми маємо 17 тисяч, а коли буде 30, тобто аж на цілих 13 тисяч більше, то ці додаткові 13 тисяч кардинально змінять ситуацію? Не змінять, якщо грамотно все розрахувати. Для прикладу, той же Сантьяго Бернабеу, який знаходиться далеко не на околицях міста і вміщує 85 тисяч глядачів, функціонує абсолютно нормально.

Просто на хороших експертів і на нові технології треба витрачати значно більше грошей, що наш президент не збирається робити, бо у нього їх немає. Такий стадіон на 30 тисяч коштуватиме не менше $60-70 мільйонів, а він на трансфери і $20 мільйонів жодного року не витратив.

Порівняємо витрати на новий стадіон з витрати на оренду Олімпійського. За один матч на Олімпійському Динамо платитиме приблизно 450 тисяч гривень, що дорівнює усього-навсього $56 тисячам. Якщо порахувати всі домашні матчі Динамо за рік (15 у чемпіонаті, нехай 10 у єврокубках, нехай 10 у домашньому кубку), тоді виходить приблизно 35 матчів - це $2 мільйони на рік. А у нас бувають сезони, коли граємо тільки 5 домашніх матчів у єврокубках і 5 домашніх матчів у домашньому кубку. Тоді сума за оренду Олімпійського знижується до $1.4 мільйона. Тобто можна більше 35-40 років грати на Олімпійському за гроші, які треба витрачати на новий власний стадіон. При цьому клуб частково позбувається головного болю, пов'язаного з організацією матчів, повністю позбувається головного болю, пов'язаного з утриманням стадіону, включаючи обслуговування газону, тощо.

Тому після переїзду на Олімпійський, новий стадіон Динамо, на жаль, стане неактуальним для керівництва клубу. Керівництво й надалі годуватиме вболівальників Динамо байками про оновлений власний стадіон.

___________________________

Оновлення

З інтерв'ю Суркіса за 5 жовтня 2010 року (посилання: http://focus.ua/sport/147541/)

«Как президент клуба отвечаю за три составляющие. Первая - инфраструктура, которая на должном уровне. Единственное, когда введут в эксплуатацию «Олимпийский», мы приступим к строительству новой клубной арены или, если не дадут землю, к реконструкции нынешней - сделаю ее красивым европейским стадиончиком на 25-30 тысяч мест. Я это торжественно обещаю», - заявил Суркис.

Автор: (DK1)

Статус: Опытный писатель (408 комментариев)

Подписчиков: 0

62 комментария
Лучший комментарий
  • Sir Paul(zbitnev2010) - Наставник
    25.11.2011 14:38
    Если Суркис прочитает ваш блог, то ещё раз убедится, что строить новый стадион не стоит_:))
    • 11
Еще комментарии
Комментировать Еще комментарии