Інтерв’ю з Денисом Босянком назрівало вже давно. Бесіда з такою непересічною особистістю ніколи не потребуватиме інформаційного приводу, хоча попередні дні якраз підкинули одразу дві теми для розмови.
Чому так сталося? Що буде далі? Чи не втратить Україна ще й другого культового коментатора? Про це, а також про всяку-всячину, зокрема, перспективи "Металіста" і "Динамо", Денис Босянок розповів журналістові сайту "Футбол 24".
"Сьомін розбив серця справжніх уболівальників"
- Денисе, розпочнімо з найбільш "гарячої" теми. Сьогодні "Металісту" належить зіграти повторний матч проти "Олімпіакоса". Чого очікуєте від цієї гри? Наскільки катастрофічними є оті домашні 0:1?
- Я вважаю, що команда Маркевича вже програла свою дуель "Олімпіакосу". Буду щиро здивований, якщо вона виграє на полі грецького суперклубу. Тобто я не вірю в те, що "Металіст" заб’є два м’ячі і пропустить менше.
- Що трапилося минулого тижня? Можливо, після "Зальцбурга" була банальна недооцінка суперника?
- Я не маю права та змоги аналізувати, бо я не дивився матч. Зовсім. Я просто не слідкую за "Металістом" в таких деталях, щоб потім глибоко аналізувати гру команди.
- Складається враження, що ми так і не навчилися грати проти еллінів. Що клуби, що збірна частіше поступаються, аніж перемагають…
- Ви натякаєте на грецький комплекс? Він просто дуже пам’ятний через поразку національної команди. Але в нас багато незручних суперників, правда? Не тільки Греція. До того ж, на мій погляд, з греками насправді немає дуже глибоких невдалих традицій. Навпаки. Це просто в останні сезони так склалося, що поступилася національна команда і всі задумалися: "Чому?" Ніякого комплексу немає. Причина у конкретних проблемах того чи іншого українського клубу.
- Серце "Металіста" - латиноамериканське. Чи імпонує вам легіонерський шлях розвитку клубу?
- Якщо дивитися в корінь проблеми, то, звісно, ні. Я хочу, щоб в Україні розвивались дитячо-спортивні школи, адже це справжній шлях у майбутнє. Звісно, куди легше купити готового футболіста, ніж виростити свою дитину, і не одну. Тому що це – набагато довше. Шлях через придбання іноземців і їх продаж – малоперспективний. Цей комерційний підхід сповідують практично всі власники тих українських клубів, які виступають у єврокубках. У них одна політика. Вони розвивають свої дитячі школи, але цих юних дарувань ми практично не бачимо. Така політика не має права на існування. Я – проти такого розвитку будь-якого клубу.
- Наскільки глибоко відстежуєте події в українському футболі? Адже глядач асоціює вас, як правило, зі Серією А…
- Я відслідковую матчі улюбленої команди, тобто, київського "Динамо". Ці ігри переглядаю дуже ретельно. Решта – за наявністю часу і бажання. Матчі "Шахтаря" і "Металіста" в єврокубках не дивлюся взагалі, - зізнаюся чесно.
- Ви згадали про "Динамо". Чи помітили в цьому клубі якісь позитивні зрушення?
- Немає ніяких позитивних зрушень. Страшний сезон, чорний сезон…Як на мене, такої слабкої команди не було ще з часів Сабо. Насамперед, через тренера. Страшно полохливий футбол від Сьоміна просто розбивав серця справжніх вболівальників. Команда грала з однією тактикою – полохливою, примітивною і просто неприйнятною. Особливо це було помітно в Європі.
- Напевно, ще й проблеми з дисципліною наявні, чи не так?
- "Динамо" вже давно не може похвалитися тим, що колектив є дружною сім’єю. Атмосфера там не найкраща. Багато хто про це каже – не в мікрофон, звісно, а поза очі. Угруповання в команді – про це давно всім відомо. Я, принаймні, не бачу єдиного колективу, могутнього колективу. Це також йде від керівництва і головного тренера.
- Чи можуть якось вплинути на ситуацію ветерани – Ребров, Лужний? Та й Шовковський, який безпосередньо на полі диригує колективом…
- Важко сказати… Лужний розчарував рішенням, коли залишився в команді після того, як його не призначили головним тренером. Очевидно, він вирішив піти більш легкою дорогою. Шовковський – на своєму місці. Він попри те, що грає друге десятиліття, все одно знаходить для себе в грі задоволення і якісь орієнтири. Та й нижче від свого середнього рівня не опускається. Ну а Ребров починає працювати тренером – що можна від нього чекати? Всі вони здатні вплинути, але лише тоді, коли будуть розвиватися і йти вперед власним шляхом. Дуже б хотілося, щоб Лужний і Ребров виросли у хороших тренерів – сильних і незалежних. Для цього, можливо, треба спробувати себе не під теплим крилом домашнього клубу, а піти працювати в іншу команду.
"Дав слово, що не коментуватиму російською"
- Ви працюватимете на матчах чемпіонату Європи. Вже відомо, скільки ігор пропустите "крізь себе"?
- Думаю, що перепаде 16 матчів, а загалом працюватимуть три коментатори. Окрім мене це Столярчук, а ім’я третього наразі невідоме.
- Напевно, вже відтепер провадите приготування, щось підчитуєте?
- Ми робимо це щодня, це наше ремесло. Конкретно я готуватися не можу, адже наразі не знаю, які матчі коментуватиму.
- За кого триматимете кулаки, окрім збірної України?
- Крім нашої національної команди? Я вже давно вболіваю за Італію. Ви самі, напевно, здогадуєтеся. Існує ще одна збірна, яку підтримую стільки часу, скільки є свідомим вболівальником, - це Ірландія. Волею жереба вони опинилися в одній групі.
- Очікувалося, що вашим партнером стане Дмитро Джулай, проте він вирушив у Європу. Чи став для вас несподіванкою такий крок?
- Звичайно. Дуже давно один одного знаємо. Ми 15 років працювали разом, і я сподіваюся, що ще попрацюємо (Пауза). Прикро, прикро – не те слово. Відхід Джулая взагалі ставить під сумнів "Спорт-1", майбутнє існування цієї компанії, адже дуже багато зроблено спільними зусиллями. Але в нього була пропозиція, у нього сім’я, діти, і йому треба їх годувати. Дмитро прийняв цю пропозицію і поїхав працювати в Ірландію.
- Що відомо про телеканал "Сетанта Євразія"?
- Це ірландський спортивний супутниковий канал, штаб-квартира якого – у Дубліні. Джулай поїхав коментувати чемпіонат та Кубок Англії на СНД. У них ще немає штаб-квартир. Не лише в Україні, але й у Східній Європі загалом.
- Коли Дмитро повернеться додому бодай на кілька днів?
- Це треба в нього запитати. На кілька днів – навряд чи, тому що він довго чекав на візу, тож тепер працюватиме до завершення сезону. І лиш тоді зможе на короткий проміжок часу повернутися до Києва. Якщо, звісно, хотітиме. Скоріше сім’я до нього туди поїде.
- Яким бачите своє майбутнє після Євро? Можливо, також вирушите в Ірландію?
- Важко про це говорити зараз. Я не хотів би працювати за кордоном, якщо чесно. Мені хочеться працювати і жити на своїй землі. І у мене немає планів неодмінно поїхати за кордон, тому що там легше. Треба тут щось змінювати. Зрештою, повинен хтось і в Україні працювати. Тож планів виїхати у мене немає. Як, зрештою, немає і впевненості в світлому майбутньому "Поверхность ТВ" (Пауза). Ну й плюс – там (на "Сетанта Євразія" – Авт.) коментування на російській мові, а я не хочу коментувати російською.
- Принципово?
- Так. Одного разу я вже "згрішив". Це було у 2000 році на СТБ. Після цього не хочу. Дав собі слово, що не коментуватиму російською.
"Пішов у "бунтівну" журналістику"
- Звідки у парубка, який народився в російській глибинці, а зростав на зрусифікованому півдні України, з’явилася така пристрасть до державної мови?
- Ну, я горянин за походженням, адже народився на Уральських горах. Але зараз мені вже важко уявити себе десь в іншому місці. Так склалося, вітром завіяло мене на південь України, де українською мовою майже ніхто не говорив. Пощастило, що доля поєднала з рідним факультетом журналістики в столиці України. У мене були дуже гарні викладачі, а також люди навколо – друзі, однокурсники. Дякую за них Богові. Тоді, двадцять років тому, університет насправді був осередком культури і освіти.
- Пригадуєте свій найперший вихід в ефір?
- Мій перший серйозний ефір – це Кубок Кубків 1997 року, матч "Ліверпуль" - "Парі Сен-Жермен" на "1+1". Перед цим був матч збірної світу та збірної Бразилії на каналі "ТЕТ". Дуже довго готувався до поєдинку "Ліверпуля", що там казати! Мене трусило – це я добре пам’ятаю.
- Є у нас коментатори, які породили "перлів" на кілька томів. Напевно, і ви час від часу потрапляєте в курйозні ситуації?
- Які курйози? Гм… Забуваєш, як правило, кнопку вимикати коментаторську, тож в ефір просочується слово гаряче і лайливе. Одне таке слівце в мене вихопилося під час огляду матчів Ліги чемпіонів, але, начебто, ніхто не відреагував. Просто конфуз відбувся пізно, вночі.
- Яких якостей бракує нашим молодим коментаторам?
- Я не буду судити нікого і ніколи. Це робота слухачів і глядачів. З мого ж боку – це некоректно.
- Чим цікавиться Денис Босянок окрім футболу? Якщо музикою, то якою? Якщо книгами, то яких авторів?
- Ну от, ви практично відповіли на своє запитання – це рок-музика, література і риболовля. Ось такі три мої пристрасті. У літературі в мене багато улюблених імен. Назву, напевно, наших… Найбільший вплив на мене мали дві людини – Василь Андрійович Симоненко і Олесь Терентійович Гончар. А ось саме через рок-музику вирішив піти у "бунтівну" журналістику. Можливо, зараз це мало хто зрозуміє – як коментатор може бути "бунтівним". Але ж загалом журналістика – це і є
учетная запись этого пользователя была удалена
Подписываюсь под каждым словом...
учетная запись этого пользователя была удалена
когда шутишь - хоть смайлы ставь...
учетная запись этого пользователя была удалена
)))
"- Я вважаю, що команда Маркевича вже програла свою дуель "Олімпіакосу".
и
"- Я не маю права та змоги аналізувати, бо я не дивився матч. Зовсім."???
Как ты можешь "вважеть" если не смотрел и сам признаешь что не имеешь права поэтому анализировать?? Перемкнуло или замкнуло?
Спецы всезнающие. Хватит ли достоинства признать свою заносчивость??
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена