Der Ehrenpräsident von Vorskla verließ den Posten des Direktors und verließ den Vorstand von Ferrexpo. Das teilt die Londoner Börse mit.
„Nach der gestrigen Berichterstattung in den Medien hat der Vorstand von Ferrexpo regelmäßige Sitzungen abgehalten, die Position von Herrn Zhevago als Direktor des Unternehmens überprüft, Ratschläge von externen Beratern eingeholt und sich mit Vertretern und Familienmitgliedern von Herrn Zhevago in Verbindung gesetzt, um zu versuchen, seine aktuelle Situation zu klären.
Das Unternehmen gibt bekannt, dass Herr Zhevago aus dem Aufsichtsrat von Ferrexpo ausscheidet. Der Vorstand wurde darüber informiert, dass Herr Zhevago bereit ist, den Vorstand von Ferrexpo sofort zu verlassen“, sagte das Unternehmen in einer Erklärung an der Londoner Börse.
Власність каналу прозора, інформація про неї оприлюднена на сайті. Редакційна політика Еспресо від власників не залежить. “Еспресо” відзначають експерти і глядачі як джерело достовірної інформації.
Сам Жеваго - колишній політик. Він був депутатом від партії “Реформи і Порядок»”, яка була партнером Руху Чорновола, і Батьківщини”. І ніколи не був у жодній проросійській політичній силі.
Його вважали одним з найзаможніших спонсорів національно-демократичних сил. Якби був в ОПЗЖ, то ніхто б його не рухав, як не рухають опзжшних олігархів. Американське видання “Форбс” визнавало Жеваго наймолодшим мільярдером, який зробив себе сам. Його батько був інженером з техніки безпеки, а мати - вчителька англійської мови. Він з золотою медаллю закінчив школу і з червоним дипломом інститут. Гроші Жеваго заробив на тому, що першим в Україні вивів на Лондонську біржу підприємство, яке колись купив у росіян Гіннера і Бабакова - Полтавський ГЗК. Таким чином він створив одну з перших публічних компаній, співвласниками якої є по більшості громадяни і фонди з США і ЄС. Саме публічними компаніями є також Apple і бізнеси Маска, наприклад. Це і відрізняє Жеваго від інших олігархів, які отримували кошти з бюджету і непрозоро їх витрачали. Тому ці компанії і не виходять на відомі біржові майданчики, бо не можуть і не хочуть бути прозорими
Ферекспо” і стала причиною переслідування Жеваго. Українські суди скасували незаконно договір купівлі полтавського ГЗК у росіян, підписаний десь більше двадцяти років тому. Усі терміни давності для розгляду таких питань минули. Невже росіяни виграли? Так, але не тільки. За твердженням преси, і люди Коломойського. Якась така випадковість). Але вкрасти публічну компанію з Лондонської біржі складно. Тому, мабуть, потрібно переслідувати Жеваго, щоб забрати його акції.
Що інкримінують Жеваго? Неправильні витрати банку, де він був власником. Сам Жеваго не робив витрат, але банк опинився у складній ситуації через те, що суднобудівний завод у Криму і заводи на окупованих територіях Донеччини і Луганщини були відібрані агресором і не могли повернути кредити. Можливо, у банку були порушення. Але це справи господарські, а не кримінальні. Важливо, що звинувачення Жеваго судом не доведені, а запобіжні заходи визначалися “найчеснішим” Печерським судом з третього разу.
Переслідує Жеваго ДБР, яке повністю контролюється офісом президента. Той самий орган, який доганяє Тетяну Чорновол і Софію Федину і де жодних прозорих конкурсів на посади керівників не було.
Очевидно, Жеваго припускався багатьох помилок. Я б, навіть маючи такі гроші, точно змінив би спосіб життя у час, коли йде війна. Жеваго багато допомагає армії і переміщеним особам, має безліч відзнак від військового керівництва і мерів постраждалих міст. Але це не привід, щоб хизуватися можливостями.
Ця справа з переслідуванням Жеваго точно завершиться погано не для нього (хоча і для нього мало хорошого), а для тих, хто незаконно її ініціював. Часи змінилися, стереотипи, цінності, поведінка повинні змінитися. І у самого Костянтина, і тим більше у тих, хто на замовлення олігархів його оббріхує, щоб допомогти пограбувати.