Во вторник, в рамках празднования Дня города Одессы, в жилмассиве Таирова был открыт сквер истории футбола с Аллеей кубков и памятником трем украинцам, ставшими обладателями «Золотого мяча» — Олегу Блохину, Игорю Беланову и Андрею Шевченко.
В торжественной церемонии перерезания алой ленточки принимали участия автор идеи, создатель одесского Клуба болельщиков футбола Эммануил Ганев, мэр города Геннадий Труханов и один из «виновников» торжества — Беланов. К сожалению, задумку организаторов, желавших увидеть на открытии памятника всех трех звезд украинского футбола, воплотить в реальность не удалось.
— Очень рад, что вы сегодня пришли на этот праздник. Хочу поблагодарить всех вас за уважение к славному прошлому спортсменов, за то, что вы помните историю футбола. Мне приятно, что вы, как настоящие одесситы, любите и цените футболистов. Мира всем нам! — цитирует Беланова «СЭ в Украине».
По словам Игоря Беланова, в Одессу Блохин не смог приехать из-за суда между ним и столичным «Динамо», а Шевченко он не смог разыскать — «тот находится где-то в Майами».
учетная запись этого пользователя была удалена
Але на теренах України у футбол почали вперше грати саме в Одесі.
"Найдавніші традиції футболу в Україні мають одесити. У сімдесяті роки XIX віку в Одесу переїхали англійці з Керченської індоєвропейської контори телеграфу. Вони і привезли з собою футбол. У 1878 році вони вже грали на полі Одеського британського атлетичного клубу. Ця команда довгий час складалася суцільно з одних англійців, а у 1899 в команді з’явилися перші місцеві гравці - Піотровський і Крижанівський. Трохи пізніше до них приєднався і Сергій Уточкін, майбутній знаменитий авіатор, ковзаняр і велогонщик світового класу.
У Львові розпочав футбол викладач вчительської семінарії професор Ценар в 1891 році, що склав опис гри, а також привіз з Великобританії перший футбольний м’яч.
У 1894 році в Стрийському парку був побудований стадіон на 7-10 тисяч сидячих місць. А 14 липня вже відбувся матч між командами Львова і Кракова. Матч проходив до першого забитого гола і закінчився перемогою львів’ян на... 6- й хвилині.
Того ж року Володимир Лаврівський уперше опублікував футбольні правила на українській мові. Терміни були також складені на українському, що сприяло просуванню гри в масу, на відміну від тих регіонів, де уживалися англійські терміни. А у 1907 році з’явилася перша українська (за національністю гравців) футбольна команда "Україна".
На Закарпатті піонерами футболу стали ужгородські старшокласники та студенти, які познайомилися з цією грою в 1893 році. Школярі вчилися під керівництвом викладачів грали в "англійський шкіряний м’яч". Влада виділила для цього безкоштовно сім гектарів землі під спортмайданчик, що отримав назву "Вербова". Тренування та ігри проводилися лише влітку, адже більшість гравців поверталися в Будапешт на навчання. Один шкіряний м’яч на той час коштував 7 корун (як центнер високоякісної пшениці).
http://h.ua/story/9566/#ixzz3CLnjoxKG
- "в Одессу Блохин не смог приехать" из-за того, что он подпачкал свое имя и ему неудобно появляться на людях,
- "а Шевченко он не смог разыскать", потому что он теперь - как известный в мире Неуловимый Джо, помните?
-- Почему Джо неуловимый?
-- Да потому что он никому не нужен.