Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

«Подробности»: Павелко угрожает расправой журналисту (ВИДЕО)

2019-01-24 12:56 Черговий скандал за участі голови федерації футболу України — Андрія Павелка. Журналіст зі Швейцарії, який опублікував ... «Подробности»: Павелко угрожает расправой журналисту (ВИДЕО)

Черговий скандал за участі голови федерації футболу України — Андрія Павелка. Журналіст зі Швейцарії, який опублікував декілька статей про корупційні схеми українського чиновника — заявив про регулярні погрози з боку очільника ФФУ. В чому звинувачують Павелка, і які погрози лунають? Всі подробиці в матеріалі.

540 мільйонів гривень в 2017 та 740 мільйонів гривень в 2018 роках з державного та місцевих бюджетів. Програму спорудження футбольних майданчиків по всій країні започаткував голова ФФУ та бюджетного комітету — Андрій Павелко. Головна ціль — начебто «футбольне майбутнє» України.

«Чтобы мы строили для наших детей», — заявив Андрій Павелко, голова ФФУ.

Однак, будують в ФФУ за власними правилами: для спорудження майданчиків відкрили спеціальний завод вартістю 8 мільйонів євро. Устаткування — за останнім словом техніки.

«Ось бачите — це американська частина, а це німецька. Ми розвинули технології завдяки нашим партнерам. Тут переробляють автомобільні покришки. Устаткування із США. А взагалі, у нас тут все, як у Німеччині. Ми використовуємо технологію головного партнера — німецької компанії «Політан»», — заявив Андрій Бондаренко, директор «ФФУ Продакшн».

Устаткування для нового заводу купували в країнах Європи та США. Але посередником стала... арабська компанія S.D.T FZE.

За даними журналістів, підприємство — фіктивне. А ціна обладнання зросла на 20 відсотків. На стільки ж подорожчала й сировина, яку закуповували в тому числі за державні кошти. Участь компанії з Еміратів визнав і сам Павелко. За його словами, таку вимогу поставив постачальник — німецька фірма «Політан».

«В ходе переговоров, было выявлено, что немецкая компания «Политан» — это лучший производитель этого покрытия — предоставил компанию для осуществления поставки оборудования, как раз из Эмиратов. Я получил письменное доказательство от «Политан», что для совершения этой сделки, была выбрана эта компания, находящаяся в Эмиратах», — говорить Андрій Павелко, президент ФФУ.

Ми вирішили звернутися до виробника. І як виявилося, ФФУ «нікому нічого не зобов’язане».

«Компанія Polytan ніколи не залучала будь-яких третіх партнерів (включаючи компанію SDT або виробників обладнання) умовою своєю участі в проекті. Компанія ніколи не зобов’язувала FFU Production залучати певних партнерів. Це виняткове право й вибір української сторони — працювати з тими чи іншими компаніями з постачання обладнання».

Далі — більше. За даними українських журналістів, арабська компанія існує виключно заради підвищення вартості обладнання.

«Для того, чтобы производить по контракту с немецкой фирмой «Политан» немецкую траву немецкого же типа — закупала оборудование, внимание! — в США, Великобритании, Дании и там только чуть-чуть в Германии фирма «СДТ ФЗЕ». Она располагается в свободной экономической зоне в ОАЭ и обладает всеми признаками «пустышки» — «фирма-прокладка», — зазначив Артем Франков, журналіст.

Розслідували корупцію Павелка не тільки в Україні, але й за кордоном. Швейцарський журналіст Арно Беда опублікував декілька статей у виданні «Ілюстре».

«Йдеться про дві статті, які вийшли з інтервалом шість місяців. Президент ФФУ — Павелко, попросив у УЄФА видати кредит в розмірі 4 млн. євро, які він і отримав. Він проводив фінансові операції, щоб переводити ці гроші через офшорні організації Еміратів. І вилучав комісію — приблизно 20%. Таким чином, це корупційні гроші. Тепер я в незвичному становищі, «під прицілом», — наголосив Арно Беда, журналіст видання «L’illustré».

За словами журналіста, йому регулярно погрожують:

«Мені погрожували. Телефонували з України. Я думаю, що від імені Павелка, однак це належить з’ясувати остаточно. Зараз проти мене та журналу «Ілюстре» подали скаргу в Лозанні. Мене просять замовкнути. Павелко хоче, щоб про нього більше не говорили. Чому хочуть змусити журналіста мовчати? Чому мене хочуть обмежити? Без сумніву, те, про що я говорив — правда», — стверджує Арно Беда, журналіст видання «L’illustré».

На своїй сторінці у Facebook швейцарський журналіст висловив навіть побоювання за власне життя і розповів історію свого колеги з Гани: тамтешній журналіст проводив розслідування корупції в сфері місцевого футболу. У підсумку главу футбольної федерації Гани, який отримав хабар в 65 тисяч доларів, було пожиттєво відсторонено від футбольної діяльності, а влада ініціювала розпуск та створення нової національної асоціації футболу. А журналіста розстріляли неподалік власного будинку.

Тим часом в Україні, багаторазові розслідування журналістів у справі Павелка та представлені журналістами докази його багатомільйонної корупції досі залишаються непоміченими владою, правоохоронцями та антикорупціонерами.

Андрій Кравець

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

24.01.2019, 12:56
Топ-матчи
Лига чемпионов Мельде Ференцварош 3 : 3 Закончился
Лига Европы Арарат Целе - : - 24 сентября 17:00
Фехервар Реймс - : - 24 сентября 19:00
Ростов Маккаби Х - : - 24 сентября 19:30

Еще на эту тему

Самое интересное:

RSS
Новости
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть