Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Возвращение «Ливерпуля»

2020-01-23 16:09 На початку 1970-х дитяча команда мого рідного міста Рівного поїхала на міжнародний футбольний турнір до Ленінграда. ... Возвращение «Ливерпуля»

На початку 1970-х дитяча команда мого рідного міста Рівного поїхала на міжнародний футбольний турнір до Ленінграда. Один із гравців молодшої вікової групи привіз звідти червону футболку. Її отримав навзамін після матчу від учасника дитячої команди «Ліверпуля». Зовні ця футболка нічим особливим не відрізнялась. Проте її власник, який у 1990-ті став бізнесменом, примудрився продати комусь цю футболку за тридцять рублів, шалені на той час для нас, школярів, гроші.

Николай Несенюк

А потім були два десятиліття ліверпульського «царювання» у чемпіонаті Англії. За ним ми тоді слідкували завдяки кільком рядкам у радянській пресі, а також статтям, фотознімкам і таблицям із чеських та польських видань, що вільно продавали в газетних кіосках Рівного.

Лише у 1990-ті перегляд ігор «Ліверпуля» по телевізору став для нас доступним. І саме тоді легендарна команда припинила перемагати у чемпіонаті Англії. Це триває вже 30 років. Упевнений, точно припиниться навесні. Не зупинятимусь на нинішній грі «Ліверпуля» — усі охочі можуть її побачити щотижня. Приділю увагу тому, що ці довгі 30 років без титулу команда залишалася предметом уболівання мільйонів фанатів.

Колись мені самому довелося відчути магнетизм стадіону «Енфілд Роуд», де грає «Ліверпуль». З того часу маю шалену до того «Ліверпуля» за­здрість. Заздрю команді. Вона знає, що ніколи не залишиться сама, як співають переповнені трибуни перед кожним матчем. Заздрю тим щасливчикам, які мають абонементи на ту співочу трибуну. Заздрю із напівпорожнього київського стадіону, де нечисленні останнім часом глядачі кричать «ганьба» моєму рідному «Динамо».

Переконаний, «Ліверпуль» повернувся на вершину не лише через гроші інвесторів. Не тільки через талант нинішнього тренера Юргена Клоппа, що вивів гру команди на високий рівень. Зробив її «машиною для здобуття очок», як казали у 1970-ті про наше «Динамо». Все це, звісно, важливо. Але головне — «Ліверпуль» грає для своїх уболівальників, які ніколи не зрадять. І тому не міг не повернутися на вершину. Повернутися формально, бо насправді для згаданих уже фанатів «Ліверпуль» на вершині був і буде ­завжди.

Микола НЕСЕНЮК

Лучший комментарий

AlexanderVic
Александр - Наставник
23.01.2020 16:37
Вы думаете,фанаты Лидса и Блекберна кричат «ганьба» во время матчей этих клубов???Ну,понятно,на английском языке.Вы думаете на эти игры приходит 5-7 тысяч зрителей?Вы ошибаетесь.

Читать все комментарии (9)

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

RSS
Новости
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть