ТСК з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства та зловживання службовим становищем президентом УАФ Павелком А.В. при будівництві футбольних полів зі штучним покриттям пропонує Верховній Раді продовжити роботу ТСК на шість місяців.
14 травня відбулось чергове, дев’яте, засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства України та зловживання службовим становищем президентом Української асоціації футболу (Федерації футболу України), головою Комітету Верховної Ради з питань бюджету Верховної Ради України восьмого скликання Павелком А.В. при вирішенні питання фінансування та реалізації бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» у 2017-2018 роках, у якому взяли участь вісім членів Тимчасової слідчої комісії та інші народні депутати.
Члени ТСК розглянули і затвердили текст Звіту Тимчасової слідчої комісії про піврічну діяльність комісії, створеної Постановою Верховної Ради від 15 листопада 2019 року (№ 304-IX).
Доповідаючи проект Звіту, голова ТСК народний депутат Анатолій Костюх поінформував, що до нього включена отримана і перевірена в ході діяльності Тимчасової слідчої комісії інформація про затвердження, розробку бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України», хід її реалізації, використання коштів та виявлені порушення і зловживання.
За його словами, окремими розділами представлені дані про діяльність правоохоронних органів і ходу розслідування справ, а також описана роль у створенні та реалізації програми президента Української асоціації футболу, голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Верховної Ради України восьмого скликання Павелка А.В.
Анатолій Костюх підкреслив, що Звіт також містить значну кількість фактів і обставин, які не були перевірені в ході діяльності ТСК і відомості, які потребують додаткового вивчення.
Виходячи з вище зазначеного, голова ТСК запропонував: «Роботу Тимчасової слідчої комісії не завершувати. Подати проміжний звіт на розгляд Верховної Ради України та запропонувати продовжити роботу ТСК ще на шість місяців».
Член ТСК народний депутат Ігор Кривошеєв висловив думку, що «Тимчасова слідча комісія саме з такою назвою обмежена у предметі розслідування і не відповідає масштабам проблеми». Він запропонував припинити діяльність даної ТСК і натомість створити нову з ширшою назвою.
Водночас заступник голови ТСК народний депутат Григорій Мамка підтримав пропозицію продовжити діяльність даної Тимчасової слідчої комісії на шість місяців, зауваживши, що, «за умови надходження усіх необхідних матеріалів, вона може завершити свою роботу протягом двох-трьох місяців». Він також зазначив, що не вважає, що назва діючої ТСК накладає якісь обмеження на розгляд документів і фактів.
Обґрунтовуючи необхідність продовження діяльності ТСК, Григорій Мамка нагадав, що на засіданнях комісії була заслухана інформація Рахункової палати про реалізацію дворічної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» у 2017-2018 роках" протягом першого року її дії. Водночас, через обставини, викликані карантинними заходами запровадженими Кабінетом Міністрів України у зв’язку із поширенням коронавірусу, не була проведена перевірка реалізації програми протягом другого року. Також, за його словами, не була проведена перевірка Аудиторською службою використання в ході реалізації програми бюджетних коштів. Через карантинні обмеження Тимчасова слідча комісія, не змогла заслухати на своєму засіданні представників правоохоронних органів щодо роботи, проведеної потягом останніх місяців. Окрім того, ряд областей ще не дали документу про реалізацію даної бюджетної програми.
Заступник голови ТСК наголосив, що така інформація може «кардинально змінити роботу Комісії і роботу правоохоронних органів у разі розслідування кримінальних проваджень».
Тимчасова слідча комісія затвердила проект Постанови Верховної Ради України «Про Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства України та зловживання службовим становищем президентом Української асоціації футболу (Федерації футболу України), головою Комітету Верховної Ради з питань бюджету Верховної Ради України восьмого скликання Павелком А.В. при вирішенні питання фінансування та реалізації бюджетної програми „Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України“ у 2017-2018 роках» у якому рекомендує Верховній Раді взяти Звіт ТСК до відома.
Також у проекті Постанови пропонується: «З метою подальшого розслідування відомостей щодо фактів порушення законодавства України та зловживання службовим становищем президентом Української асоціації футболу (Федерації футболу України), головою Комітету Верховної Ради з питань бюджету Верховної Ради України восьмого скликання Павелком А.В. при вирішенні питання фінансування та реалізації бюджетної програми „Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України“ у 2017-2018 роках продовжити роботу Тимчасової слідчої комісії на 6 (шість) місяців відповідно до завдань, передбачених Постановою Верховної Ради від 15 листопада 2019 року № 304-IX».
Окрім того, пропонується звернути увагу ряду центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також правоохоронних органів на необхідність оперативного реагування на рішення та повідомлення ТСК, сприяти її діяльності шляхом забезпечення інформацією, матеріалами та документами, які стосуються предмету діяльності ТСК, у встановлені законодавством строки.
Згідно з проектом Постанови, Офіс фінансового контролю та Рахункова палата мають протягом двох місяців здійснити фінансовий аудит ефективності виконання бюджетної програми «„Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України“ у 2017-2018 роках». Офісу Генерального прокурора рекомендовано вжити заходи реагування за фактами наведеними у звіті ТСК.
У разі продовження діяльності Тимчасової слідчої комісії на пів року, остаточний Звіт планується заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради до 15 листопада 2020 року.
Началось все с того, что на прошлой неделе в швейцарском L’Illustré вышла статья об увольнении Павелко с поста члена дисциплинарного комитета ФИФА из-за его коррупционного шлейфа, а также о его попытках скрыть это от общественности путем заключения с ФИФА соглашения о признании вины.
В ответ на это в украинских СМИ был опубликован ряд материалов, призванных опровергнуть материал L’Illustré и обвинить его автора Арно Беда во лжи. В них заострялось внимание на том, что на сайте ФИФА Павелко числится членом дисциплинарного комитета, следовательно, материал L’Illustré – неправдив.
На сегодня уже более 80 изданий из Европы, США, Африки и Азии написали о том, что "наивысшее официальное футбольное лицо в Украине попало под следствие ФИФА и УЕФА в отношении миллионов долларов, выделенных на развитие его национальной федерации".
"ФИФА заявила, что Павелко покинул дисциплинарный комитет в середине февраля, а также что соглашение по сделке со следствием было завершено в апреле. В то время он проходил отдельное расследование по этике ФИФА, не связанное с финансовыми вопросами", – говорится в материале Associated Press.
По словам Арно Беда, именно "кредит УЕФА и махинации с закупками оборудования через офшор в ОАЭ и его лживые объяснения" явились поводом к написанию вызвавшего мировой резонанс материала. В Twitter он опубликовал пояснения Павелко по вопросам, которые возникли у комитета по этике ФИФА после заявления журналиста об угрозах от главы УАФ из-за публикации журналистского расследования о растрате €4 млн, полученных от УЕФА.
"В письме к ФИФА Павелко указал, что заявления в медиа относительно займа УЕФА в размере $4 млн украинской федерации в июле 2017 года были ошибочными и что это был авансовый платеж в размере €4 млн ($4,27 млн) по правам на вещание. Он также предоставил ответы, ранее поданные УЕФА, по связям его федерации с компанией в Объединенных Арабских Эмиратах для проекта строительства полей с искусственным покрытием", – пишут Associated Press и The Washington Post.
Если все так складно, как описывает Павелко в своих пояснениях, почему же и ФИФА, и УЕФА уже практически два года не могут поставить точку в этой истории: завершить расследование и публично огласить его результаты?
И при каждом вопросе на эту тему либо отказываются от комментариев, либо уклоняются от прямого ответа, делая невнятные заявления.
Сам же Павелко пока никак не отреагировал на свою внезапную мировую "популярность".
“Большая часть информации в статье... искажена и не соответствует действительности”, – заявил Павелко в ответе в адрес The Associated Press по электронной почте в понедельник. Такой ответ Павелко дает в отношении расследований не впервые.
Но его тактика отрицания не работает: коррупционная слава уже нанесла мощный удар как по имиджу украинского футбола, так и всей Украины.
Источник: "ГОРДОН"
С фифой-уефой павелка договорился, и с этими договорится. Мастер переговорного процесса, однако. Останется почётным президентом. Денежки то все равно тю-тю... Такая страна, увы..
ТСК таких полномочий не имеет.
Что павелко с "консультантом" холодницким вас имеют?!
Вам нужны ещё какие то дополнительные полномочия?!
"Проффесионалы" хр..вые!
А мне,кажется,что вы специально,со своей комиссией, тянете время до истечения срока давности!
По другому думать не могу!