Скандалом завершился вчерашний матч 9-го тура чемпионата Украины «Днепр-1» — «Колос» (0:2). В центре резонансной ситуации оказался великий нападающий Евгений Селезнев (поговаривают, что Лионель Месси уже несколько лет безуспешно пытается добыть футболку этого легендарного форварда), который своей феерической игрой за «Колос» притягивает внимание болельщиков всего мира.
Сперва Селезнев, покидая поле после своей замены на 73-й минуте матча, «предложил выйти» представителю пресс-службы «Днепра-1». Но главный конфликт у звезды произошел в этот вечер с главным тренером этой команды Игорем Йовичевичем.
Словесные перепалки между футболистом и хорватским тренером во время игры привели к перепалке уже в подтрибунном помещении после окончания матча. Как сообщает «Трибуна», Йовичевич, прекрасно освоивший украинский язык, во время ссоры попросил Селезнева отвечать по-украински, на что услышал от нападающего: «Это моя страна, и не хорвату мне рассказывать, как говорить». Дальнейший конфликт удалось погасить с помощью работников «Днепр-Арены».
Ситуація в іншій державі окрім можливо Білорусі неможлива в принципі, щоб іноземець просив у місцевого розмовляти державною мовою.
А Йовічевіча став ще більше поважати. Успіхів йому та досягнень.
Нажаль він не один такий. Подивіться на місцеві вибори.
Навіть залиті кров'ю Слов'янськ, Маріуполь знов і знов понаобирали собі ригов. Життя не лікує.
Бачу один вихід: інститут неповного громадянстваю і поголовні екзамени на знання української мови, літератури та історії для отримання повноцінного громадянства.
І нехай подібні тунці потім жаліються хоч у спортлото, хоч у всесвітню лігу сексуальних реформю
https://slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8E%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F
И да, вот такие меры (как предложили выше) я не поддерживаю, но эта проблема требует решения. Бо без мови нема нації, буде тільки федерація.
А моя пропозиція не нова - цим шляхом йшли країни Балтії і їхний досвід пересвідчує, що це вірний шлях.
А ось Ваша недолуга спроба використати розкуртку по Ділтсу недоречна і лише показує Вашу власну меншовартість.
Навіть якби Ви були праві щодо вісутності слова "жалітися" у словнику української мови, то звичайно ніхто не пропонує через одну єдину помилку визнавати тест не пройденим, як ніхто і не буде вимагати академічних знань.
Зрозуміло що екзамени мають бути накшталт ЗНО а прохідний бал для отримання повноцінного громадянства має визначати спеціальна комісія. І, як на мене, то 60% правильних відповідей - то буде цілком прийнятний показник. А тим, хто не здав - паспорт неповного громадянства (всі права, крім права обирати та бути обраним а також займати найвищі державні посади) на 5 років, а після закінчення цього терміну - право на наступну спробу отримання громадянства.
І тут мова не про те, якою мовою людина мусить спілкуватися в побуті, а про те, що для отримання саме Українського громадянства треба відчувати себе Українцем, а для цього мінімальна вимога - то мати базові знання саме з Української мови, Українською літератури та Української історії.
І це питання формування Держави
Относительно гражданства. Не политолог, но думаю ,что предложенные вами экзамены на "... базові знання саме з Української мови, Українською літератури та Української історії." каснутся и русскоязычных , защищающих Украину в окопах на Донбассе .Вы догадыветесь, что именно они скажут Вам в случае получения паспорт неповного громадянства ? А может и сделают.
Та і про що мова, якщо на сайті значна більшість коментів - російською.... Не можуть кілька речень українською зв'язати...