Главный тренер «Днепра-1» Игор Йовичевич рассказал, почему разговаривает на украинском языке.
— Почему украинцы так удивляются, что вы выучили украинский язык?
— Не понимаю, вообще. Я пришел в Украину, и тут официальный язык украинский. Если он такой, то я выучил украинский язык. Если бы был другой, то я бы и его выучил.
— Реально ли было бы выучить украинский, если бы вы попали не в «Карпаты», а в «Днепр», например, где не украиноязычная среда?
— Тут между собой нужно разбираться. Официальный язык украинский. Он мне очень нравится, очень мелодичный. Если не ошибаюсь, то украинский — второй по мелодичности в Европе после итальянского.
Это сложный язык, но я отдал все силы, чтобы коммуницировать с вами. Хотя, думаю, мне не хватает еще 20-30%, чтобы до конца высказать все, что я думаю.
— Для чего украинцам знать украинский язык?
— Нужно время, чтобы все поняли важность языка. Знание языка — это уважение к стране, в которой ты живешь.
С первого дня в «Днепр-1» я начал говорить на украинском и меня все прекрасно понимают. Если я вижу, что что-то не так в глазах — говорю на русском.
Спеціально послухав оригінал інтерв'ю - він говорить українською краще ніж половина нашої Верховної ради... він же говорить українською... а його якогось біса перекладають на мокшанську...
Тільки нації, що пережили таку війну, в даному випадку як Хорвати - можуть по справжньому розуміти значення мови...
-
Мр Эбенезер Дорсет, эсквайр(kna)
- Эксперт
05.05.2021 11:25
Така людина заслуговує на повагу.
- 2
-
Фанера "М`Gladbach 0-10"під MUN 0:7, МAN 0:6 і ROT 1:7(zloe_bobro)
- Эксперт
05.05.2021 10:26
Велика повага Йовічевичу!
- 2
-
Стас ДК(llo-stanslav)
- Наставник
05.05.2021 02:28
Таку поваги до країни та народу України та й до клубу і вболівальників тренеру ДК, але то таке, циган він є циган.
- 0
-
Вова ДК(vovick)
- Наставник
04.05.2021 21:54
Хорват Йовічевіч дає інтерв'ю українською мовою, а українець Шурік (Кравчук чи ін.) перекладають його на російську (мову агресора). Вибачте шановні, але це ганьба адміністрації сайту!
- 13
-
Shapych
- Эксперт
05.05.2021 00:30
Мені ще згадалося, як після вильоту Динамо від загребців в юнацькій Лізі УЄФА, в Києві на пресконфі Йовічевіч, який тоді тренував Динамо Загреб давав відповіді українською, а тренер Динамо Київ - російською.
- 4
-
Konstantin V(chees2104)
- Наставник
05.05.2021 01:41
Певно, Шурік переймається за читачів сайту з Білорусі, Канади, Ізраілю... з країни, що на Сході. Боїться, що не зрозуміють української та перестануть відвідувати сайт. А, може, вважає себе розумнішим за них, що вони самі не зможуть перекласти.
- 5
-
Ігор Равлінко
- Наставник
04.05.2021 21:10
Тільки велику повагу може викликати Йовічевич , за таке відношення , до нашої мови !
- 11
-
Вашкулат Оксен(oksen)
- Наставник
04.05.2021 20:29
Дуже приємна людина. Можливо комусь з наших москворотих спортсменів хоч трошки соромно стане.
- 11
-
michail nadarayda(michailnadarayda)
- Эксперт
04.05.2021 20:09
Только уважение к этому человеку и тренеру. Хочется пожелать удачной работы и счастья ему и его семье.
- 7
-
александр футбол(alexander1964)
- Эксперт
04.05.2021 20:03
Професіональні якості Йовичевич як тренера поєдналися з повагою до мови країни працевлаштування.
- 17
-
Гліб Капустін(Romen)
- Эксперт
05.05.2021 00:12
Авраам Кампомар-спортивний журналіст,баск. Вільно розмовляє українською.
- 3
-
александр футбол(alexander1964)
- Эксперт
05.05.2021 11:48
Футбольний тренер УПЛ та спортивний журналіст- відчутні різниці
- 1
-
Гліб Капустін(Romen)
- Эксперт
05.05.2021 12:15
З тренерів він один вивчив українську.
- 0
-
Sergiy S(SergiyS)
- Эксперт
04.05.2021 19:52
Щиро вдячний хорвату, який вивчив українську мову з поваги до країни, а якій працює!
- 19
-
Владимир Михайлов(vladimir-mihajlov)
- Эксперт
04.05.2021 19:09
Снимаю шляпу перед Йовичевичем ! Он не просто говорит на мове, он говорит чисто, а это большая редкость. Это уважение не только стране, где работает, это уважение всем нам.
- 11
-
Гліб Капустін(Romen)
- Эксперт
04.05.2021 19:08
Респект. Как то был я в организованном туре в Барселоне и был у нас местный гид,в прошлом питерец, который там живет с начала 90-х.
- 8
-
Брюс Всемогутній(BruceWillis)
- Эксперт
04.05.2021 19:04
Йовічевічу звісно Respect ! Але інше неприємно вражає, що на сайті значна більшість коментів на свинособачій :(
- 15
-
сергей ша(s000111)
- Опытный писатель
04.05.2021 19:54
Так сайт свинособачою ведеться
- 13
-
Брюс Всемогутній(BruceWillis)
- Эксперт
04.05.2021 20:25
На жаль....
- 8
-
Baccara(bortan)
- Начинающий писатель
05.05.2021 00:20
Я бы мог написать на украинском, но, как думаю и многие, не хочу делать ошибки и выглядеть глупо, говоря на суржике.
- 3
-
Александр
- Начинающий писатель
04.05.2021 18:42
уважуха!
- 1
-
любитель 2
- Наставник
04.05.2021 18:41
Ну вот ,что кроме Уважения! может заслуживать подобный подход?!!!Хорошо,что есть еще адекватные люди в нашем футболе!Браво!
- 4
-
Женя Живиця(zhyvchyk)
- Наставник
04.05.2021 18:34
Йовічевич більше українець, ніж мільйони "насєлєнія" з українським паспортом. Велика повага до таких іноземців.
- 18
Еще комментарииВін - хорват, саме тому розуміє українців... В мене був такий випадок в Хорватії. Хтось з хорватів спитав мене, звідки я , а потім почав говорити, що Україна і Росія - одне і те ж. Я йому прямо в вічі сказав: "Звичайно ж! Так само, як і Хорватія та Сербія! Це ж ТЕЖ так само?". Той хлоп зразу все зрозумів.
До речі, українська мова ближча до хорватської, ніж російська, так що все-таки Йовічевичу було простіше вивчити її :))
Одному вистачило рік грати і + 2 тренувати, щоб вивчити українську, іншому не вистачило життя.
На моїй пам'яті, якщо не помиляюсь, чи не єдиний такий випадок в українській футбольній історії.
Але Ви запитали про футбольну історію. Футбольні журналісти теж мають до неї відношення.
З гравців теж є. Обидва грали в Карпатах. Нігерієць Годвін, та македонець Богатінов.
Щиро "вдячний" українському сайту, який переклав інтерв'ю хорвата українською на російську...
Це просто якийсь театр абсурду. Хоча...Це просто сучасна Україна. На жаль...
Он много и интересно рассказывал. Про Испанию, Каталонию. Про Дали, Гауди...
Но вот кто то из гостей спросил у него, владеет ли он каталонским языком.
И он ответил. А зачем? Меня и на испанском поймут.
Вот и вся разница между Игорем и барселонским гидом. Уважение к тому месту, народу, где ты живешь.
Невже важко зв'язати кілька слів українською, щоб написати комент ?!
Почему я не могу говорить/писать на чистом украинском? Так сложилась жизнь и это моя жизнь. И вдаваться в объяснения я не вижу смысла учитывая такой изначально негативный подход.
Делает ли это меня не патриотом Украины? У вас может быть какое угодно мнение, но я считаю себя патриотом и я считаю у меня на это есть право. Я много помогал действующим бойцам АТО и раненым. Я помогал и помогаю экономике Украины ведя здесь бизнес.
А русский язык? Да какого х... у России на него привилегия и люди должны стесняться на нем говорить? У Англии не было экслюзива на английский, у Португалии на португальский и т.д. И почему мы, украинцы, должны делить своих по знанию языка, а не по реальным действиям для блага Украины?!