Известный украинский спортивный журналист Руслан Свирин высказал свое мнение о бывших игроках «Динамо» Олеге Блохине и Андрее Шевченко.
«Сьогодні найвидатнішому футболісту київського «Динамо» Олегу Блохіну виповнилося 69. Я ніколи не забував дату 5 листопада, бо цього ж дня народився мій товариш, режисер Льоня Колесник, нині покійний вже. Але про Блохіна. Вболівальники часом ламають голову, хто крутіший: Блохін чи Шевченко? В обох є Золотий м’яч. На користь Шевченка грає час. Спогади про його гру більш свіжі,голи у гарній якості не складно знайти в ютубі, молодь краще обізнана про Шеву. І він точно зростав як майстер гри за часів Незалежної України. Але! В Андрія розквіт кар’єри прийшовся на італійський етап у Мілані. Блохін же радував око глядачеві своєю грою безпосередньо у Києві 16 років! Можна було щотижня встановити з ним візуальний зв’язок — прийти на стадіон, відволіктися від буденності і поринути у свято футболу, яке дарували глядачам київське «Динамо» з Блохіним у складі. І це з 72-го по 1988-й роки, коли Олег Володимирович поїхав догравати в Австрію. За цей час Блохін двічі виборював разом зі своїми зірковими партнерами Кубок Кубків, наколотив у чемпіонатах СРСР недосяжну для інших кількість голів — 211. А коли став тренером, привів збірну України до чвертьфіналу чемпіонату світу у 2006-му. Сьогодні він проводить свої турніри і демонструє хлопчакам Золотий м’яч. На запитання, хто вплинув на його кар’єру більше — батьки чи Лобановський, однозначної відповіді іменинник не має. А чому забивав багато? Бо був по-спортивному зухвалий. Далі пряма мова:
«Чтобы идти в обводку, надо быть уверенным в себе, а не останавливать мяч и не отдавать назад. Наглость надо иметь. И уверенность в себе. И потом ты можешь выиграть Золотой мяч. А если ты взял мячик и отдал назад на два метра, то ты наверно ничего не выиграешь. А второе, если нападающий забивает три мяча за сезон, я считаю, что это не нападающий. Хотя говорят: звезды, он перспективный. Посмотрите, за границей — 18-19 лет уже звезды. А у нас 23-24 он еще подающий надежды, а в 25 он заканчивает. Ну, это критика. Пусть считают, что я бурчу здесь, как старый человек. Но это мое мнение. А критиканов всегда на диване хватает. Что бы ты не сказал, всегда найдутся те, кто будет критиковать. Я уже к этому привык», — написал Свирин на своей странице в сети Facebook.
учетная запись этого пользователя была удалена
Оба выдающиеся футболисты!
Но в разное время!
Для меня, Блохин, гений футбола моей молодости!
В то время его приглашали во многие зарубежные команды!
Но политика бывшего Союза, не разрешала ,ни в какую , такие переходы!
Если бы Блохин перешёл в зарубежный клуб, может быть у него появился бы и второй "Золотой мяч"!
Шевченко, имел больше возможностей в независимой Украине - мог перейти в любую зарубежную команду и там оттачивать своё мастерство!
И благодаря своему таланту,играя за Милан,Шева и получил свой "Золотой мяч"!
Не нужно сравнивать этих двух Гениев футбола Украины!
Кто то назовёт лучшим Блохина,обидит Шевченко и наоборот - назовут лучшим Шевченко обидят Блохина!
Мы ,болельщики Украины,должны гордиться,что украинцы Блохин,Беланов и Шевченко имеют "Золотые мячи"!
Не многие страны имеют "владельцев" "Золотой мяч",а у нас их трое!
Надеюсь,что в дальнейшем, к этому трио, добавится ещё кто то,кто выиграет "Золотой мяч"!
учетная запись этого пользователя была удалена
Хотя это может быть потому, что это период моей молодости? :-)
У Блохіна: 283 голи, з них у єврокубках 26, крім того за збірну 42.
Тобто повна перевага у статистичних показниках у Шевченка.
Тут звісно слід брати до уваги, що рівень чемпіонату СРСР був вищий за рівень прем'єр ліги України, але Шевченко забивав у Серії А та у Британії. З іншої сторони збірна СРСР була сильнішою за ЗбУ, тож забивати там було легше.