Известный в прошлом рефери Мирослав Ступар дал свою оценку скандальному эпизоду вчерашнего матча 2-го тура чемпионата Украины «Верес» — «Шахтер» (1:1).
Напомним, уже в компенсированное арбитром время к первому тайму «горняки» получили право на исполнение штрафного у ворот «Вереса». Перед мячом сразу стал главный арбитр встречи Александр Шандор и поднял вверх руку, в которой он держал свисток. Со стороны это выглядело так, будто он дал команду, что штрафной удар должен пробиваться после его свистка. Но как только арбитр отошел от мяча, защитник «Шахтера» Николай Матвиенко точным ударом по пустым воротам открыл счет — голкипер «Вереса» в этот момент находился далеко от ворот и планировал выставлять стенку до удара.
— Прокомментируйте действия главного арбитра Александра Шандора во время гола Матвиенко в ворота «Вереса».
— Шандор неправильно занял позицию в момент исполнения этого штрафного удара. Он не должен был становиться перед мячом, спиной к воротам, не контролируя, что там в штрафной делается.
Его поднятая вверх рука со свистком со стороны наталкивает на вывод, что в этом эпизоде должен был быть удар по свистку. Но Матвиенко пробил без него.
Судья не должен поднимать руку просто так, когда поднял руку — это такой жест, который означает, что будем по свистку пробивать. Он просто не продумал этот момент.
Но и «Верес» не пытался поставить стенку. Фактически удар по свистку применяется для того, чтобы отвести игроков обороны на девять метров от мяча, чтобы атакующая команда нанесла удар. Тренер всегда на установке называет футболиста, который должен стоять перед мячом и не дать противнику быстро разыграть штрафной, а там судья тебя уже отодвинет при ситуации. А здесь я не видел такого шага со стороны игроков «Вереса», их поведение было пассивным.
— Получается, что правила футбола Шандор не нарушил, но что-то неправильное все же совершил?
— Да, методично он поступил неправильно, нарушил рекомендации. Потому что есть жесты, которые не нужно комментировать. Этот жест — рука вверх, следовательно, должен был быть удар по свистку. Это негласные правила, потому что в правилах футбола так не написано. Фактически это методические рекомендации.
Он стал перед мячом, поднял руку со свистком в верх, а что дальше? Арбитр должен был это со стороны делать, смотреть, что хотят футболисты.
В УПЛ очень мало игроков используют момент неожиданности, то есть пробитие со штрафного не в тот момент, пока стенку выставляют, а сделать это быстро. Тем более, что в тот момент уже был конец первого тайма, время шло. А вот игрок «Шахтера» (Матвиенко) сделал это и застал врасплох соперников.
Наша беда, что судьи уже привыкли, что штрафной — это стенка, девять метров... А игроки знают, что можно быстро разыграть, и вот чтение таких моментов в игре дает арбитру возможность занять позицию в правильном месте, а не перед мячом. Матвиенко имел право так пробить, но Шандор не должен был находиться в том месте, где он был.
— Обычно в подобных ситуациях все же назначают удары по свистку?
— Я не увидел, что по ситуации здесь должен был бы быть удар по свистку. Стенки же не было, Паст вышел из ворот непонятно куда, игрока «Вереса» перед мячом также не было, и Матвиенко это понял, и воспользовался.
— После матча Николай Матвиенко заявил, что Шандор у него спросил — он будет бить по свистку или нет, и игрок «Шахтера» ответил, что будет пробивать без свистка.
— Арбитр не должен спрашивать у игроков, будут они бить по свистку или нет. Он сам решает в зависимости от ситуации.
— Может ли быть какое-то наказание для Шандора за этот эпизод?
— Эта ситуация должна получить выводы комитета арбитров. Послушаем, что скажут из Италии Лучано Луччи или Розетти. Мы же такие тупые, что своих специалистов нет, а пользуемся консультантами из зарубежных стран, хотя они за более чем 12 лет ничего для судейства не дали.
Андрей Шевченко
А не запитував звідки йому зручніше бити?
- fair play ..:)))))))))
«…Якщо арбітр хоче, щоб гравець (-і) чекав (-ли) поновлення гри по свистку (наприклад, забезпечення захисниками дотримання відстані 9,15 м (10 ярдів) від м'яча, коли призначається штрафний/ вільний удар), він повинен попередити гравця(-ів) команди, що атакує, щодо сигналу свистка…».
https://ua.tribuna.com/blogs/ukrainianf/3084237-shandor-dnya-arbitr-zaraxuvav-gol-shaxtarya-pislya-shtrafnogo-/?utm_source=copy
Жест судьи с поднятой рукой и свистком однозначно воспринимается, как требование бить по свистку.
"Если после того ,как мяч вошел в игру,выполнивший удар игрок вторично коснется его(не руками),прежде чем мяч коснется другого игрока"::
-противоположная команда получает право на штрафной удар,выполняемый с места ,где произошло нарушение".
Что произошло в матче Вереса с Шахтером: "судья"Шандор стал спиной к воротам и перед мячом в месте нарушения. Матвиенко откатив мяч в сторону пробивает в свободный угол ворот.,тем ссамым нарушил правило 13.
Должен был получить ж.к.,а Верес право на свободный удар.
Однако по "лучано" усё было у порядке.Тем более,что шавка леоненко уже поздравила кротов с хзолотом ЧУ 2023/24.
"Верной дорогой идете,товарищи!".((
Ось був такий епізод. Я його запам'ятав, бо бомбануло, вважаю що суддя з нього - чудило на букву М, образив дівчат, може в іншій команді його коханка (а то юніорки). Але ж якщо зрівняти з епізодом з Матвієнко - це протилежні ситуації, обидва арбітра не можуть бути правими. Хоча впевнений, що їх федерації не мали притензій до обох. Така сила існуючих правил. Там описано не все, а арбітр керується духом гри. Гравець може катати м'яча чим і як завгодно, доки сам не вирішить, що він у грі - я з цим згоден, але вон то італійське чмо з відео з дівчатами так не вважає. Вирішувати має суперниця чи він.
Там взагалі нічого не сказано як треба будувати стінку. Як показувати свисток. Чи треба щось питати у когось арбітрові. Дуже епізодично (а буває й з протиріччям) описані деякі моменти.
ПРАВИЛА ФУТБОЛУ НЕ ПРОПИСАНІ ТАК, ЩО ВОНИ Є ВИЧЕРПНІ!
А арбітр потрібен вести гру так, щоб вона відповідала Правилам Гри та, увага, 'духу гри' на свій розсуд. Так прямо й написано. Тобто 'а покажіть пункт в правилах, де ..., або балабол ' - воно так не працює, як і для більшості інших кодексів. Просто в правилах не прописано вичерпно всі можливі ситуації. Людині воно бач, складно. Дух гри, на свій розсуд. Стала практика виконання. Але можно й навпаки. Така сила у упередженного арбітра. Змінювати це футбольним ділкам чомусь не хочеться.
"""""""""""""""""""""""""""""
А як же Фейр-плей від кротів?
Хоча... про що це я ...де Вікіпедія і де кроти...
Із Википедии:
- "Фейр-пле́й, фэр-плей — свод этических и моральных законов, основанных на внутреннем убеждении индивидуума о благородстве и справедливости в спорте."
Статус: Читатель (48 комментариев)
Зарегистрирован: 03.08.2023 11:12
Карма: -121
"""""""""""""""""""
Де в моєму коменті написано, що матвієнко "отодвинув"( правильно українською - відсунув)воротаря Вереса з воріт?
Вже не раз стикаюся з даунбаськими, коли вони все перекручують, що ти пишеш або говориш. Як і зараз...
99% даунбаських свої ніки пишуть латиницею.
Греби на свій сайт "терикон" і там коментуй - для такий, як ти та тобі подібним слово "Фейр Плей" це як Космос!
Ви все своє життя жили по понятіям та намагаєтеся всій Україні доказувати, що "донбасс порожняк не гонит"!
Фейр-плей тут ні до чого.
Ладно, вже невпевнений чи малював суддя. Тут з 6:00 стосовно цього епізоду. Може існує декілька трансляцій. а може обхор невдало змонтований і врізали повтор фолу у той момент, де арбітр мав малювати. Але мені вчора чогось запам'яталося, що балончиком прискали.
Отже, що точно можна казати: стоїть арбітр спиною до воріт у точці фолу, тобто він перед м'ячем так, що вдарити по воротах неможливо. Підбігає перший гравець Вереса, стає так, щоб затулити ворота від удару з точки, визначеної арбітром, але впритул стати він не може, бо там стоїть Шандор. Він десь у трьох-чотирьох метрах від м'яча, чекає інших (один вже підбігає) і в цей час повертається впівоберта, бо кіпер вже відійшов на лінію м'яч - стінка і почав командувати. Матвієнко прокатує м'яч, щоб йому не завадив гравець Вереса у заготовці стінки й б'є. Обидва гравця Вереса намагаються йому завадити, але запізно, бо перший ще мав обернутися. Суддя відскакує - ну грає як гравець Шахтаря, але з повноваженнями, з якими йому зручно вводити в оману гравців Вереса. Ну жест з свистком для їх легенди це кошмарний зашквар. Немає ніякої потребі піднімати собі перед очима свисток характерним жестом, щоб спитати, чи треба побудувати стінку. Це фінт.
'Якщо під час виконання штрафного/вільного удару, суперник перебуває ближче
встановленої відстані від м’яча, удар повторюється, за виключенням випадків,
коли може бути застосована перевага; але, якщо гравець швидко виконує
штрафний/вільний удар, і суперник який перебуває на відстані менше 9,15 м (10
ярдів) від м’яча, перехоплює його, арбітр не зупиняє гру. Проте, суперник, який
навмисно перешкоджає швидкому виконанню штрафного/вільного удару,
повинен бути попередженим за затримку поновлення гри.'
Тобто можно продовжати. Але ящо навмисно, то попередження.