Jurij Kałytwyncew: Polacy nie byli zainteresowani Supryagą i Andrijewskim

2023-03-21 17:24 Jurij Kałytwyncew zdementował informacje o zainteresowaniu Polesia dwoma piłkarzami Dynama - Ołeksandrem Andrijewskim i Władysławem Supryjem. ... Jurij Kałytwyncew: Polacy nie byli zainteresowani Supryagą i Andrijewskim
21.03.2023, 17:24

Jurij Kałytwyncew zdementował informacje o zainteresowaniu Polesia dwoma piłkarzami Dynama - Ołeksandrem Andrijewskim i Władysławem Supryjem.

Yuri Kalitvintsev. Foto: polissyafc.com

- Polesie nie ma zimą wielu nowych zawodników. Czy jesteś zadowolony z tych przejść?

- Nie chcę rewolucji, chcę się rozwijać. Nie widzę sensu zmian dla samych zmian. Dziś mamy zrównoważony zespół. Nie stoimy w miejscu. Selekcja jest kwestią całodobową. Jeśli zawodnik będzie na tym samym poziomie co nasi gracze, to nie potrzebujemy go do rotacji. Jeśli bierzemy zawodnika, to powinien on być o głowę silniejszy od zawodnika, który jest w drużynie.

- Na jakiej pozycji widzi Pan Borysa Krushynskyy'ego jako przybysza z FC Lwów?

- To wielkie szczęście podpisać wszechstronnego zawodnika. Potrafi nie tylko kryć różne pozycje, ale też dobrze na nich grać. Teraz widzę go w środku pola.

- Zimą "Polesiu" obiecywano podpisanie Soupryaga Vlada i Oleksandra Andrievskyi. Czy rzeczywiście było zainteresowanie nimi?

- Muszę powiedzieć szczerze i uczciwie: nie prowadziliśmy negocjacji z tymi zawodnikami.

- W okresie Pana pracy w "Polesiu" nie widzieliśmy żadnych obcokrajowców. Czy to Pana stanowisko, czy po prostu tak się stało?

- Nie patrzę na wiek i kraj. Poza Rosją i krajami, które ją wspierają. Do tej pory nie widzę obcokrajowców, którzy byliby silniejsi od naszych zawodników. Nie oznacza to, że w przyszłości nie będzie więcej obcokrajowców w Polesiu. Wszystko w swoim czasie.

- Czy trudno jest zaprosić zawodnika do Żytomierza?

- Rzeczywiście, są z tym problemy. Dlatego zebraliśmy się tutaj, żeby w przyszłości wiedzieli o Polesiu. Teraz wiedzą już bardzo dużo. Musimy osiągać wyniki, żeby ludzie wiedzieli o naszej drużynie. Nie musimy ich przekonywać, ale oni chcą grać w Żytomierzu.

Sergiy TISHCHENKO

RSS
Aktualności
Loading...
"Newcastle jest zainteresowane Ferranem Torresem
Dynamo.kiev.ua
29.05.2023, 02:27
Guardiola: "Pamiętam wszystkie memy o Holandii"
Dynamo.kiev.ua
29.05.2023, 00:07
PSG prowadzi rozmowy z Asensio
Dynamo.kiev.ua
28.05.2023, 22:46
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть