FIFA zagroziła Szachtarowi odebraniem licencji na udział w europejskich rozgrywkach: szczegóły

2024-03-01 15:40 FIFA zagroziła Szachtarowi odebraniem licencji na udział w europejskich rozgrywkach, jeśli klub z Doniecka nie spłaci ... FIFA zagroziła Szachtarowi odebraniem licencji na udział w europejskich rozgrywkach: szczegóły
01.03.2024, 15:40

FIFA zagroziła Szachtarowi odebraniem licencji na udział w europejskich rozgrywkach, jeśli klub z Doniecka nie spłaci długów wobec innych klubów za zawodników. Zostało to ogłoszone przez dyrektora generalnego Szachtara, Serhija Pałkina.

Zdjęcie: shakhtar.com

"Kiedy rozpoczęła się wojna na pełną skalę, wszyscy czekali na decyzję FIFA w sprawie naszych zawodników. Zdałem sobie sprawę, że legioniści nie zostaną i zaczęliśmy ich sprzedawać. Negocjowaliśmy z agentami, piłkarzami i klubem sprzedaż prawie każdego zawodnika.

Potrzebowaliśmy pieniędzy, ponieważ mieliśmy długi po zakupie zawodników. Prawie podpisaliśmy kontrakt z Fulham na sprzedaż Salomona i prawie doszliśmy do porozumienia z Lyonem w sprawie Tete. Nieustannie próbowałem skontaktować się z FIFA, aby wszystko zharmonizować. Musieliśmy znać całą sytuację związaną z naszymi zawodnikami.

Ale FIFA prawie nie chciała się z nami komunikować. Próbowaliśmy z nimi rozmawiać, ale oni nie chcieli i nie rozumiem tego. FIFA zachowała się bardzo źle w stosunku do ukraińskich klubów: żadnej otwartości, żadnych dyskusji o tym, jak nam pomóc.

W ciągu jednego dnia straciliśmy wszystkich zagranicznych zawodników. Mieliśmy wobec nich dług w wysokości 40 milionów euro, a FIFA pozwoliła im odejść za darmo. W tym samym czasie FIFA powiedziała nam, że musimy spłacić te długi, a jeśli tego nie zrobimy, zostanie nam cofnięta licencja na grę w europejskich pucharach.

Największymi beneficjentami byli agenci zawodników, którzy czerpali zyski z wojny. FIFA twierdzi, że wspiera Ukrainę, ale pieniądze, które mogły trafić do nas na inwestycje i rozwój zawodników, trafiły do agentów, którzy zatrudniali piłkarzy za wysokie stawki w innych klubach" - powiedział Palkin w wywiadzie dla The National.

RSS
Aktualności
Loading...
"Lorient i Clermont opuszczają Ligue 1
Dynamo.kiev.ua
20.05.2024, 21:28
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci więcej opcji podczas korzystania ze strony Ok