Є у футболі речі абсолютно незбагненні. Такі, що не піддаються жодному поясненню. Тому що пояснення насправді ґрунтується на чомусь дивовижному, у що непросто повірити.
Розпочну з історії. 2 вересня 1936 року на київський стадіон «Динамо», який нині носить і'мя Валерія Лобановського, прийшло 45 тисяч глядачів - удвічі більше ніж офіційно вміщали тодішні трибуни. Народ прийшов подивитися гру «Динамо» проти збірної Туреччини. Насправді збірна Туреччини ніяк не могла тоді грати у Києві. Радянський Союз, до якого тоді входила Україна, не був тоді членом Міжнародної футбольної федерації (ФІФА) тому жодна команда не мала права грати з «совєтами» під страхом неминучої дискваліфікації. У Києві ж грала «збірна народних домів Туреччини» - неофіційна команда, яка невідомо кого представляла і невідомо хто за неї грав.
Хай там як, але «Динамо» тоді виграло з рахунком 9:1! Отоді і сталося оце містичне диво у результаті якого наші команди завжди перемагали турецькі. Точніше, майже завжди. Досить згадати історію матчів київського «Динамо» з турецькими командами у єврокубках. Починаючи з 1974 року, коли кияни подолали турецький «Бурсаспор» у Кубку Кубків, динамівці завжди перемагали турецькі команди за підсумками двох матчів. За ці майже півстоліття стався лише один виняток із цього правила - наприкінці 2002-го «Динамо» поступилося турецькому «Бешикташу» у Кубку УЄФА. Але тут вступила в дію інша містика - тоді «Бешикташ» тренував... Мірча Луческу.
Тому я був упевнений у тому, що і цього разу «Динамо» пройде «Фенербахче» попри усі прогнози «знавців», що передрікали киянам поразку вже у першій грі. Звісно, що писати про згадану вище незбагненну містику я тоді не став щоб не наврочити. Просто зазначив тиждень тому, що для виграшу у Стамбулі динамівцям знадобиться окрім всього іншого ще трохи удачі. І ця удача таки прийшла,підтвердивши традицію вигравати у турків, закладену київським «Динамо» майже дев'яносто років тому.
Головне для гостей було не пропустити на перших хвилинах. Якби так сталося, то відігратися було би практично неможливо. Але гравці «Фенербахче» тричі не забили зі стовідсоткових позицій і після цього втратили упевненість. Пресингувати киян так, як вони робили це у перші двадцять хвилин, господарі поля не могли фізично. Цей пресинг відгукнувся їм у додатковий час, коли команда зі Стамбула ледве повзала по полю, мріючи дотягнути до післяматчевих одинадцятиметрових.
В жодному разі не збираюсь піддавати сумніву вірність вибраної Мірчею Луческу тактики на гру, так само не буду критикувати динамівців за численні помилки. Тому що я бачив інше - на відміну від поєдинків минулої осені, коли очі динамівців у матчах Ліги чемпіонів аж занадто швидко згасали, цього разу наші хлопці були впевнені у собі. Чому? Тому що ми туркам у футбол не програємо! Як би їхні команди не називалися і хто би за них не грав.
Саме тому перше же потрапляння динамівців у рамку воріт «Фенербахче», яке сталося аж у четвертому таймі двоматчевого поєдинку, завершилося зовсім не обов'язковим голом, саме тому Караваєв, який влучає у ворота по великих святах, завдав у вирішальний момент невідпорного удару зльоту! Це сталося не лише тому, що команда плідно готувалася і виконувала настанови тренера. Головне - динамівці вірили у те, що можуть перемогти! Так само як перемагали турецькі команд попередня покоління команди!
І ще одне, Цього разу футбол змусив забути про війну не на дві години, як тиждень тому у Лодзі, а майже на три завдяки додатковому часу. І за це нашій команді теж велика подяка!
Микола НЕСЕНЮК
Очень может быть, что в победе над турками, при, казалось, полном первосходстве Фенербахче на поле так и в индивидуальном плане , то немыслимое везение, которое помогло нам победить и есть малозаметная для дилетантов, к которым я отнесу и себя, но по факту великолепная тренерская работа.
Далее еще будет. Посмотрим.
А везет сильным и лучшим. Не так ли?
1) Бущан
2) Удаление
Всё, если честно
Ставьте гармаша. Пусть бегает в первом тайме. Только рот закрыть скотчем.
А насчёт штрафов - вспоминаю я старенький анекдот со времён старого СССР, когда вино в магазинах на разлив продавали. Приходят 3 сотрудника ОБХСС (отдел по борьбе с хищениями социалистической собственности) в такой отдел, один становится в очередь, заказывает 200 грамм вина и, когда стакан дают, объявляет: "Контрольная закупка." Измеряют - вина не 200, а 170 мл. Дают штраф 20 рублей (теми деньгами - аналог примерно 2000 теперешних) и уходят. Назавтра ситуация повторяется. И так неделю. На восьмой день, после очередной контрольной закупки сотрудник говорит продавцу: "Мы к тебе приходим одним составом каждый день, делаем ту же покупку и штрафуем. Ты что полный придурок?" Прдавец:"да мне проще вам каждый день штраф платить, чем руку сбить!".
Так что не факт, что штраф остановит Дениса...)))) Такой уж у него карахтер и натура. Если алкоголика штрафовать за выпивку - маловероятно, что бросит пить.)))
Кстати, на волне успеха от первого анекдота, даю второй (раз грабли упомянул)))):
- Утро. В хлеву спят три брата - три классических Иванов-дураков. (примечательно и важно для сути: старший - самый высокий, средний - пониже, младший - ещё ниже ростом). На улице за дверью лежат грабли. Просыпается младший брат, открывает дверь, потягивается, делает пару шагов, наступает на грабли и получает держаком в голову. Выходит средний брат - потягивается, шагает - получает держаком в живот. Призадумался тут старший брат...да делать нечего...выходит...)
так и Дениска - может оно когда и призадумается, но делать нечего - надо судью...))
С Фенером еще в 2006 или 07м в отборе играли. Щацких тогда ещё забивал.