Колишній гравець «Дніпра» та збірної України Андрій Полунін проаналізував матч «Ренн» — «Динамо» в рамках третього туру групового етапу Ліги Європи, а також поділився своєю думкою щодо ситуації в київському клубі.
— Ще на передматчевій прес-конференції наставник киян Мірча Луческу висловлював невдоволення тим фактом, що делегація його команди живе в готелі, що за 60 кілометрів від міста Ренн. Це очевидний провал менеджменту київського клубу?
— Зараз такий час, що через війну наші учасники єврокубків дуже багато часу проводять в автобусах та літаках. Це є констатація факту. Шахтар, Дніпро-1 та Динамо багато часу проводять у роз’їздах. Залишається час тільки на відновлення, а на тренувальний процес немає часу. Мені важко зрозуміти, чому менеджмент Динамо не забронював готель у самому місті Ренн ще наприкінці серпня, коли пройшло жеребкування групового турніру Ліги Європи.
— Перед матчем Динамо мало 0 очок у своїй групі та, звичайно ж, хотіло набрати очки у Франції. Що ви побачили на полі Роазон Парк?
— Якщо брати весь поєдинок і те, як він розвивався, то нічия цілком могла бути зафіксована у цій зустрічі. У першому таймі французи грали значно активніше за динамівців, і гострі моменти біля воріт Бойка виникали регулярно. Гравці Ренна відкрили рахунок, але наші футболісти змогли зрівняти рахунок завдяки чудовій атаці. Її розпочав Дубинчак, потім Бесєдін дотепно скинув м’яч Буяльському, а той викотив м’яч під удар Циганкову.
Після перерви футболісти Динамо зіграли компактніше і цілком могли розраховувати на нічию. Наставник господарів Бруно Женезіо зробив чотири заміни у другому таймі, випустивши здебільшого молодь. Прочитав після закінчення поєдинку, в останні хвилини у складі Ренна грали шестеро людей, які народилися з 2002 по 2005 роки. А другий гол у їхньому складі забив Дуе, якому лише 17 років.
— Давайте згадаємо пропущені голи київського Динамо у цьому матчі...
— Наші захисники намагалися виходити в атаку, використовуючи пас. Однак вони часто грали на опорних півзахисників, які були під постійним пресингом. У першому пропущеному м’ячі винні Забарний та Попов. Перший — втратив свою зону, а другий — просто дав пробити Тер’є з не найпростішої позиції. Попову треба було зіграти агресивніше. Йому потрібно було бути ближчим до суперника, чинити на нього тиск.
А другий гол? Попов просто подарував м’яч супернику. Так грати не можна. Потрібно діяти надійно.
— Луческу одразу ж його замінив, назвавши це виховною роботою. Як би відреагували на ситуації з Поповим у ваш час, коли ви грали у Дніпрі чи збірній України?
— У роздягальні з ним поговорили б по-чоловічому. Команді дуже потрібні очки у Лізі Європи, УЄФА платить призові за кожне набране очко, а тут таке. На наступні матчі його вже не поставлять.
— Крім оборони, є великі питання до лінії нападу. Усього три удари в площину завдали динамівці. З чим ви це пов’язуєте?
— У команді мають бути кваліфіковані нападники. Їх зараз немає. Ось і вся відповідь. Ми бачимо, що Динамо поповнили Перріс та Лонвейк. Чому вони не грають у такому найважливішому матчі? Я колись поїхав грати до Німеччини, мене відразу поставили до складу і вимагали з мене за повною програмою. Ніхто не хотів чекати. Тут два варіанти: або ти граєш та інтегруєшся до колективу, або сидиш на лавці.
— Артем Бесєдін з Динамо з 2016 року. За цей час він провів безліч ігор у груповому турнірі Ліги чемпіонів та Ліги Європи та забив лише 1(!) гол у єврокубках. Ці цифри принизливі для такого великого клубу.
— Я згоден з цим. Бесєдін — нападник оборонного плану. Для нього головне — нав’язати боротьбу. Але, що робити, якщо Динамо не має форвардів. Багато хто говорить, що іноземці до нас не поїдуть. Але це не так. Іноземці влітку поповнили склади Шахтаря, Ворскли, Дніпра-1. Київське Динамо багато часу проводить у Європі, лише рідко відвідуючи Україну, граючи матчі УПЛ.
— Чому в поєдинку проти Ренна Мірча Луческу до 79-ї хвилини не зробив жодної заміни? Його все влаштовувало?
— Він дивився за результатом. Доки була нічия, він не хотів нічого ламати. Особливих провалів не було. Господарі часто били з-за меж карного майданчика. Зіграй кияни 1:1 у Франції, це було б ідеально. Але...
— Після закінчення поєдинку багато хто пригадав президенту Динамо Ігорю Суркісу фразу: «Краще грати в Лізі Європи і перемагати, ніж програвати в Лізі чемпіонів з принизливим рахунком».
— Ми бачимо, що цього сезону та в УПЛ не все так добре у Динамо. Усі ми знаємо бренд київського Динамо. Коли команда перемагає — всі задоволені, а за поразок фанати мають повне право вимагати кращої гри та результату від своїх улюбленців.
— За тренера Луческу, Динамо зіграло 15 матчів у груповому турнірі Ліги чемпіонів та Ліги Європи, здобувши лише одну перемогу. Ці цифри просто принизливі для столичного клубу. Як це пояснити?
— Так, результату немає. Але, крім головного тренера, потрібно, щоб відповідальність розділили і керівники клубу. Потрібно посилювати команду. Зрозуміло, що ми не знаємо всієї ситуації у клубі, але й конкуренції у складі особливої немає.
На підтримку Мірчі Луческу скажу, що він двічі вивів команду до групового турніру Ліги чемпіонів. Можливо, він вичавив максимум із наявних гравців. Щоб зростати клубу далі, треба купувати нових футболістів. Дивіться, Забарний, Сидорчук, Цигансков та Буяльський знають, що вони завжди вийдуть на поле в основному складі. Вони незамінні. Так не має бути. Динамо має щільний графік і потрібно, щоб було по два гравці на одну позицію, причому одного рівня.
— На вашу думку, Динамо ще здатне зайняти третє місце в групі і опинитися в Лізі конференцій?
— Шанси завжди є. Нічого особливого у АЕКа немає. Так, потрібно виграти з різницею у два м’ячі, адже вдома Динамо програло 0:1. Але якщо динамівці хочуть проходити в єврокубках із групи, то потрібно набирати очки і не лише з кіпріотами.