Почесний президент «Ворскли» Костянтин Жеваго залишив посаду директора і вийшов із ради директорів Ferrexpo. Про це повідомляє Лондонська фондова біржа.
«Після вчорашніх новин у засобах масової інформації рада директорів Ferrexpo проводила регулярні засідання, розглядала позицію пана Жеваго як директора компанії, отримувала поради від зовнішніх радників і підтримувала контакти з представниками та членами сім’ї пана Жеваго.
Компанія повідомляє, що пан Жеваго залишає раду директорів Ferrexpo. Правлінню було повідомлено, що пан Жеваго готовий негайно піти з управління Ferrexpo», — йдеться в повідомленні компанії на Лондонській фондовій біржі.
Власність каналу прозора, інформація про неї оприлюднена на сайті. Редакційна політика Еспресо від власників не залежить. “Еспресо” відзначають експерти і глядачі як джерело достовірної інформації.
Сам Жеваго - колишній політик. Він був депутатом від партії “Реформи і Порядок»”, яка була партнером Руху Чорновола, і Батьківщини”. І ніколи не був у жодній проросійській політичній силі.
Його вважали одним з найзаможніших спонсорів національно-демократичних сил. Якби був в ОПЗЖ, то ніхто б його не рухав, як не рухають опзжшних олігархів. Американське видання “Форбс” визнавало Жеваго наймолодшим мільярдером, який зробив себе сам. Його батько був інженером з техніки безпеки, а мати - вчителька англійської мови. Він з золотою медаллю закінчив школу і з червоним дипломом інститут. Гроші Жеваго заробив на тому, що першим в Україні вивів на Лондонську біржу підприємство, яке колись купив у росіян Гіннера і Бабакова - Полтавський ГЗК. Таким чином він створив одну з перших публічних компаній, співвласниками якої є по більшості громадяни і фонди з США і ЄС. Саме публічними компаніями є також Apple і бізнеси Маска, наприклад. Це і відрізняє Жеваго від інших олігархів, які отримували кошти з бюджету і непрозоро їх витрачали. Тому ці компанії і не виходять на відомі біржові майданчики, бо не можуть і не хочуть бути прозорими
Ферекспо” і стала причиною переслідування Жеваго. Українські суди скасували незаконно договір купівлі полтавського ГЗК у росіян, підписаний десь більше двадцяти років тому. Усі терміни давності для розгляду таких питань минули. Невже росіяни виграли? Так, але не тільки. За твердженням преси, і люди Коломойського. Якась така випадковість). Але вкрасти публічну компанію з Лондонської біржі складно. Тому, мабуть, потрібно переслідувати Жеваго, щоб забрати його акції.
Що інкримінують Жеваго? Неправильні витрати банку, де він був власником. Сам Жеваго не робив витрат, але банк опинився у складній ситуації через те, що суднобудівний завод у Криму і заводи на окупованих територіях Донеччини і Луганщини були відібрані агресором і не могли повернути кредити. Можливо, у банку були порушення. Але це справи господарські, а не кримінальні. Важливо, що звинувачення Жеваго судом не доведені, а запобіжні заходи визначалися “найчеснішим” Печерським судом з третього разу.
Переслідує Жеваго ДБР, яке повністю контролюється офісом президента. Той самий орган, який доганяє Тетяну Чорновол і Софію Федину і де жодних прозорих конкурсів на посади керівників не було.
Очевидно, Жеваго припускався багатьох помилок. Я б, навіть маючи такі гроші, точно змінив би спосіб життя у час, коли йде війна. Жеваго багато допомагає армії і переміщеним особам, має безліч відзнак від військового керівництва і мерів постраждалих міст. Але це не привід, щоб хизуватися можливостями.
Ця справа з переслідуванням Жеваго точно завершиться погано не для нього (хоча і для нього мало хорошого), а для тих, хто незаконно її ініціював. Часи змінилися, стереотипи, цінності, поведінка повинні змінитися. І у самого Костянтина, і тим більше у тих, хто на замовлення олігархів його оббріхує, щоб допомогти пограбувати.
Поэтому до конца непонятно содержание ни заметки, ни названия,
ни связи между ними.
Похоже, и модератор не напрягался.