Відомий журналіст Микола Несенюк висловився на тему нещодавньої програмною зустрічі президента УАФ Андрія Павелка з обраними ЗМІ.
«Був щиро здивований галасом навколо «зустрічі з пресою» керівника українського футболу Андрія Павелка. Мовляв, не захотів президент УАФ відповідати на «гострі запитання», не пустив на цю зустріч усіх охочих і таке інше. Як на мене, то у журналістів питань до Павелка, окрім цілком ритуальних, бути не може.
Запитаєте, а як же звинувачення на його адресу у кримінальних злочинах, які нині розглядає суд? Щодо цього, як мені здається, запитання Павелкові мають задавати не журналісти, а слідчі та прокурори, на зустріч з якими він точно прийде коли не занедужає. Але не вірю я в те, що з цього щось буде. У нас чи не кожен керівник спортивної федерації хоч раз був звинувачений у чомусь нехорошому. І що з цього? Когось покарали? Когось посадили? Так само буде, як мені здається, і з Павелком.
Щодо власне українського футболу, до навряд чи є сенс задавати його нинішньому очільнику якісь додаткові запитання. Андрій Павелко успішно вбудувався у схему «олігархічного» футболу, який був у нас до нього і, боюсь, буде після нього. Хіба що «олігархи» ставатимуть щораз дрібнішими. Бо комусь і Поворознюк — «олігарх». Жодних порухів до створення у нас справді сучасної футбольної структури не проглядається. Всім, здається, і так добре.
Звідси наступне запитання — чи варто вимагати відставки Павелка з його нинішньої посади? Не думаю, що це може бути метою. Уявімо, що він сам добровільно пішов з посади. Що після цього зміниться? Нічого! За якийсь час у зловживаннях звинувачуватимуть наступного керівника УАФ. Аби щось змінити не досить зняти Павелка тим чи іншим способом. Тим більше, що легітимно переобрати його неможливо — врахувавши досвід попередників нинішній керівник УАФ ретельно підібрав на усі хоч трохи відповідальні посади людей, які йому всім зобов’язані. З якого дива вони мають голосувати проти нього?
Чи є у нашому футболі реальна опозиція Андрієві Павелку? Не просто охочі зайняти його місце, а ті, хто прагне реально реформувати наш футбол аби припинити його невпинний занепад? Щось не видно таких на горизонті. То про що тоді запитувати Павелка?
Тепер відповім на запитання до мене від тих, хто це прочитає. Запитань буде щонайменше два. Перше — коли ти такий розумний, то чому не пропонуєш що робити? Відповідаю — пропоную вже не перший десяток років. Пропоную доручити проведення нашого футбольного чемпіонату професіоналам. Як це вже давно зробили у сусідніх з нами Польщі, Угорщині, Чехії, Словаччині, де футбольна ліга реально платить клубам гроші! Справжні гроші, а не ті копійки, що пропонує українським клубам нинішня, з дозволу сказати, «прем’єр-ліга».
Зробити це просто. Інша справа, що професіонали попросять підсунутися тих, хто нині ділить поміж собою футбольні гроші. Дуже маленькі гроші — один лише Мудрик зароблятиме в Англії більше за всю нашу асоціацію з її «прем’єр-лігою». Але цим людям вистачає! І поки що немає на це ради.
Друге запитання до мене — коли ти такий розумний то розберись зі своїм «Динамо»! Відповідаю — з осені 2000 року, коли українську «професіональну футбольну лігу» очолив колишній стоматолог із Донецька на прізвище Сафіулін, власники «Динамо» не мають жодного відношення до керівництва футбольним чемпіонатом України. Хіба що один голос із шістнадцяти на «зборах прем’єр-ліги». Не може один клуб, коли навіть дуже захоче, реформувати увесь чемпіонат! А колективної волі на це якось не спостерігається. Всім і так добре! А коли так, то які можуть бути запитання до Андрія Павелка?», — написав Несенюк на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
х х х
с осени 2000 года, когда украинскую «профессиональную футбольную лигу» возглавил бывший стоматолог из Донецка по фамилии Сафиуллин, владельцы «Динамо» не имеют никакого отношения к руководству футбольным чемпионатом Украины.
==============================
На мой взгляд, эти утверждения коллеги-журналиста соотносятся с точкой зрения коллеги-форумчанина Валерия Сикорского, который в своём комментарии утверждает, что "К сожалению перемен никто не хочет. В данном случае, здесь, рыба гниёт не только с головы, но и с хвоста."