Відомий тренер і експерт Олег Федорчук розібрали виступ національної збірної України під керівництвом Реброва в червневих матчах (Німеччина — Україна — 3:3, Північна Македонія — Україна — 2:3, Україна — Мальта — 1:0).
— Збірна України відіграла перші матчі з Ребровим на чолі: що нового вам кинулося в очі по тактиці та кадрах?
— Приємно було побачити, як Ребров швидко адаптувався. Йому вдалося покращити психологічний стан команди. Було видно, що гравці такі, як Степаненко, Ярмоленко почувають себе досить впевнено та допомагають новому штабу ретранслювати власні ідеї.
Команда стала більш раціональною, що ми побачили у дебютному спарингу з німцями. Не було жодної недооцінки суперника у матчах з Північною Македонією та Мальтою плюс грамотно відпрацював менеджмент.
— Результат збірної: яку оцінку виставите команді за червневі матчі?
— Гра з Німеччиною мала допінгуючий ефект для збірної України Я вважаю, що тренерському штабу вдалося стартувати дуже впевнено. Після такого вдалого старту легше буде готуватися до вересневих поєдинків проти Англії (9 вересня) та Італії (12 вересня). Якщо в тебе за спиною є позитивний результат, це буде грати на користь гравцям збірної України.
— У збірної України в червні виблискували гравці атаки, натомість багато питань до гравців лінії оборони. В чому вбачаєте такий дисбаланс?
— Це проблема не збірної, а всього українського футболу, коли почався перехід на більш прогресивні методи ведення гри. Багато команд в Україні почали грати в більш комбінаційний футбол. У нас з’явився дефіцит гравців, які вміють нав’язувати боротьбу та грати один в один. В нас більш-менш з воротарями та атакувальними гравцями покращилася ситуація та з’явилася шалена конкуренція.
— Герої червня: Циганков, Забарний, Конопля, Тимчик. Хто особисто вам найбільше впав в око?
— Після Циганкова я би відзначив впевнено Степаненка. Помітно, що йому важко, але рівень свій тримає у всіх трьох матчах. Віктор на собі продемонстрував, наскільки зміна чемпіонату йому пішла на користь. Циганков в «Динамо» та «Жироні» — це небо і земля. Психологічний стан гравця має дуже велике значення. Коли в тебе вірять, ти граєш в той футбол, який любиш. Не треба тримати гравців, якщо вони хочуть піти. Це шкодить як футболісту, так і клубу.
— Матвієнка та Ярмоленка можна назвати головними антигероями червневих матчів збірної?
— Очевидно, що в Матвієнка є певні проблеми. Коли ти бачиш, що твої екс-одноклубники підписують контракти в Європі, яким би ти не був психологічно стійким, настрій твій змінюється, що впливає на твій тренувальний процес. Він не прогресує. Спочатку це було помітно лише фахівцям, а зараз це побачили всі.
Ярмоленко не витримує вже того темпу, але він є лідером, який дає впевненості молодим. Це говорить про те, шо емоційно він грає на максимумі, а організм вже не витримує навантажень. Очікую, що Ярмоленко у вересні не гратиме з перших хвилин.
На мою думку, тренери збірної України рухатимуться в двох напрямках: давати шанс Матвієнку і шукати йому заміну. Як я люблю повторювати: Напівправда гірша, ніж неправда.
— Якою збірна України постане в матчах проти топ-суперників?
— Англія та Італія переважають нас в плані майстерності, але в футболі ти можеш компенсувати недоліки певними хитрощами. Один із варіантів — грати прагматично, відштовхуючись від власних можливостей. Брати приклад з Португалії, яка не соромиться грати примітивно, якщо потрібно.
— Кого не вистачає цій збірній? Чи реально, щоб у ній заграли Русин, Кочергін, Ракицький?
— Не вистачає нападника, який би додав варіативності. Коли в тебе є гравець профайлу Довбика та Яремчука, не вистачає форварда, який міг би їх урізноманітнити. Ванат та Сікан цікаві, але для позиційної гри, а не другим номером.
Сьогоднішній збірній міг би підійти рухівець Климчук. Якщо він грав би у топ-3 клубів УПЛ, його б уже давно заграли. Він потужний і при цьому легкий, достатньо обдарований в технічному плані. Забити дев’ять голів за «Рух» — яскраве тому підтвердження. До певної міри, кожен гол за середняка чи аутсайдера важить більше, ніж за команду, яка домінує за володінням м’ячем і створює моменти для 15−20 ударів за кожну гру.
Олександр Карпенко
учетная запись этого пользователя была удалена