У четвер, 17 серпня, київське «Динамо» проведе матч-відповідь 3-го кваліфікаційного раунду Ліги конференцій із грецьким «Арісом» (нагадаємо, перша зустріч суперників завершилася перемогою грецької команди з рахунком 1:0). Поєдинок є номінально домашнім для динамівців, але через війну відбудеться в Бухаресті на стадіоні «Рапіда».
А за день до гри в румунській столиці відбулася передматчева прес-конференція головного тренера української команди Мірчі Луческу.
— Які у вас відчуття напередодні матчу вдома на майже рідному вам стадіоні?
— Минулого року ми грали в Польщі й у нас були проблеми з логістикою, переїзди були складнішими. Цього року ми вирішили скоротити шлях. До Кишинева легше добиратися, а потім залишалося лише перелетіти в Бухарест.
Ну і, звичайно, я радий повернутися додому, привезти свою команду в Бухарест. Майже з усіма своїми командами приїжджав сюди. Радий приїхати сюди і з «Динамо».
Дуже сподіваємося, що глядач прийде, підтримає нас, ми потребуємо цієї підтримки. Тиждень тому проти нас грала не тільки команда суперника, а й трибуни, які не завжди дотримувалися принципів фейр-плей.
— А чи чекаєте ви на підтримку вболівальників «Рапіда» на завтрашньому матчі?
— Я був на матчі «Рапіда» кілька днів тому, був як уболівальник. І розраховував, що за хорошого результату вболівальники «Рапіда» прийдуть на наш матч. Але їхня команда, на жаль, програла, та ще й принциповому супернику. Вони тепер кілька днів відходитимуть від цієї поразки. Думаю, їх завтра на стадіоні буде небагато. Більшою мірою я розраховую на підтримку українців, які зараз живуть у Бухаресті.
— Чи відчуваєте ви тиск з боку керівництва клубу?
— Ви, преса, завжди хочете бути попереду паровоза, любите ставити запитання, які вам зручно ставити. Але при цьому багато чого не знаєте, не знаєте, який у мене контракт, які у мене домовленості з президентом клубу.
Так, є тиск, природно. Але не варто забувати, що наша команда з великою кількістю вихованців у складі, майже без легіонерів. Наша молодь потребує адаптації, набуття досвіду, а це відбувається тільки через матчі. Готовий до тиску. У будь-яких умовах готуємося до майбутніх матчів.
І, до речі, візьміть приклад іншої грецької команди — «Панатінаїкоса», який пройшов «Марсель» у кваліфікації Ліги чемпіонів. У складі цієї команди майже немає греків. А є гравці з великим міжнародним досвідом із різних країн. Нам треба бути дуже організованими та грати з великим ентузіазмом. Тоді зможемо виявитися кращими за команди з більш досвідченими футболістами.
Продовжуючи далі цю тему, хочеться, щоб усі розуміли, чого варта підтримка футболу в умовах війни. Дуже складно грати за порожніх трибун, без уболівальників, футболістам потрібно шукати в собі ці відсутні емоції. Перед самим від’їздом у Салоніки один наш гравець відпросився додому поховати свого брата, який загинув на війні. Це дуже складно. Але ж від нього теж треба якось вимагати самовіддачі. Футболісти заслуговують на особливу повагу за те, що вони роблять у цей важкий час. Так, багато українців на фронті, але вони звідти стежать за нашими виступами, це змушує хлопців працювати з подвоєною енергією. Але в кожного в душі біль, втрата. Складно налаштовувати гравців у таких умовах.
— Яка кадрова ситуація в команді? Чи всі здорові й готові грати?
— Усі готові, за винятком Попова, у нього травма, і він, найімовірніше, завтра не зіграє.
— Якщо «Динамо» пройде до наступного раунду, матч із «Чорноморцем» в Одесі цієї неділі відбудеться чи є варіант із його перенесенням?
— Немає таких варіантів. Тому що більше немає вільних дат. У п’ятницю вранці тренуємося тут, після чого прямуємо до Кишинева, а звідти — до Одеси.
Крім Мірчі Луческу, участь у прес-конференції також брав півзахисник «Динамо» Андрій Ярмоленко. Звіт про його спілкування з журналістами >>>
Олександр ПОПОВ із Бухареста
Какая молодежь? Среди молодежи у нас: Сирота (23 года), Шапаренко (24 года), Дубинчак (25 лет), Тымчик (26 лет). Это уже зрелые игроки, большинство из которых уже имеют солидный опыт выступлений на международном уровне и в турнирах, покруче Лиги Конференций.