Рентгенологічне відділення Чернігівської міської лікарні №3 було пошкоджено 13-го березня 2022 року внаслідок прямого влучання кількох снарядів. У жовтні 2023 року корпус завершили відбудовувати завдяки фандрейзинговій платформі UNITED24 та ФК «Динамо» Київ.
У п’ятницю до лікарні завітали віцепрезидент «Динамо» Дмитро Бріф та директор з розвитку бізнесу Максим Радуцький. З нагоди завершення відновлювальних робіт вони подарували рентгенологічному відділенню велике фото з благодійного матчу проти англійського «Евертона», на якому і були зібрані кошти на капітальне та ґрунтовне відновлення корпусу. На світлині зображені українські переселенці, які розмістилися на імпровізованій карті України відповідно до регіону, з якого вони переїхали після російського вторгнення. А також вручили сувеніри та клубну динамівську атрибутику.
Подарунки радо прийняв генеральний директор лікарні Віктор Ямполь, він із задоволенням провів для гостей екскурсію відділенням, показав гарні, світлі, оновлені кабінети рентгенології та комп’ютерної томографії, відновлене обладнання та розповів про те, як лікарні довелося пережити аж три обстріли ворога на початку повномасштабного вторгнення, про етапи відбудови, людей та організації, які у цьому допомагали, а також поділився спогадами про перебування у сховищі лікарні разом зі співробітниками, їхніми сім’ями, пацієнтами, жителями Чернігова, які перечікували там ворожі удари — всього 650 людей, серед них 120 дітей.
Згадав він і злагоджену роботу колективу лікарів, які після обстрілів прибирали розбите скло та власними силами заклеювали вікна, зміцнювали захисну здатність лікарняного корпусу мішками з піском. Головне, що ніхто зі співробітників та пацієнтів не постраждав, бо усі вчасно спустилися в укриття. Окрім будівлі, було пошкоджено рентгенапарат, але його вдалося відновити.
Навіть під час війни рентгенологічне відділення ні на мить не припиняло працювати, цілодобово і без вихідних приймаючи і цивільних людей, і поранених військових, які зверталися за допомогою, лікарі не шкодували ні сил, ні часу.
Причому, невідкладна допомога надавалася по всім напрямкам — реанімація, судинна неврологія, хірургія тощо. А інша міська лікарня була перепрофільована на надання допомоги пораненим військовим. Коли ж внаслідок обстрілу було пошкоджене її приймальне відділення та травмпункт, медики лікарні №3 підставили своє плече, і їхня команда хірургів, травматологів та інших лікарів взяла на себе численних пацієнтів.
Продовжував корпус надавати послуги і під час ремонту та масштабної відбудови, адже завдяки мобільному обладнанню, зокрема, пересувним рентгенівським апаратам, вдалося облаштувати робочі місця у коридорі.
Медичний колектив рентгенологічного відділення подарував динамівським гостям великий плакат, на зворотному боці якого лікарі, медсестри та медичний персонал висловили подяку клубу за відчутну допомогу у відновленні їхнього корпусу.
На урочисту зустріч завітали Володимир Павленко — керівник підрядної організації, яка виконувала ремонт та зарекомендувала себе надійним, професійним партнером з якісним набором послуг, а також військові, які зараз відновлюються після поранень у Чернігові, — Віктор Рибак та Дмитро Скрипка. Вони подарували менеджерам «Динамо» прапор України, як символ незламності. А ще передали м’яч і прапори, які доставлять нашим футболістам та на яких вони залишать свої автографи, адже, як зізналися військові, багато воїнів цікавляться футболом та уболівають за наш клуб.
Цікаво, що Дмитро Скрипка навчався у ДЮСШ «Юність» разом із динамівцем Андрієм Ярмоленком, який родом із Чернігова, і вони не раз перетиналися на тренуваннях, тому більшість привітів адресувалися саме йому. До речі, Андрій також відчутно допоміг міській лікарні №3, придбавши для неї реанімобіль.
Докладніше про це розповів генеральний директор Віктор Ямполь:
— Ми дуже задоволені, що вдалося відновити наше рентгенодіагностичне відділення, яке було вщент розбите під час прямого ракетно-бомбового удару. Були повністю зруйновані зовнішні та внутрішні стіни, плити перекриття, розбитий дах та усі комунікації. Навіть йшла мова про те, щоб законсервувати цей корпус на зиму, щоб руйнування не продовжувалося. Але, на щастя, завдяки МОЗ України, платформі UNITED24 та ФК «Динамо» (Київ) лікарню взялися відновлювати.
Основні кошти надав футбольний клуб, це 10,2 млн грн. До січня 2023 року ми повністю відремонтували розбиту частину, завдяки нашому підряднику, який діяв злагоджено, професійно та якісно. Це дозволило зберегти приміщення. З березня 2023 року вже почав повноцінно працювати рентген-кабінет. Повторюся, основна заслуга у цьому київського «Динамо».
Також ми упорядкували прибудинкову територію, повністю замінили вікна, провели термореновацію, тобто, утеплили приміщення, зробили прекрасні входи і виходи. Тепер тут усе сучасно, комфортно та естетично, що відмічають наші пацієнти, є все, що потрібно, для людей з обмеженими можливостями, тож усі кошти пішли на користь і на благо лікарні, для подальшого її розвитку.
Приємно, що нам допоміг не лише футбольний клуб, а й окремі гравці команди, зокрема, Андрій Ярмоленко, від якого ми отримали сучасний санітарний автомобіль — реанімобіль з підіймальною платформою — для лікарні. Він був заповнений медикаментами та смаколиками для співробітників та усього колективу. Згодом до нас звернулися військові з проханням передати цей реанімобіль їм, адже на передовій не вистачає транспорту для перевезення поранених бійців. Тож за рішенням Виконкому міської ради ми його тимчасово передали до ЗСУ. А коли він буде не потрібен, нам його повернуть.
Тепер нашим наступним кроком буде забезпечення обладнанням, з яким є певні проблеми. Зокрема, нам потрібно придбати комп’ютерний томограф, який був повністю розбитий під час обстрілу. Він дозволить нашому відділенню відповідати вимогам часу, адже тричі на тиждень наша лікарня надає невідкладну медичну допомогу містянам за основними напрямками. А без комп’ютерного томографа може погіршуватися якість наданих послуг. У нас укладений договір з приватним закладом, але транспортувати туди пацієнтів не дуже зручно. Якщо з цим нам ніхто не зможе допомогти, доведеться придбати його за власний кошт лікарні. Приміщення для цього у нас є — ви могли його сьогодні бачити, воно повністю готове.
Подякувала гостям за підтримку та допомогу медичний директор лікарні Наталія Бабкіна:
— У період активних бойових дій ми зазнали великих втрат — руйнування нашого діагностичного комплексу. Тільки спільними зусиллями, завдяки платформі UNITED24, ФК «Динамо» (Київ), Міністерству охорони здоров’я ми корисними справами ще раз нагадуємо суспільству, що ми — українці, ми маємо непереможний генетичний код. Надаючи допомогу нашій лікарні, ви зміцнюєте галузь медицини в цілому. Тепер ми можемо не лише надавати якісні послуги, а й у комфортних умовах.
Поділився враженнями від побаченого і віцепрезидент «Динамо» Дмитро Бріф:
— Коли заходиш до цього рентгенологічного відділення, взагалі не складається враження, що це звична державна лікарня. Це більше схоже на сучасний, високоякісний приватний медичний центр. Ми бачимо, що усі зусилля, які докладала наша команда, були не марними. Тож ми задоволені проведеною роботою та результатом.
Одразу після початку повномасштабного вторгнення «Динамо» не могло стояти осторонь та знаходило шляхи для допомоги нашій державі. Саме тому ми провели серію благодійних матчів під гаслом MATCH FOR PEACE, під час яких збирали кошти на відновлення соціальної інфраструктури. На завершальному етапі під час матчу з «Евертоном» наша команда розглядала можливості, куди інвестувати кошти, які будуть отримані. Підписали меморандум про співпрацю та партнерство з UNITED24 з метою інвестування коштів у відбудову рентгенологічного відділення Чернігівської міської лікарні №3, від якої саме надійшов запит на фінансування. Ми одразу погодилися, адже Чернігів — це одне з міст, яке першим стримувало ворога.
Ми вдячні уболівальникам, глядачам, представникам бізнесу за усі кошти, які були акумульовані, завдяки їхнім донатам та проведенню наших благодійних матчів.
Наша співпраця із UNITED24 продовжується. Ми постійно знаходимо нові шляхи для партнерства, для допомоги Україні, нашим захисникам, медичним працівникам та соціальній сфері у цілому. Зокрема, під час кожного домашнього матчу «Динамо» клуб продає благодійні квитки, кошти з яких спрямовуються через фандрейзингову платформу UNITED24 на медичну допомогу.
Приємно, що до благодійних ініціатив також залучаються футболісти «Динамо». Звісно, це нікого не вражає, бо зараз кожен громадянин України донатить і є інвестором відновлення держави. Вражає те, що футболісти з початку війни почали об’єднуватися незалежно від клубів, які вони представляють, міста з якого походять тощо. Вони створювали щось на кшталт благодійних фондів, проводили збори, купували автомобілі, обладнання, медичні засоби для ЗСУ та передавали усе це на передову.
Також хочу виразити вдячність лікарям цього відділення, які разом з колегами з інших медичних закладів по всій Україні на жоден день під час повномасштабного вторгнення не припиняли свою діяльність, а продовжували допомагати населенню та військовим, які цього потребували. Саме ці люди є героями, впевнений, усі разом ми здобудемо перемогу.
— За своє життя був у багатьох лікарнях по всьому світу, і можу сказати, що це відділення нічим не відрізняється від аналогічних у європейських країнах, — зазначив директор «Динамо» з розвитку бізнесу Максим Радуцький. — Це дуже круто. На жаль, не за тих умов, за яких хотілося б, але зараз місто Чернігів має рентгенологічне відділення дійсно європейського рівня. Не знаю, яким чином, але відновлення вдалося провести навіть швидше, ніж планувалося. Тут працюють герої лікарі, та й будівельники, які це все відновлювали, теж герої, оскільки за короткі строки вдалося зробити усе необхідне. Фактично за рік усе було збудоване з нуля, адже лікарня пережила кілька прямих влучань снарядів. Те, що вдалося відбудувати відділення, це просто фантастика. Дякую лікарям і місту за те, що вони героїчно одними з перших зустріли ворога, вистояли та продовжують свою діяльність.
Сьогодні з нами хотів приїхати Андрій Ярмоленко, знаю, як хлопці-військові на нього чекали, але, на жаль, він відновлюється після травми і не зміг, але, сподіваюся, вийде іншим разом.
З самого початку війни футбольний клуб «Динамо» (Київ) допомагає, чим може та не зупиниться до самої перемоги. У нас є великий благодійний фонд, який вже надав різноманітної допомоги на десятки мільйонів євро, і продовжує це робити. Ця лікарня — вже п’ятий інфраструктурний об’єкт, яким опікується «Динамо». Крім того, на кошти, зібрані під час одного з благодійних матчів нашої команди проти дортмундської «Боруссії», були направленні на відновлення стадіону у Чернігові.