Півзахисник київського «Динамо» Джастін Лонвейк змінив другий клуб під час сезону. Нідерладнська «Фортуна» орендувала Лонвейка до кінця літа без права викупу. Розпочинав сезон Джастін у складі бельгійського «Андерлехта».
Справи Лонвейка у Брюсселі йшли не кращим чином. Наставник клубу Браян Рімер не дуже розраховував на легіонера із Нідерландів. Хоча королівський клуб Бельгії цього сезону бореться за чемпіонство вперше за багато років. Конкуренцію, глибина складу потрібна для боротьби із «Юніоном».
У поточному сезоні Лонвейк має тільки 39 хвилин у трьох матчах чемпіонату Бельгії. Орендований із «Динамо» футболіст не має ігрової практики. «Андерлехт» не проти був позбутися футболіста. Він не потрібен також «Динамо». Потрібно було шукати компромісний варіант із третім клубом.
Восени 2022 року у матчі Ліги Європи проти «Фенербахче» важку травму коліна отримав Микола Шапаренко. «Динамо» потрібно було виходити на трансферний ринок, щоб посилити склад. Завдяки роботі агента Олександра Яковенка до Києва приїхав Лонвейк із клубу «Виборг». Я був вражений цим трансфером. Лонвейк грав у силовому футболі Данії, кліматичні умови там навряд кращі за наші. З прекрасною антропометрією, технічний, здатен зіграти на 2−3 позиціях. Це все виглядало дуже перспективно та обіцяючи.
Якщо ще восени Лонвейк грав, то на весні 2023 року міцно сів на лаву запасних. Ніякого прогресу, ніякого посилення команди. Влітку «Динамо» віддало гравця в оренду з правом викупу.
Виходить зовсім не оптимістична картина: вихованець ПСВ не зміг заграти в Ейндховені. Провалився у статусних клубах «Динамо» (Київ) та «Андерлехт» (Брюссель). З таким резюме знайти нову хорошу команду буде дуже не просто. Все це стає проблемою для «Динамо», бо контракт футболіста із київським клубом до літа 2027 року. Джастіну потрібно показати просто неймовірний рівень футболу у другій частині сезону, щоб влітку на нього був попит
Гравець, який повинен був стати активом клубу, став пасивом. Тепер потрібно ламати голову, куди його прилаштувати. Щось я думаю, що проблеми Джастіна Лонвейка мають не футбольний характер.
Ситуація із Лонвейком десь дуже схожа на історію Мікаеля Дуеленда. Гравець чудово себе проявляв у футболі Данії, який має багато спільного з українським. Приклад Беньяміна Вербича показав, що такий зв’язок має право на життя. Вербич дуже швидко став успішним в УПЛ, бо мав для цього всі передумови. Десь подібного чекали від Дуелунда. Але нічого не вийшло, ні із Хацкевичем, ні із Михайличенком, ні з Луческу. Нічого особливого не показав Мікаель у Нідерландах. Його справи у «Орхусі» йдуть також не дуже весело. Тільки 8 матчів у першій частині сезон. Витраченні 4 млн влітку 2018 року зовсім себе не виправдали. Влітку Дуелунд отримає статус вільного агента.
Теж Дуелунд складав хороше враження на початку. Здавалося, що йому просто не вистає тренерської довіри. Проблеми із травмами не дають набрати форму та грати стабільно. Але проблема набагато глибша і вона не у тренерах «Динамо». Після України справи футболіста до гори не пішли.
Сергій ТИЩЕНКО
А Вербич феерил фактически в двух сезонах.
После травмы так и не вернулся на свой уровень. В основном на лавке сидел.
В остальном - глубокая разница: Дуэлунд это хрустальный трудяга, а Лонвейк - ленивый пассажир.
Тому коли після отримання пропозиції його почали розхвалювать власники Віборга як крутого гравця я ржав як кінь. Нє, вони молодці, впарить такий неліквід дурням з киівської селекції це великий успіх. Розвели в котрий раз.
учетная запись этого пользователя была удалена
Во вся ком случае мне так казалось. Может я и не прав...
А Вербич феерил фактически в двух сезонах.
После травмы так и не вернулся на свой уровень. В основном на лавке сидел.
Неужели по предыдущим трансферам не ясно было. Что легионеры из "старой европы" даже в мирное время не заиграли у нас. Да в Украине в целом. Из бывших соцстран да. Поляки,румыны,из бывшей Югославии. Они нам ближе по менталитету. Языки славянские похожи. Даже трое бразильцев можно сказать стали своими Бетао,Ринкон,Данило Сильва...
А вот все эти ленсы,лонвейки,дуэлунды и прочие тремулинасы с жерсонами родригесами не заиграли. Хотя стоили немалых денег.
Питання в іншому, яким чином такі шлакові гравці потрапляють в Динамо Киів, де як мінінму на етапі аналізу його мали забракувати за малими обсягом роботи на полі.
Відповідь тільки одна, такі "посилення" приходять або повз службу селекції завдяки агентам Шабліям, або рівень селекційної служби деградував нижче плінтусу в Динамо.
а щодо ТТД, то у Роналдо (того, що Зубастик) і до 60 не дотягувало, за що його і критикував ВВЛ). Можливо він і Дуелунд грали в зовсім інший футбол?..
Але це дійсно, питання до СС