13 травня 2023 року ФК «Динамо» (Київ) відзначив своє славне 96-річчя. За ці роки команду з берегів Дніпра тренували багато фахівців. Їхні підопічні завойовували медалі чемпіонатів країни та Кубки, вигравали представницькі міжнародні турніри. Творцем багатьох блискучих перемог динамівців був, безсумнівно, Валерій Васильович Лобановський.
Вкотре про нього, Метра футболу, про його блискучі досягнення.
Корінний киянин, вихованець столичної футбольної школи молоді, в «Динамо» був запрошений 1958 року. Виступаючи майже рік у дублюючому складі, своєю неординарною грою Лобановський привернув до себе пильну увагу вболівальників.
29 травня 1959 року він дебютував в основному складі Динамівців у матчі з ЦСКА. У 1960 році нападник став срібним призером чемпіонату країни, а 17 жовтня 1961 року у складі киян виграв перше «золото».
За «Динамо» Лобановський провів 144 матчі і забив 42 м’ячі, два матчі зіграв у збірній СРСР, сім — в олімпійській збірній. Провівши по два сезони в «Чорноморці» (1965−1966) і «Шахтарі» (1967−1968), Лобановський пішов на тренерську роботу, яка принесла йому заслужену славу.
Почав він із «Дніпра», який вивів спочатку в першу, а потім і у вищу лігу. У 35 років молодий тренер очолив рідне «Динамо», якому вірою і правдою служив багато років. Підопічні Лобановського 8 разів ставали чемпіонами країни, 5 разів вигравали срібні нагороди, двічі — бронзові, також шість разів динамівці привозили до Києва кришталевий кубок. А ще «Динамо» 5 разів під керівництвом Валерія Васильовича вигравало чемпіонат України, тричі — Кубок нашої незалежної країни.
Динамівці — володарі двох Кубків Кубків (1975 і 1986 років) і Суперкубка УЄФА (1975). Троє підопічних, які пройшли школу Лобановського, стали володарями «Золотого м’яча» — Олег Блохін (1975), Ігор Бєланов (1986) та Андрій Шевченко (2004). Олексій Михайличенко — олімпійський чемпіон 1988 року, 11 гравців київського «Динамо» — віце-чемпіони Євро-1988. У 1976 році олімпійська збірна, яку очолював Лобановський, виграла бронзові медалі Ігор у Монреалі. У її складі виступали 10 динамівців Києва. У 1986 році «Динамо» було названо другим клубом світового рейтингу, а його наставника визнали другим тренером світу. У січні 2017-го УЄФА опублікував список 10 найвидатніших тренерів. До нього увійшов володар Рубінового ордена УЄФА Валерій Васильович Лобановський.
Упевнений, Лобановський — єдиний у світі тренер, близько 40 підопічних якого пішли його стопами. Усіх не назву, але спробую: Юрій Калитвинцев, Анатолій Коньков, Віктор Колотов, Василь Євсєєв, Олександр Заваров, Віктор Матвієнко, Павло Яковенко, Сергій Ковалець, Володимир Трошкін, Сергій Журавльов, Володимир Мунтян, Володимир Онищенко, Володимир Лозинський, Сергій Балтача, Петро Слободян, Віктор Хлус та інші.
Також назву підопічних Метра, які в різні роки працювали, та й зараз продовжують працювати, хто був головним тренером, хто в тренерському штабі «Динамо». Це Олег Блохін, Олексій Михайличенко, Сергій Кузнєцов, Леонід Буряк, Анатолій Дем’яненко, Михайло Фоменко, Сергій Ребров, Олександр Хацкевич, Валентин Белькевич, Михайло Михайлов, Валерій Зуєв, Володимир Безсонов, Андрій Баль, Василь Рац, Вадим Євтушенко, Юрій Роменський, Сергій Шматоваленко, Олег Лужний.
Олександр ЛИПЕНКО для Dynamo.kiev.ua
за дивним співпадінням саме він є чинним головним тренером :)
Ну и из Википедии. Товаровский возглавил ДК в 32 года. Печёный - в 31 год. Махиня - в 32 года.