Національна збірна України розпочала підготовку до Євро-2024. У Нюрнберзі підопічні Сергія Реброва зіграли внічию 0:0 із господаркою європейського форуму — збірною Німеччини. Оцінити усі значущі моменти матчу Німеччина — Україна ми попросили екс-форварда збірної України Олексія Бєліка.
— Збірна України зіграла 10-й матч проти Бундестіму і жодного разу не виграла. Якої ви думки про збірну Німеччини?
— Німецька збірна завжди дуже сильна та організована збірна. Для мене Англія та Німеччина — фаворити майбутнього Євро-2024. У їхньому складі досить багато досвідчених гравців, які представляють топові клуби в Європі. Є й фантастична молодь із «Баєра», «Штутгарта» та «Гоффенхайма». Думаю, у Нагельсманна зараз чудовий сплав досвіду та молодості. Так, ми знаємо, що через місяць зі збірної піде Кроос, можливо, завершать свою кар’єру в Бундестім Мюллер та Нойєр. Тренерський штаб німецької збірної має хороший вибір гравців на всіх позиціях.
— Проте 4 футболісти з «Реала» та «Боруссії» (Дортмунд) не грали проти нашої збірної.
— Так. Рюдігер, Кроос, Шлоттербек та Фюллькруг відпочивають після фіналу Ліги чемпіонів. Навіть без цих майстрів збірна Німеччини є дуже агресивною командою. Вони вміють грати як з м’ячем, так і без м’яча. Пресинг у німецької збірної просто доведено до автоматизму.
— Перейдемо до справ збірної України. Схема нашої команди 5−4−1 здивувала багатьох. Як вам така тактична побудова?
— Я не був би таким категоричним: Сергій Ребров у спарингах пробує різні варіанти гри. Наприклад, на чемпіонаті Європи, якщо Україна в матчі з Бельгією поведе у рахунку 1:0, знатиме, як гратиме у 5 захисників. Дай Боже, і в плей-офф раунді, де будуть сильні опоненти, теж треба буде вміло грати в обороні. Переконаний, наш тренерський штаб все проаналізує та змоделює.
— Чому у перші 20 хвилин матчу ми тільки й робили, що захищалися? Лише раз Мудрик втік у контратаку.
— Ми не знаємо, який план на гру був від Сергія Реброва. І завжди слід пам’ятати, що є суперник. Як він грає, також важливо. Сильно критикувати нашу збірну не можна, це товариський матч та ще й на полі збірної Німеччини.
— А що вам сподобалося у грі нашої збірної?
— Я побачив, що ми маємо якісних футболістів як в атаці, так і в обороні. Мудрик, Циганков та Довбик можуть пробити будь-яку оборону. З Румунією та Словаччиною у нас буде інша гра, де ми контролюватимемо м’яч значно більше, ніж у Нюрнберзі. Та й моментів створимо біля чужих воріт більше. Мені здається, ми маємо сильних крайніх захисників — Конополя і Миколенко гарні в атаці. А схема 5−4−1 може легко трансформується у схему 4−3−3.
— Чи інформативна статистика цього поєдинку? Удари по воротах — 27−6, у площину воріт — 5−3?
— Цифри ніколи не брешуть. Повторю, ми не знаємо, який план на гру обрав тренерський штаб. Навряд ми хотіли відповідати атакою на атаку німців. Тяжко Бундестім залишить без м’яча, коли там грають такі майстри, як Гюндоган та Віртц. Нам потрібно прагнути грати, як топові збірні та відповідати їм. Звісно, моменти біля воріт Трубіна господарі створювали, але рахунок — 0:0. З такої гри потрібно винести користь.
— Але й у нас теж не всі лідери грали — Лунін, Миколенко, Судаков і Довбик не потрапили до стартового складу…
— Так. Натомість ми перевірили можливості деяких хлопців, які мало грали останнім часом — Яремчук та Зінченко, наприклад. Та й Степаненко навесні мало грав у «Шахтарі». Плюс можливості Сватка не заважає перевірити в такому протистоянні.
— Хто для вас найкорисніший гравець збірної України у цьому матчі?
— Анатолій Трубін. Ми всі знаємо його рівень. Ось і в Нюрнберзі він кілька разів нас врятував. Добре, що у збірній України є три добрі воротарі. У тому, що Трубін прогресує — заслуга Луніна. У тому, що Куртуа такий топ — заслуга Луніна. Конкуренція завжди корисна.
— Хто у нас зараз воротар номер 1?
— Для мене це Андрій Лунін. Він грає у найкращій команді Європи — мадридському «Реалі». Нехай Сергій Ребров на всіх воротарів подивиться у спарингах та зробить правильний вибір.
— Три спаринги збірної України — достатньо для якісної підготовки до чемпіонату Європи?
— Так. Добре, що всі суперники є різноплановими. Сильна Німеччина, де можна переглянути нашу гру в обороні. Рівна нам Польща, де можна змоделювати іншу гру та слабшу Молдову. У Кишиневі можна і треба грати в атаку. Так що вибір спаринг-партнерів відмінний.
А що, КДК та комітет арбітрів, по скандалу з Бєліком, нічого до сьогоднішнього дня не вирішили?
Спеціально затягують час, що не наказувати цього виродка.
А що, КДК та комітет арбітрів, по скандалу з Бєліком, нічого до сьогоднішнього дня не вирішили?
Спеціально затягують час, що не наказувати цього виродка.
P.S. Непонятно, зачем на сайте это чмо?