Комерційний директор «Дніпра-1» В’ячеслав Фрідман розповів, чи є якась фінансова вигода у його клубу від трансфера колишнього форварда дніпрян Артема Довбика з іспанської «Жирони» в італійську «Рому».
— В’ячеславе Євгеновичу, «Дніпро-1» отримає якісь кошти за перехід Довбика до «Роми»?
— Ні! Нашою умовою продажу Довбика з «Дніпра-1» до «Жирони» було отримати всю суму одразу протягом п’яти днів, тому жодних бонусів і відсотків від подальшого трансферу не передбачено. Як і обумовлювалося, «Жирона» відразу перевела на наш рахунок шість мільйонів євро. Жодних подальших вигод від продажів Довбика «Дніпро-1» не має.
От у «Мідтьюлланда» були відсотки від наступного його продажу. Вони отримали близько півтора мільйона євро від трансферу Артема в «Жирону», а решту було прописано бонусами від його наступного переходу — це близько 30%.
— «Мідтьюлланд» від трансферу Довбика в «Рому» отримає 9.15 млн. євро бонусів. Вам не прикро, що «Дніпро-1» вирішив усе отримати одразу і не передбачив такий варіант розвитку подій, де можна було заробити більше?
— Я не рахую чужі гроші! У той момент у нас була тільки пропозиція від «Жирони». Все! За рік до цього «Трабзонспор» пропонував 10 мільйонів доларів на двох, нам і «Мідтьюлланду», але ми відмовилися. Коли надійшла пропозиція від «Жирони», нам треба було терміново продавати Довбика.
Така у нас була домовленість з Артемом і його агентом, тому що він порядний хлопець і продовжив із нами контракт, щоб «Дніпро-1» міг заробити на його трансфері. Повірте, більше за Довбика «Дніпру-1» ніхто не давав, хоча ми билися із «Жироною» за 13−14 мільйонів.
Чому ми не заклали відсоток від перепродажу? Це рулетка! А якби Довбик провалився в «Жироні»? Тоді прощавай, відсоток. Ніхто не знав, як Артем адаптується до Ла Ліги і нової країни. Ми прийняли рішення отримати все й одразу.
— «Дніпро-1» зможе розраховувати на платіж солідарності УЄФА за виховання футболіста?
— Ні. Він прийшов до нас у віці 23-х років. А 5% від трансферної суми розподіляється між клубами, які готували гравця з 12-ти до 23-х років.
— Як думаєте, Довбик зможе проявити себе в «Ромі»?
— Це знову-таки рулетка. Буває, що від добра добра не шукають. Він добре грав у «Жироні» і, можливо, йому потрібно було залишатися там. Згадаймо приклад Шевченка, який у «Мілані» щороку показував хороші результати, а в «Челсі» в нього не пішло. Але я розмовляв з одним з агентів Довбика, і він сказав, що в Артема є бажання перейти в клуб з ім’ям.
«Жирона» може бути командою на пару сезонів, а «Рома» є «Рома». Цей рік, найімовірніше, — вершина «Жирони», і що буде далі незрозуміло. Каталонська команда зараз продає лідерів, пішли Савіо, Довбик і ще кілька гравців.
— Довбиком ще «Атлетіко» предметно цікавився. Де б вам за ним було цікавіше спостерігати?
— Якщо чесно, то в «Жироні», тому що у нього там пішло. Але якщо вибирати між «Ромою» і «Атлетіко», то я назву «Рому». Хоча Артему там буде складно — нова країна, мова, менталітет, це довбане катеначчо. Але наскільки я знаю, в римському клубі планується великий проект на роки вперед. Тож бажаю Артему успіхів у новому клубі, будемо за нього вболівати.
Андрій Піскун
И ещё, есть такая поговорка: "если еврей пьяница - это беда. А вот если еврей дурак - это национальная трагедия" ©.
Тактику катеначо зробив знаменитою аргентинський тренер Еленіо Еррера, який широко використовував її в 1960-х роках у міланському «Інтері», буквально вигризаючи в матчах чемпіонату Італії перемоги з мінімальною перевагою 1:0 (так говорять старі добрі легенди, хоча насправді команда 1960-68 років завжди була у трійці найрезультативніших команд чемпіонату та лише одного разу мала найкращу оборону турніру).
Схема залишалася популярною до 1967 року, коли у фіналі Кубка чемпіонів між «Інтером» і шотландським «Селтіком» вона обернулася проти самого «Інтера»
Вікіпедія
А рік у нас 2024, навіть тисячоліття не те.
Если предположить, что текстовая расшифровка интервью соответствует звуковым и эмоциональным всплескам говорящих, то в начале интервью, если бы человек спокойно опровергал (повествовал) предположение интервьюера, то он сказал бы в такой уверенной тональности: «Нет, нашим условием продажи Довбика из «Днепра-1» в «Жирону»....». То есть, именно «запятая» после «нет» скорее всего свидетельствовала о спокойной констатации факта)). Но журналист применил именно «!» (восклицание говорящего)!))). Согласен, можно интерпретировать, как, что человека достали этим вопросом и СМИ и кредиторы и он раздражается сразу, когда слышит подобное, НО можно же и трактовать (зная о хитрожо....ти руководителей и владельцев Днепра-1), что его нервы связаны с тем, что какая-то сумма всё-таки «кашлянёт» топ-менеджменту Днепра-1 (форма оплаты - любая, кроме безнала на р/сч), а он (они), желая «прикурить от неё» (т.е. чтобы она не попала в «ликвидационную массу» банкротящегося предприятия), хочет скрыть от обсуждения для не «закипания мозгов» у перечня кредиторов (в т.ч. футболистов и персонала базы). То есть, он не хочет даже разговаривать о какой-то «упущенной выгоде»!Иначе, почему не «запятая»?))) Что за нервы?)))
Согласен, очень всё косвенно... Поэтому и обозвал свои рассуждения «иронией»)). И кстати, а я посмотрел)): оказывается тот Днепр (без цифры) ещё не прекратил существование!)) Может там ещё идёт санация?))) Я к тому, что, если я не ошибаюсь, то им должно достаться от 38,5 млн - около 577500 евро))) платежа солидарности за воспитание футболиста.... Кредиторам первой очереди - на старт, внимание, марш!))
У Довбыка действительно пошло в самой слабой по качеству Ла Лиге за всю её историю.
Возможно и этот год продолжится проседание.
То что катеначчо это не так уж и страшно, там как раз те скорости в пределах которых и существует футбол Артёма.
Взвешенно !!!
Приятно читать !!!