Президент України Володимир Зеленський ухвалив указ, який вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо санкцій проти проросійського грузинського уряду.
До переліку осіб, на яких поширюються обмеження, включено 19 представників влади Грузії, серед них — колишній захисник київського «Динамо» та італійського «Мілану» Каха Каладзе, який зараз є мером Тбілісі. Санкції стали відповіддю на силовий розгін протестів у Грузії, спричинених відмовою уряду вести переговори про вступ країни до Європейського Союзу.
Про своє ставлення до Каладзе розповів колишній гравець збірної України, а нині тренер Сергій Нагорняк.
— Ви грали у товариському матчі ветеранів України і Грузії у 2018 році, де брав участь і Каладзе. Розкажіть, як вас тоді прийняли у Сакартвело та яким тоді був Каха?
— Якщо чесно, то я абсолютно не знаю Каладзе, ми пересікалися тільки на футбольному полі. Привіталися, та й усе. Після гри був фуршет. Каладзе вже тоді був мером Тбілісі. Він чисто символічно посидів з нами та й поїхав, але я з ним не спілкувався. Як він себе поводив? Дуже спокійно і виважено, ніякої зверхності не було. Грузини нас прийняли дуже добре, тут питань нема.
— Сьогодні президент Зеленський ввів санкції проти проросійських політиків Грузії. Туди потрапив і Каладзе.
— Сумніваюся, що на Каладзе це якось вплине. Коли він востаннє був в Україні? Напевно, на похоронах Андрія Гусіна, може, ще на якісь матчі ветеранів приїжджав.
— Як думаєте, чому Каладзе обрав шлях бути проросійським політиком?
— Мені важко це пояснити, адже людина стільки років відіграла у Європі, як і Кавелашвілі, який балотується на пост президента від провладної партії. Чесно, я не знаю, що в них у голові.
Я думаю, Каладзе не належить сам собі. У такому молодому віці він вже встиг побувати віце-прем’єр-міністром, міністром енергетики, зараз на другому терміні мера. Повірте, не так просто після закінчення футбольної кар’єри одразу стати міністром енергетики. Мені здається, що за Каладзе стоять якісь впливові люди, а він — як ширма. Слава Богу, я не займаюсь політикою.
Дуже шкода, що хлопець стільки років відіграв у нашій країні, дуже добре знає українців, а тепер веде проросійську політику. Мабуть, ним керують ляльководи. Мені такі люди, як Каладзе, абсолютно не цікаві.
— З Каладзе все зрозуміло, а якою вам здалася основна маса населення Грузії — проросійською чи проєвропейською?
— Нам ще тоді казали, що народ Грузії підтримує Україну, а політики ні, вони дивляться в рашку. Зараз це стало ще більш очевидно.
Пам’ятаю, на ветеранському турнірі у Норвегії ми пересіклися з грузинською делегацією, там був віце-президент їхньої федерації, але Каладзе — не було. Вони дуже добре до нас відносяться, кажуть: «Грузинський народ весь за Україну, окрім політиків». З ким би із грузинів я не спілкувався, то вони завжди висловлюють співчуття українському народу.
Андрій Піскун