У понеділок, 13 жовтня, збірна України в черговому матчі відбіркового турніру ЧС-2026 обіграла збірну Азербайджану — 2:1. Поєдинок був номінально домашнім для української національної команди, але через війну проходив у Кракові. До вашої уваги післяматчева пресконференція головного тренера української національної команди Сергія Реброва.
— Дуже важлива гра, дуже важливі три очки, що відчувалося по гравцях. Після переможного матчу з Ісландією цей поєдинок був набагато важливішим, що призвело до певної нервозності в нашій грі. Особливо, у другому таймі, коли нам треба було йти вперед. Було складно, але я вдячний гравцям.
На жаль, у нас були відсутні п’ять ключових гравців атаки. Було не так просто, але я вдячний тим хлопцям, які вийшли сьогодні на поле: вони відпрацювали на максимумі і вирвали цей дуже важливий результат.
— Конопля з перших хвилин дуже активно підключався до атак команди. Це була тренерська установка чи його ініціатива, і який був для цього аргумент?
— Аргумент у тому, що нам необхідно було забивати. Не тільки Конопля включався в атаку, а всі. І Миколенко, і Забарний, і Матвієнко — всі намагалися входити з м’ячем. У першому таймі ми створили достатньо моментів, треба було більше забивати. На жаль, склалося так, як склалося. У першому таймі. У другому таймі спочатку було складно, але ми в підсумку забили дуже важливий м’яч.
На жаль, наприкінці першого тайму Конопля отримав травму і не зміг продовжити гру.
— Чому перемога вашій команді далася так важко?
— Тому що збірна Азербайджану — команда високого рівня, яка дуже компактно грає в обороні. Наприклад, збірна Ісландії давала нам багато простору, і ми цей простір використовували. Сьогодні цього простору не було. Будь-яку команду, яка обороняється компактно, складно обіграти. При цьому, повторюся, у нас травмовані п’ять гравців атаки. Ось тому й було складно грати.
І я не розумію, чому збірна Азербайджану не поважає себе: на цьому рівні всі суперники дуже складні. Тим паче, зараз азербайджанський клуб виступає в основному етапі Ліги чемпіонів.
— Про що говорили з командою в перерві матчу? Який настрій у команді після двох перемог?
— Сьогоднішній матч був надважливим. Тому що ми втратили очки у двох перших поєдинках цієї відбіркової кампанії. Тому гравці відчували відповідальність. І було складно.
Що було в перерві? Усі розуміли, що ми припустилися помилки. І в нас було достатньо моментів. Треба було нагнітати, треба було більше працювати, терпіти. Тому що, повторюся, збірна Азербайджану в обороні діяла дуже організовано. Був робочий настрій і я дуже радий, що хлопці вирвали цю гру.
— Якщо збірна України у двох турах, що залишилися, обіграє Францію та Ісландію, то з першого місця в групі напряму вийде на чемпіонат світу. Чи розглядаєте ви такий варіант?
— Я вважаю, що для нас дуже важливо, щоб повернулися травмовані гравці. Ці гравці атаки дуже важливі для нас. Так, ті, хто грав сьогодні, зробили максимум, але ми повинні бути в оптимальному складі, щоб боротися з будь-якою командою, з командами рівня збірної Франції.
Збірна України завжди грає на перемогу. Ми намагаємося, але є ще суперник, який теж намагається щось робити. У таких матчах на такому високому рівні все можливо. Ось, сьогодні Ісландія зіграла внічию з Францією (2:2, — прим. ред.). Тож я впевнений, що ми будемо боротися за перемогу і в матчі з Францією, і в матчі з Ісландією.
— Можете пояснити своє рішення замінити вінгера Ярмолюка на центрбека Бондаря?
— Бондар може грати правого захисника. У той момент нам був потрібен сильний захисник. Тому Бондар вийшов на позицію правого захисника — ми не грали в три центральні захисники.
— Дві перемоги, але обидві — дуже складні. Як ви самі себе зараз почуваєте?
— Я вдячний вам, що немає таких питань, які виводять із себе. Тому я почуваюся нормально. Я знаю, що могли бути питання складніші, і вдячний вам, що ви мені дали можливість трохи відпочити.
Олександр ПОПОВ
При этом старались. Но начали расслабляться после гола, и играть безответственно, чем помогли противнику. И всё же удалось победить. Всех с победой!!!
Понравилось то что били по воротам. С Азербайджаном нужно играть с забеганиями и передачами на свободное пространство (где мы должны превосходить их в скорости). Игроки Сборной Азербайджана довольно техничные и тактически неплохо обученные (несколько игроков играют в "Карабахе", который стремительно атакует с привлечением и параллельным движением сразу нескольких игроков), играть с ними в стоячий футбол нельзе (кстати Азербайджан выиграл в этом году чемпионат мира по футзалу).
-
Альберт Нескользский(Duglus)
- Наставник
14.10.2025 20:00
Нам пощастило, що травмувався улюбленець Реброва Судаков, а Волошин непогано зіграв в обох матчах. І звісно, з неперевершеною грою Малиновського.
- 0
-
Vasiliyi вася(Vasiliyi)
- Эксперт
14.10.2025 15:41
Мы все радуемся победе....Но смотришь на игру и не понимаешь,отдают передачи не точные(и не под прессингом).А что не знали что будут быстрые контры?Ну а скорость нашей защиты...
- 0
-
Смажелюк Василь
- Наставник
14.10.2025 15:13
Другий дееь на сайті сайже вся стрічка новин заповнена матеріалом щодо вчорашньої перемоги над аутсайдером групи.
- 1
-
Аnt Gem(GAGALOM)
- Опытный писатель
14.10.2025 11:36
Навчіться радіти ! Похваліть хлопців ! Постійна критика вам не на користь!
- 0
-
Динамо Легенда(lvv2001)
- Наставник
14.10.2025 10:54
Матвієнко грає на позиції яку не відчуває. одна з причин провалів.
- 0
-
Динамо Легенда(lvv2001)
- Наставник
14.10.2025 10:51
тому що збірна Азербайджану ..високого рівня
- 2
-
Jackson Divi
- Опытный писатель
14.10.2025 10:28
"Бондарь может играть правого защитника. В тот момент нам был нужен сильный защитник. Поэтому Бондарь вышел на позицию правого защитника — мы не играли в три центральных защитника."
- 0
-
Борис Бор(Borya111)
- Эксперт
14.10.2025 10:56
Михайличенко ушел с позиции латераля, когда вышел Бондарь. Я его справа больше не видел.
- 1
-
Jackson Divi
- Опытный писатель
14.10.2025 11:04
И куда он ушёл? Налево к Миколенко в пару или может в центр нападения?)
- 0
-
Борис Бор(Borya111)
- Эксперт
14.10.2025 11:05
вперед выдвинулся, на позицию Очеретько
- 0
-
Jackson Divi
- Опытный писатель
14.10.2025 11:17
Офигеть!!! Деревянный фланговый защитник стал играть в центре поля вместо более-менее креативного Очеретько. Это прекрасный, да нет, гениальный тактический ход!
- 1
-
Интроверт _ez
- Начинающий писатель
14.10.2025 10:22
Будь Ребров стратегом он бы на вторую игру с азербайджанцами держал в уме Буяльского, который умеет при насыщенной обороне умеет разрезать оборону. Но, нет.
- 1
-
Igor Korneev(igorgamer)
- Эксперт
14.10.2025 08:53
Хто там запитання Реброву ставив? :) Ярмолюк вінгер? З яких це пір? :) Ну відповідь Реброва суперова: "...нам був потрібен сильний захисник. Тому Бондар вийшов на позицію правого захисника" :)))
- -2
-
Олег Олег
- Эксперт
14.10.2025 09:49
Цыганков.
- 0
-
Igor Korneev(igorgamer)
- Эксперт
14.10.2025 11:43
Ви це серйозно? :) Ви ще вважаєте Циганкова гравцем збірної з його "хрусталем"? :)))
- -4
-
Олег Олег
- Эксперт
14.10.2025 17:46
Я серьёзен как никогда. Матчей 60 провёл за сборную, если не ошибаюсь.
- 0
-
Влад Петрак
- Опытный писатель
14.10.2025 08:44
Витягнув збірну Малиновський, можна додати масимум ще 3-4 людини, але точно це не ,,сильні" захистники Шахтаря.Довбик здається втратив все що показував раніше,Шапаренко слабенький для такого рівня з його поперечними передачами,да і Забарного чи не часом охоплює зіркова болячка, а в цілому самовіддача гравців не погана,підтягнути б трохи фізику.
- 3
-
Igor Korneev(igorgamer)
- Эксперт
14.10.2025 08:55
Шапаренко дійсно слабкий зараз і геть не тягне на рівень гравця збірної. Можна лише СаШо подякувати, що так фізично "підготував" динамівців, просто вбив :(
- 0
-
alex dk(alexdk1)
- Опытный писатель
14.10.2025 08:42
Якісь вони розкоординовані, особливо Довбик і оцей Бондаренко який виглядає так ніби його з 2гої ліги взяли. З передачами помилявся не тільки Матвієнко цей завжди, але й Забарний. Немає високого класу у збірній на жаль. Можливо, з Вітей та Зіной було б спокійніше, креативних Піхальонка та Караваєва також не вистачало.
- 0
-
Фёдор
- Наставник
14.10.2025 07:08
Хорошо что взяли шесть баллов. Но ещё ничего не решено.
- 1
-
Олександр .
- Опытный писатель
14.10.2025 07:03
Довбик вчора був дно. Напевно Ванат би краще зіграв. А так Сірожа трохи відпочине від хейту до наступних матчів
- 1
-
Олександр .
- Опытный писатель
14.10.2025 06:01
Єдине що радує так це 6 очок. Дві гри з потугами з далеко не найсильнішими суперниками. Дірявий захист і немає думок що робити з тим мʼячем. Краще пас кудись віддати
- 2
-
Yuri Levchuk(yuri_dk)
- Наставник
14.10.2025 02:16
Сегодня играли слабо -- без понимания и использования сильных и слабых сторон противника (ну разве что неоправданно абсолютно расслабленно играли в обороне, полагая что Алербайджан неспособен доставить нам хлопот, а он трижды нас "простил" и один раз забил). У нас сейчас недостаток не только техничных, но и думающих игроков. Малиновский нас конечно в обеих этих играл вытянул.
- 5