Мабуть, праві ті, хто каже, що ніщо не надихає на подальші звершення так, як могили героїв. У цьому матеріалі UA-Футбол пропонує читачам підбірку фотознімків з місць, де знайшли вічний спочинок ті, чиї імена донедавна були на слуху і чиєю грою захоплювалися мільйони.
Звісно, охопити цей інформаційний напрям відразу неможливо, а тому з часом обіцяємо повернутися до започаткованої нині теми, розширити її географію. Нині ж зупинимося на цвинтарах Києва, Дніпропетровська, Львова і Одеси. Гадаємо, в формі порівняння і непересічності особистостей будуть цікавими й приклади з московських кладовищ. Тих з них, де покоїться прах футбольних легенд далекого і не дуже минулого.
Центральна алея Байкового кладовища у Києві завершується новими похованнями, поміж яких поряд з лікарем Миколою Амосовим, автором Конституції України Михайлом Сиротою, колишнім головою Національного банку Вадимом Гетьманом, оперною співачкою Євгенією Мірошниченко, актором Богданом Ступкою й іншими визначними особистостями періоду становлення незалежності нашої держави знаходяться могили кількох видатних футболістів.
Кілька інших видатних динамівців поховані на алеї поряд з колумбарієм, де покояться поет Василь Стус, інший політичний в’язень Іван Світличний, актор Іван Миколайчук, перший лідер Конгресу українських націоналістів Ярослава Стецько, композитор Микола Мозговий, сатирик Павло Глазовий, журналіст Тарас Процюк, п’ятиразова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Поліна Астахова, дворазовий олімпійський чемпіон з водного поло Олексій Баркалов.
Кілька видатних футболістів поховані на тій території Байкового цвинтаря, де нині поховання відомих чи грошовитих людей проводяться найчастіше. Там поряд з письменником Григором Тютюнником, який пішов з життя у 1980 році, покояться семиразовий олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Борис Шахлін, автор «Тореадорів з Васюківки» Всеволод Нестайко, культовий боксер 50-х Річард Карпов, батьки Олега Блохіна, телеведучий Ігор Пелих, загиблий минулого літа під час війни з російськими окупантами Родіон Добродомов. Поряд з тренером і чоловіком олімпійської чемпіонки Наталії Добринської Дмитром Поляковим і колишнім заступником міністра транспорту, багаторічним президентом Федерації гандболу України Віталієм Ревою знайшов свій останній пристанок найкращий футболіст СССР 1971 року Євген Рудаков
Треба відзначити, що могили тих футболістів, які поховані на Байковому цвинтарі, прибрані і вочевидь постійно відвідувані. Чого не скажеш про гроби деяких з тих гравців, які покоїлися на інших цвинтарях Києва. Скажімо, бур’яном обросли могили учасника так званого «Матчу смерті» Макара Гончаренка на Берковецькому кладовищі...
Неподалік від того місця, де спочиває Капличний і де нині утворилася Алея загиблих під час війни з російськими варварами героїв, поховані ще двоє футболістів — Василь та Євген Євсеєви. 24-річний Євген, який загинув в автокатастрофі улітку 2011-го, пережив батька трохи більше, ніж на рік
Парадоксально, але дуже складно знайти на Лісовому цвинтарі могилу капітана зіркового «Динамо» 70-х Віктора Колотова, котрий похований хвилинах в 15-ти ходи від центральної алеї, в глибині кладовища, на якому найвидніші місця віддані кримінальним авторитетам 90-х.Треба сказати, що за межами Києва могили спортивних легенд знайти доволі непросто. То якщо мова не йде про справді культових персон всеукраїнського чи світового масштабу.
Іван Вербицький, (опубликовано с сокращениями)
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости